Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Zielonek

Przemysław Walczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Zbanowany przez: Parlaxi

Nick postaciZielonek

Wyjaśnienia: Fakt faktem miałem drugie konto (nie ukrywam tego), na którym także grałem aktywnie, raczej do wielkich transakcji nie dochodziło, tylko takie transakcje, gdzie potrzebowałem czegoś na drugiej postaci i na odwrót zdarzało się to rzadko, nie przerzucałem żadnych pokemonów. Szczerze mówiąc po fakcie gdy sprzedałem sobie przekąskę za 1 złota i inne drobnostki w tym także master balla za 20000złota, ktoś na chacie uświadomił mi, że jest to niezgodne z regulaminem, którego nie przeczytałem tutaj przyznaję się bez bicia. Prawdę mówiąc większa cześć graczy zakładająca konta na stronach gdzie wymagane jest potwierdzenie regulaminu nie czyta go, tutaj ja jestem tego przykładem zapewne większość graczy pokegry też. Osoby świecące na chacie znajomością regulaminu, co wynika z tego, że chcą osiągnąć coś więcej dając przykład innym użytkownikom niż bycie zwykłym szarym graczem. Tak zwane podlizywanie się, wiem jak to wygląda, bo sam tak robiłem i też uczyłem się regulaminu na jednym z teamspeaków, aż zostałem tam adminem za co mi płacą, ale nie o tym tutaj. Zwracam się z prośbą zablokowania drugiego konta na stałe, a na koncie Zielonek zmniejszenia kary do tygodnia, żebym nie pozostał bez winy.

To na tyle z mojej strony,

Pozdrawiam.

Nooo i to jest odwołanie na 6 z plusem : D wszystko wyjaśnione, opisane, zrozumienie i propozycja, która bardzo ale to bardzo prawdopodobnie spotka się z pozytywną decyzją :) Wiadomo, że mało kto czyta regulaminy, ale w 90% jest tam: nie przeklinać, nie obrażać, nie spamować i nie oszukiwać ^^. Powodzenia Zieloniutki :) myślę, że było będzie Arli poczytać takie ładne odwołanie.

A dla misiaków które jeszcze nie czytały: http://www.pokegra.pl/?x=regulamin

Nie jest długi :) ba! właściwie starczy przeczytać część "Zabronione działania." i to co jest nad tą częścią :) Resztę punktów bardzo rzadko łamią

@Upsss Nie rozumiem zbytnio Twojej odpowiedzi w tym wątku, jeżeli masz ochotę oddać nerkę, to zrób to. Nie wiem czy problem leży we mnie czy w Tobie.

@Maeve Ja jako tako kulturę osobistą potrafię zachować, ale nie oszukujmy się jestem tylko człowiekiem i zdarza mi się wybuchnąć, jak każdemu, ale są też granice. Staram się wszystko rozwiązywać dyplomatycznie. Nie miałem bladego pojęcia, że wystawienie przedmiotów z postaci "X" i kupienie ich na postaci "Y" będzie skutkowało karą, domyślałem się, że w regulaminie jak zwykle będą rozdrabniać się na drobne o kulturze osobistej i takich tam. Jako iż nie zauważyłem, żeby istniała opcja Handlu z drugą postacią myślałem, że oszukać się nie da, a jednak się da. Oczywiście postaram się w większym stopniu zapoznać z regulaminem.

Każdy odpowiada za swoje czyny, tak w grze, jak i w prawdziwym życiu. To, że moja siostra weźmie moją kartę płatniczą/kredytową i nabroi nie będzie nikogo interesować: ani banku, ani spółdzielni mieszkaniowej, ani tym bardziej operatora sieci komórkowej. Tak więc koniec końców to ja cierpieć będę.

Tak samo jest i tu, w grze. Zanim założyłeś konto, musiałeś odhaczyć pole, iż zapoznałeś się z regulaminem. Ten kwadracik nie ma na celu utrudnienia Nowym Graczom zakładania konta i dostępu do gry, tylko potwierdzenie, iż dana osoba - przyszły Gracz - zdaje sobie sprawę z praw i obowiązków panujących w Grze. Nowy Przyszły Gracz powinien dla własnego dobra zapoznać się z treścią tego, pod czym się podpisuje (tak, kliknięcie w to okienko oznacza akceptację treści oświadczenia/regulaminu). W tym momencie nie ma przeproś - za naruszanie regulaminu jest kara. I żeby było zabawniej, dostęp do treści regulaminu jest ogólnodostępny - nawet po zalogowaniu do gry! Więc zawsze, ale to ZAWSZE Gracz ma możliwość ponownego przeczytania zasad i odświeżenie sobie pamięci.

Ale, żeby nie było, że Parlaxi jest zua, pomogę: http://www.pokegra.pl/?x=regulamin

Zalecam mimo wszystko ponowną lekturę, na spokojnie, przy herbatce chociażby - wówczas znów będziemy mogli wrócić do dyskusji, jak szybko pojawisz się w grze.

Jak już wspominałem wyżej z regulaminem się zapoznać miałem i to zrobiłem, lecz w niewielkim stopniu. Nie mam zamiaru uczyć się go na pamięć, by każdemu z osobna wytykać i wypisywać z pamięci dany podpunkt, co do pomocy link do regulaminu dostałem wyżej. A i przy rejestracji nie ma żadnych pól do odhaczenia, to tak na marginesie. Co do skrócenia blokady, to tylko poprosiłem, w żaden sposób się nie tłumaczyłem, że ktoś inny za mnie coś robił, wcale się tego nie wypieram. Jeżeli moja prośba na to nic nie poradzi to trudno, ja nie umrę z tego powodu, wręcz przeciwnie. A inni użytkownicy będą mieli o jednego ułomka mniej do szkolenia. To raczej na tyle.

Pozdrawiam,

Zielonek.

• 2 weeks later...

Ok, macie rację :) Nie zauważyłam braku tego małego checkboxa ;) W dalszym jednak ciągu nie zmienia to faktu, że zaraz pod wyborem naszego "ukochanego, małego, pociesznego" towarzysza i nad przyciskiem "stwórz" jak byk pisze:

Rejestrując się akceptujesz
regulamin gry.

Więc.. Albo już na tym etapie niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem, albo mają w poważaniu wszystko to, co w regulaminie się znajduje. Powiem tyle - każda myśląca istota woli upewnić się, cóż to takiego każą jej podpisać lub do akceptacji czego "zmuszeni" zostają ;)

Przykład z życia wzięty: mój mąż chciał pograć sobie w pewną "super wypasioną grę strategiczną na komórkę". Normalnie pewnie i czyta regulaminy, OWU i inne dokumenty, jednak w tym konkretnym przypadku nie chciało mu się czekać, aż strona z treścią regulaminu załaduje się itd. Zaakceptował, wszedł do gry - i po 3 dniach zrezygnował, bo go znudziła. Odinstalował ją i zapomniał o sprawie. Do czasu, aż nie przyszła nowa faktura za usługi telekomunikacyjne. Zmiana karty SIM i 3 miesiące później zaczęliśmy mieć "normalnej wysokości" faktury, jednak jeszcze przez kilka miesięcy płacić za jego nieprzemyślaną decyzję oboje będziemy, ponieważ przy drugim horrendalnie wysokim rachunku musieliśmy pożyczyć pieniądze. A uwierzcie mi, że osób w ten sam sposób naciągniętych było znacznie więcej - i wcale nie mieliśmy aż tak źle, nasz znajomy, który de facto zaproponował tą grę mojemu mężowi, musiał opłacać faktury opiewające na ponad 4k każda..

Nie każę nikomu niczego czytać, nie zmuszam nikogo do podejmowania decyzji, jakie sama bym podjęła (na zasadzie: nie wiem, co pisze = nie podpisuję się pod tym). Każdemu jednak zalecam rozwagę, zdrową podejrzliwość i czytanie ze zrozumieniem ponieważ kiedyś ktoś z Was może się na pochopnych decyzjach nieźle przejechać. Mój ojciec powtarzał, żeby uczyć się na własnych błędach - ja doradzam również naukę na cudzych.

Akurat na stronach typu pokegra to nie czytam regulaminów, bo nie podaje żadnych danych osobowych ani nie korzystam z telefonu, żeby płacić jakieś olbrzymie sumy pieniędzy za to. ;d Ale mniejsza było minęło. Ja czekam do końca upływu czasu blokady.. Możesz zamknąć wątek. Ponieważ zanim dostanę zapewne kolejną odpowiedź blokada z konta sama zejdzie.. ;d

Też taka zabawna sytuacja, gracz, który przez x czasu pisał z wielu kont, obrażał, przekazywał przedmioty z innych postaci na inną i chwalił się na czacie znajomością języka niemieckiego przy tym spamując dostał skrócenie blokady, a ja za jedną chorą błahą rzecz nie. W sumie też mogłem zrobić jak on. Napisać, ze nauczyłem się regulaminu na pamięć lub napisać, ze bratu znudziła się gra i oddał mi po taniości przedmioty. Tylko po co wmawiać komuś coś, czego się nie zrobiło ani nie planuję/planowało zrobić?

Trzymajcie się. :D

Pozdrawiam.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności