Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Szybsze chodzenie przez kliknięcie


Kelu Thatsall

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jako, że zajmuje się trochę programowaniem i denerwowało mnie chodzenie w grze, napisałem prosty skrypt wykorzystujący dane udostępnione przez grę i algorytm A* (samemu mi się nie chciało implementować - wykorzystałem gotowca ;-) ) który dodaje możliwość poruszania się przez kliknięcie na mapie. Oczywiście jest to nic oficjalnego, więc może się trochę bugować (jak blokowanie się w ścianach), ale wtedy dzieje się to co już wszyscy znają - czyli reset miejsca na początek mapy.

 

Skrypt przygotowany jest w javascript, można go odpalić przy pomocy Greasemonkey. Greasemonkey to dodatek do firefoxa, tego tłumaczyć nie będę jak instalować, bo jak ktoś nie umie dodać dodatku do firefoxa, to nie ma dla niego nadziei w internetach :-P Greasemonkey dodaje taką ikonkę do firefoxa: greasemonkey.png

Żeby dodać mój skrypt, klikacie na strzałeczkę w dół i opcję nowy skrypt. Tam w zasadzie jeśli dobrze kojarzę można wpisać cokolwiek (później i tak to nadpiszemy kopiując), ale na wszelki wypadek możecie wrzucić takie dane:

 

Nazwa: Poruszanie

Lokalizacja: pokegra.pl

Witryny na których będzie uruchamiany: http://www.pokegra.pl/?x=teren

 

Po kliknięciu otworzy wam się okno z kodem, tutaj musicie przekopiować mój skrypt, który pobierzecie stąd: http://kelostrada.pl/upload/ruszanie.js. Potem zapisujecie, zamykacie okno i po odświeżeniu strony z terenem powinno działać chodzenie przez klikanie.

 

Skrypt jest w pełni bezpieczny, nie ukradnie waszych haseł itp :-P Jak ktoś wie cokolwiek o programowaniu to może to sobie łatwo sprawdzić, bo kod jest jawny. Jak ktoś nie ufa to nie musi korzystać, prosta sprawa ;)

 

Skrypt tutaj: http://kelostrada.pl/upload/ruszanie.js

 

Jak komuś będzie za wolno lub za szybko chodziło, lub coś się zwieszało, poprawić może wtedy linijkę z opóźnieniem, na samym początku skryptu:

var opoznienie = 300;

300 to ilość milisekund które ludzik będzie czekał pomiędzy oddzielnymi ruchami. Jeśli coś wam się popsuje, tzn mapa się źle przesunie, lub zablokuje, to po prostu odświeżcie stronę.

 

To tyle ode mnie, mam nadzieje, że komuś się przyda, elo ;-)

 

WAŻNE! Żeby to w ogóle działało, to wasze okno przeglądarki musi być przesunięte na samą górę. Nie możecie go przesuwać w dół. Tak mówię, bo może komuś nie działać w sytuacji gdy przesunie okno.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności