Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Informacje o sprzedaży


Risu

Informacje o sprzedaży  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu?

    • Tak
      10
    • Nie
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa propozycji: Informację o sprzedaży

 

Cel: informacja dla każdego gracza o przebiegu danej transakcji.

 

Uzasadnienie: Wiele osób wystawia często coś na aukcję i kiedy udaje się coś sprzedać to dostaje jedynie informację "Gratulacje, udało ci się coś sprzedać."

I zdarza się nie raz że to nie jest jedyny przedmiot/pokemon wystawiony przez gracza.

Wtedy sprzedający musi wejść w Historię aukcji i dokładnie odszukać co udało mu się sprzedać.

Wydaje mi się że ułatwieniem by było gdyby gracz dostawał informację co udało mu się sprzedać na aukcji, chociażby na skrzynkę.

 

Plusy: + jeśli ktoś regularnie sprzedaje ten sam "typ" przedmiotu bądź pokemona to będzie wiedział kiedy ( i czy w ogóle) przedmiot/pokemon został sprzedany ;3

          + sprawniejsze transakcję

          

Minusy: - więcej informacji w skrzynce :/

 

Nick w grze: Risu

Odnośnik do komentarza

Pół na pół, po co mieć spam na skrzynce? Niech wyskakuje komunikat ( w zależności od tego co sprzedamy ) np. Gratulacje udało ci się sprzedać, np. Caterpie i 3 skamieliny

 

właśnie nie jestem pewna czy Admin miałby pomysł na inny rodzaj informowania w sprawie transakcji, jedynie zaproponowałam pierwszy pomysł jaki mi wpadł do głowy czyli "skrzynka".

Kodowanie tego w komunikatach wydaje mi się bardziej skomplikowane i jak na ten rodzaj serwera zbyt wymagający ponieważ takowy komunikat musiałby być wykreowany dla każdego gracza indywidualnie, nie jestem pewna czy serwer by wytrzymał z taką ilością wprowadzonych informacji.

Więc wiadomości "systemowe" wydały mi się najprostszą i najodpowiedniejszą opcją.

Odnośnik do komentarza

Wiesz.. Jeśliby odpowiednio zapytać bazę danych, to nie powinno to być bardziej skomplikowane, niż spam na poczcie ;)

 

Komunikat mógłby wyglądać tak: "Gratulacje, udało ci się sprzedać $nazwa_zmiennej."

z kolei sama $ byłaby "echem" wyniku zapytania bazy danych :)

 

Jak dla mnie, prostszym rozwiązaniem wydaje się opis w komunikacie, który i tak już teraz pojawia się na ekranie, niż system wiadomości ;)

Ale - to nie ja dziubię w kodzie, więc nie wiem, jak to od zaplecza u nas wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności