Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Bądź bezpieczny w PokeGrze!


Tallana

Rekomendowane odpowiedzi

tumblr_n2f3afhpkv1rjenv2o1_500.gif

Poradnik Bezpiecznego Grania

 

Przeczytanie i stosowanie się do regulaminu gry chroni przed blokadą lub usunięciem konta, ale ban to nie jedyne niebezpieczeństwo czyhające na Twoją postać. Dlatego przygotowałam dla Was poradnik, który pomoże wam uchronić się przed kradzieżami, wyłudzeniami i niepotrzebnymi ban(anami).  

 

 

 

mini-graphics-pokemon-693407.jpg NIGDY NIE PODAWAJ HASŁA DO KONTA

Administracja NIGDY nie poprosi Cię o podanie hasła. Administrator go nie potrzebuje, Mistrz Gry tym bardziej. Jeśli ktoś mówi, że dzięki temu będzie mógł zaliczyć wyzwanie, wygrasz konkurs lub poda jakikolwiek inny powód - zgłoś to jak najszybciej Administratorowi lub Mistrzowi Gry

 

mini-graphics-pokemon-310100.gifChcesz podać hasło komuś, komu ufasz?mini-graphics-pokemon-310100.gif

 

Podawanie hasła do konta jest niewskazanie, ale nie zabronione. Jeśli chcesz przekazać swoje hasło zaufanej osobie, pamiętaj o trzech rzeczach:

 • Przed podaniem hasła zmień je na nowe, którego nigdzie nie używasz. Nawet jeśli druga osoba nie wykorzysta go do kradzieży lub włamania się na Twoją pocztę czy Facebooka, to nigdy nie masz gwarancji że ktoś inny nie dostanie się do Twojej skrzynki wiadomości i nie zdobędzie udostępnionej tam informacji. 
 • Zmień ponownie hasło jak tylko drugiej osobie nie będzie już potrzebny dostęp do Twojego konta.
 • Zastanów się czy podanie hasła rzeczywiście jest konieczne i czy druga osoba naprawdę ma powód, by o nie prosić. Zwłaszcza, jeśli ktoś chce "tylko coś sprawdzić". 

 

 

 

mini-graphics-pokemon-693407.jpg mini-graphics-pokemon-693407.jpg ZACHOWAJ SPOKÓJ KIEDY KTOŚ OBRAŻA CIĘ NA CHACIE LUB W PRYWATNYCH WIADOMOŚCIACH

Nie daj się sprowokować. Jeśli Mistrz Gry lub Administrator są obecni, każda osoba biorąca udział w niestosownej wymianie zdań zostanie ukarana. Jeśli nie są oni świadkami zajścia, zapisz zrzut ekranu i wyślij go razem ze zgłoszeniem. 

 

mini-graphics-pokemon-310100.gifJak zrobić zrzut ekranu?mini-graphics-pokemon-310100.gif

 

Naciśnij klawisz PRTSC oraz użyj opcji "Wklej" w dowolnym programie graficznym, np. Paint. Następnie umieść go w Internecie, np. na stronie  Photobucket.com i skopiuj do zgłoszenia link. Jeśli wysyłasz maila, zrzut ekranu dodaj jako załącznik.

 

 

mini-graphics-pokemon-693407.jpgmini-graphics-pokemon-693407.jpgmini-graphics-pokemon-693407.jpg NIE BĄDŹ BIERNY JEŚLI JESTEŚ ŚWIADKIEM ŁAMANIA REGULAMINU

Osoba naruszająca zasady gry pewnego dnia może wyrządzić krzywdę nawet Tobie. To nie musi być od razu coś tak poważnego jak wyłudzenie hasła. Niezgodna z regulaminem interakcja pomiędzy dwoma kontami to nieuczciwe wzbogacanie się i ułatwianie sobie gry kosztem innych graczy - ktoś, kto przerzuci sobie za 1 monetę Pokeballe będzie mógł wyprzedzić Cię w konkursie na najwięcej schwytanych stworzeń. Przegrasz, bo będziesz uczciwy i bez monet. Czy warto w takim razie przymykać oko na oszustwa i tracić przez to na własnej uczciwości?

 

Kiedy nie reagujesz na obrażanie lub zastraszanie gracza, Twoja bierność staje się cichym przyzwoleniem na wyrządzenie komuś krzywdy. Nie bądź współwinny - zgłoś takie zdarzenie.

 

Interweniuj, jeśli ktoś nie gra fair i próbuje wyłudzać Pokemony, przedmioty lub monety. Zwracaj uwagę na nieuczciwe oferty i ostrzegaj graczy o nieopłacalnych dla nich transakcjach. 

 

 

mini-graphics-pokemon-693407.jpgmini-graphics-pokemon-693407.jpgmini-graphics-pokemon-693407.jpgmini-graphics-pokemon-693407.jpg ZANIM SPRZEDASZ KOMUŚ PRZEDMIOT LUB POKEMONA ZA MAŁĄ KWOTĘ UPEWNIJ SIĘ, ŻE DRUGI GRACZ NIE PRÓBUJE ICH OD CIEBIE WYŁUDZIĆ

Może się zdarzyć, że w Twoje ręce wpadnie rzadki Pokemon i ktoś zgłosi się z ofertą zakupu za 2 000 monet lub wymiany np. na Horsea (bo akurat jest Twoim ulubieńcem i chciałbyś go bardziej niż Muka). Albo masz jakiś Kamień czy Runę  :)  i nie jest Ci w ogóle potrzebny, ale brakuje Ci 500 monet do tego ślicznego Eevee na aukcji i akurat trafił się ktoś, kto "z dobrego serca" dołoży się w zamian za ten przedmiot. UWAŻAJ! Takie sytuacje to wyłudzenia i drugi gracz wykorzystuje Twoją niewiedzę, żeby samemu się wzbogacić. Ty na tym tylko stracisz! 

 

mini-graphics-pokemon-310100.gif Na co zwracać uwagę? mini-graphics-pokemon-310100.gif

 • Zanim sprzedasz przedmiot zobacz, czy jest dostępny za arcany. Jeśli tak, na pewno nie będzie wart jedynie kilku monet lub pospolitego Pokemona. 
 • Sprawdź, czy w ciągu ostatnich 48 godzin przedmiot został sprzedany na aukcji. Ceny bywają zdradliwe (1 moneta oznacza zwykle, że ktoś wymienił przedmiot za stworzenie i nie należy się tym sugerować), ale pozwolą Ci na zorientowanie się ile mniej więcej możesz oczekiwać od graczy.
 • W przypadku sprzedaży stworzeń również możesz sprawdzić na aukcji, za jaką kwotę zostały ostatnio sprzedane. 
 • Zawsze możesz zapytać Mistrza Gry o wartość przedmiotu lub Pokemona.  :)

 

 

 

 

 

PAMIĘTAJ!

Zwracaj uwagę na bezpieczeństwo w czasie gry, a dla "kradziejów" i "oszukantów" przygotuj tylko jednego Pokemona:

 

tumblr_n2n0dsDa4N1t1jywco1_400.jpg

 

Nick autora: Tallana

 

Odnośnik do komentarza
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności