Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Zabawki eventowe a nauka komend


Krzyżak

Zabawki eventowe a nauka komend  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawki eventowe a nauka komend

    • Jestem na tak
      10
    • Tak, ale...
      2
    • Jestem na nie
      5


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kama napisał:

Nowi nie mogą mieć wszystkiego podanego na tacy, niech sie postarają. A jak będzie im zależało to odkupią od kogoś taką zabawkę. 

No i gdzie ta wolność, równość, braterstwo? Używanie eventowych zamiast zwykłych na swoich psach jest nie ok bo nowi nie mają i muszą bulić na sklepowe, ale jak ktoś z tysiącami na koncie będzie te zabawki sprzedawał za astronomiczne kwoty, bo sobie uzbierał przez ostatnie 5 lat, i zarabiał na nowych to już jest ok? XD Już pomijając że według rozpiski Ver to absolutnie nie wierzę żeby ktokolwiek pozbywał się zabawek na inteligencję, za to te na zwinność dalej będą bezużyteczne, bo nie ma po co jej wybijać.

 

9 minut temu, Verbum napisał:

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie wszystkiego tak jak jest. Zabawki eventowe niech sobie są ozdobą, jak ktoś nie chce, niech wyrzuci. 

+1

Odnośnik do komentarza

Albo chcecie podnosić wartość zabawek eventowych (całkowite zastąpienie) albo ułatwić grę bogatym, którzy zebrali sobie zapas zabawek (albo-albo) - wyjdzie to samo co z kiszeniem psów, bo po co kupować jak mam swoje za darmo.
Obie te propozycje mają minusy.
 

13 minut temu, Krzyżak napisał:

Już pomijając że według rozpiski Ver to absolutnie nie wierzę żeby ktokolwiek pozbywał się zabawek na inteligencję, za to te na zwinność dalej będą bezużyteczne, bo nie ma po co jej wybijać.

Wrzucałam pierwsze lepsze zabawki z listy. Wybacz.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie głosowałam w ankiecie, bo szczerze powiedziawszy może dla mnie zostać tak jak jest, ale nie widzę żadnej szkody w oryginalnym pomyśle Krzyżaka - bo byłby to bonus jakiś dla właścicieli tych zabawek, ale nie dawałby niewiadomo jakiej przewagi której już nie mieli wcześniej (Powiedzmy sobie szczerze, poza wielkanocnym i halloweenowym nagrody eventowe nie są tak opłacalne w proporcji do wydanych bonów/dodatkowego wysiłku jaki się w nie wkłada, jeśli nie bierze się w nich udziału od razu na wielką skalę - dużo ludzi bawi się w nie tylko dla samej odskoczni od zwykłej gry a nie dla aktualnych OP profitów.)

Żeby zdobyć dużo zabawek eventowych trzeba brać udział w eventach na dużą skalę, a to zwykle jest równoznaczne z byciem już doświadczonym, a przynajmniej radzącym sobie w grze graczem, nierzadko - już i tak bogatym. A po pierwszych 100 000 dgl 1000 dgl. w te czy we wtę na zabawki dla paru psów nie robi żadnej różnicy. A szczególnie jak ma się już 6 rangę - wtedy ten 1000 dgl ma się CODZIENNIE w darmowym pakiecie jeśli ktoś się nie leni na tyle żeby nawet w wystawach nie głosować.

Ponadto doglary za kupione ze sklepiku zabawki idą w eter - to że gracz z zabawką eventową ich nie wyda, nie oznacza że gracz bez zabawki eventowej na tym straci. Chyba że by czuł się urażony że ktoś kto wysilił się na uczestnictwo w evencie może przez to oszczędzić mimo że jest bogatszy - ale wtedy to ten ktoś powinien przemyśleć za co w ogóle się na tego drugiego wścieka. Bo wbrew pozorom jeśli przyłożyć się do gry, to można zarobić.

Ale jak ktoś słusznie zauważył na czacie (na prawdę, to było zbyt chaotyczne żebym pamiętała czy Kama, czy Verbeć) - to służyłoby nie zwiększeniu wartości tych eventowych zabawek, ale co najwyżej zrobiłoby zapchajdziurę do miejsca gdzie trzeba zwyczajowo wsypać trochę pieniążków. A doświadczonym graczom, których stać na sypanie pieniążków, bonów i wysiłku w eventy, stać też na sypanie pieniążków do sklepu za zabawki szkoleniowe. Więc czy zapchajdziura wejdzie, czy nie, mnie to obojętne. Dalej trzeba kupować zabawki ze sklepiku? nie szkodzi. Nie trzeba bo ma się eventówki? fajno, więcej doglarów, i nie ma się żalu tego opchnąć na psa. Chociaż w sumie i tak nigdy nie miałam. Szczególnie jak nie chciałam tracić charakteru przez brak komendy szczenięcej a nie wiedziałam jeszcze czy wzorzec czy odrzut.

Zwiększyć wartość eventowych zabawek, które są znacznie lepsze w zaspokajaniu potrzeb, można by poprzez zwiększenie znaczenia samego zaspokojenia potrzeb psa w hodowli. I reperkusji za zaniedbywanie tych potrzeb, a nie tylko "utrzymywanie zdrowia powyżej 10% i jest git" - np. gdyby psy chorowały (inny typ choroby niż bezszczepieniowa) kiedy którakolwiek potrzeba spadnie za nisko - już nie byłoby tak łatwo, a jednocześnie zabawki eventowe byłyby cenniejszym towarem od zwykłych, bo bardziej efektywnie zwiększałyby potrzeby, nie zmniejszając aż tak zaspokojenia innych. Takie choroby mogłyby oznaczać np. czasową lub stałą utratę płodności, stracenie szczeniąt u suczki w ciąży, czy odrzucenie szczeniąt przez karmiącą - czy spowolnienie tempa ładowania się energii na określoną ilość doggowych miesięcy psa po takiej chorobie.

To by było to co nazwałabym utrudnieniem zwiększającym wartość zabawek ( i w ogóle każdego innego wyposażenia) - a tym bardziej tych eventowych, które są OP w podnoszeniu potrzeb.

 

jestem jednak przeciwko jakimkolwiek ograniczeniom możliwości hodowlanych z faktu braku posiadania eventowych przedmiotów - legowiska +5 są wystarczająco wygodne (a nawet czasami irytujące, bo używając ich ma się wrażenie marnowania cennego czasu kiedy nie masz ochoty klikać psa co 20 min. bo akurat masz coś ciekawszego do roboty, jak nie przerywanie sobie odcinka serialu :/ )

Czy też z faktu braku posiadania czegokolwiek innego poza umiejętnością rozsądnego dysponowania doglarami po osiągnięciu rangi umożliwiającej aktualną hodowlę psów. I prawda, nie dotyczy to bezpośrednio zabawek, ale skoro już zeszło na ten temat - nie widzę powodu dla którego ograniczanie ilości możliwych do wbicia komend zależnie od rangi czy innego tałatajstwa miałoby być dobrym pomysłem. Wystarczy obniżyć ilość wbitych komend o tyle co 2, żeby charakter psich pokoleń nie tylko nie mógł rosnąć, ale w ogóle zaczął spadać - bo obecnie charakter wzrasta przeciętnie około dwóch, a za nielicznymi wyjątkami - często poniżej dwóch punktów punktów na pokolenie. 

To tempo i tak jest na tyle wolne, żeby demotywować i wywoływać poczucie a'la "Nigdy nie wbiję się na wyższy przedział charakterowy tą rasą którą nie mogę skrzyżować z pierwszym lepszym mieszańcem merle w bazie ;-; " - a ograniczenie go od rangi czy zasobów nie odświeżyłoby różnorodności genetycznej na wyższych charakterach, ani nie spowolniłoby wzrostu charakteru tych najbardziej "nudnych" psów, co jeśli dobrze zrozumiałam miało być tym problemem, że charakter rośnie za szybko. A może to tylko ja z hodowlą i Lis szalejemy na legach i robimy hałas o tym, bo aktualne mieszańce z rankingu głównego kiedy ostatnio sprawdzałam miały jedno pokolenie na miesiąc. A nawet gdyby góra rankingu rzeczywiście szła w górę w morderczo szybkim tempie, to ograniczenie wbijania charakteru niższym rangom nie przeszkodzi górze rankingu... w niczym. Bo oni już mają wysokie rangi. Z resztą ci co szaleją na legach też niskich rang nie mają. Więc blokowałoby to i frustrowało jedynie tych którzy aktualnie mogliby mieć ambicje wbić się wyżej w tej grze, mimo że są świeży.
I nie wiem w sumie w jaki sposób miałoby to cokolwiek polepszyć w grze. Dobre utrudnienia to takie które można obejść jak się umie odpowiednio dobrze planować rozgrywkę i kombinować - utrudnienia które ograniczają możliwości gracza takimi zadaniami jakie obecnie są do rang byłyby po prostu frustrujące. Takie jest moje zdanie, i to nie jako kogoś komu to by szczególnie zaszkodziło... bo w końcu ma się tą 6 rangę, wyżej jak na razie się nie da.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności