Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Ulepszanie poków


Haru

Podoba się pomysł?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podoba się pomysł?



Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myslę, że może warto byłoby wprowadzić ulepszane poków.

Zaraz wytłumaczę szczegóły jak w poprzednim poscie.

 

Ulepszanie poków

 

Skąd ten pomysł?

Zapewne po jakims czasie w pokegrze będzie tyle pokemonów, że nie będzie wiadomo co z nimi robić.

Dlatego też fajnym urozmaiceniem byłoby ich ulepszanie.

 

 

Co i jak?

 

Założmy, że posiadamy dwie kopie tego samego pokemona, próbowalismy go sprzedać na aukcji ale niestety nie ma na nie popytu bo jest dosc latwy w lapaniu.

 

A wiec za pomocą jakiegos tam przedmiotu moglibysmy wybrac pokemona docelowego i pokemona(składnik). Składnik służył by za materiał do ulepszania.

Oczywiscie takie ulepszanie nie zawsze by się nam udawało.

 

Gdy już bysmy wybrali pokemona docelowego i skladnik, obok uazał by się nam procent szansy powodzenia na ulepszenie i koszt. 

Uważam, że ulepszanie powinno być za złoto by każdy miał do niego dostęp. Moglibysmy taki ulepszacz dostać w pokecenter.

(Odrazu dodam, że oba pokemony skladnik i docelowy muszą być dokładnie tego samego rodzaju.

 

Po udanym ulepszeniu wzrasta na [ulepszenie pokemona] z +0 do +1 bo z takim zaczynamy.

 

Co dokładnie dawało by nam takie ulepszanie? Dodatkowe punkty atrybutow do rozdania. Tym lepiej ulepszony tym więcej.

 

Procenty i koszta

 

Tutaj podam mniej więcej jakie ja sobie procenty wyobrażam przy takim ulepszaniu.

 

+0 do +1, 90% szansy 1000 złota, jesli się powiedzie +3 dodatkowe pkty do rozdania

+1 do +2, 80% szansy, 2000 złota, jesli się powiedzie +6 dodatkowych pktów do rozdania.

+2 do +3, 70% szansy 4000 złota,  jesli się powiedzie +12 dodatkowych pktów do rozdania.

+3 do +4, 60% szansy 8000 złota,  jesli się powiedzie +24 dodatkowych pktów do rozdania.

+4 do +5, 50% szansy 16000 złota,  jesli się powiedzie +36 dodatkowych pktów do rozdania.

+5 do +6, 40% szansy, 24000 złota,  jesli się powiedzie +48 dodatkowych pktów do rozdania.

+6 do +7, (tu się zaczyna hardkor),48000 złota 35% szansy,  jesli się powiedzie +72 dodatkowych pktów do rozdania. W przypadku niepowodzenia 50% szansy na to, że ulepszanie spadnie nam o -1

+7 do +8, 25% szansy,  jesli się powiedzie +100 dodatkowych pktów do rozdania. W przypadku niepowodzenia 50% szansy na to, że ulepszanie spadnie nam od  -1 do -2

+8 do 9 15% szansy, 96000 złota,  jesli się powiedzie +150 dodatkowych pktów do rozdania. W przypadku niepowodzenia 50% szansy na to, że ulepszanie spadnie nam od -1 do -2

 

 

Liczby zawsze można zmienić ale to taki przykład jak ja sobie to wyobrazam.

Mysle, ze to by wprowadzilo jakies urozmaicenie gry i gracze mogliby sobie obrac jakis nowy cel. Wiadomo, ze ulepszanie nie byłoby by proste.

Zlota nie zbiera sie latwo dlatego tez wiazalo by sie to z ryzykiem stracenia złota. 

 

I chyba nie musze mowic, ze pokemon skladnik znikał by nam w obu przypadkach powodzenia lub niepowodzenia, wiec jesli chcieli bysmy ponownie sprobowac naszych sił ulepszaniu, musielibysmy zdobyc drugiego poka.

 

Nie wiem tez czy daloby rade ale np poki mogłby by otrzymywac inne kolory nazw jesli ich ulepszanie wyniosloby jakis tam wysoki poziom.

Np od +5 do +7, nazwa naszego pokemona byłaby niebieska

+8 pomaranczowa

a +9 np. czerwona.

 

A przedmiot moglby naprzyklad nosic nazwe: Poke Wzmacniacz czy cos tego rodzaju. 

 

 

 

Mam nadzieje, ze podoba wam sie pomysl. :)

Odnośnik do komentarza

Na PG nie potrzebne :P

Blondie... ty nie masz bana? Twoje odpowiedzi tyle wnoszą co moja kasa na PG do Skarbu Państwa...

Twoja wypowiedz w sumie tez nie zawiera zadnych argumentow. Ja nadal uwazam, ze taki system wprowadzilby cos swiezego do gry. Moze wtedy I ekonomia w grze by jakos sie ruszyla. Czlowieczenstwo zaczeloby polowac na pokemony, ktora bylyby potrzebne innym do takich ulepszen. Po drugie zwiekszyl by sie balans I przepasc na pvp miedzy shiny a normalnymi pokemonami. Chyba nie musze tlumaczyc dlaczego.
Odnośnik do komentarza
  • 1 year later...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności