Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Progi cenowe na giełdzie


Kamina

Progi cenowe  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o propzycji dotyczącej progów cenowych na giełdzie?

    • Jestem na TAK, to dobre rozwiązanie.
    • Jestem na NIE, to kompletny bezsens.
    • Nie wiem, co o tym myśleć.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł zakłada małą reorganizację cen na giełdzie. Mianowicie wprowadzenie progów cenowych zależnie od charakteru wystawianego psa. Progi dotyczyłyby wyłącznie ceny minimalnej, górny limit zostaje jak jest (choć, jak już gdzieś pisałam, uważam, że górny w ogóle powinien zostać zniesiony).

To tylko propozycja, podobnie jak przykłady limitów progów poniżej, przytaczam je, żeby zobrazować o co dokładnie mi chodzi:

PRÓG I – dla charakteru poniżej 200 pkt – cena minimalna 300 dgl –

PRÓG II – dla charakteru od 201 do 400 – cena minimalna 500 dgl

PRÓG III – dla charakteru od 401 do 600 – cena minimalna 700 dgl

PRÓG IV – dla charakteru powyżej 600 – cena minimalna 900 dgl

 

Oczywiście nikt nikomu nie zabroni wystawić psa z ch. 150 i za 10000, bo bywa, że pies z niskim charakterem kosi konkursy lepiej niż taki z wywalonym w kosmos zwyczajnie wart jest więcej niż minimalna cena wyznaczona progiem. Generalnie progi dotyczyłby wyłącznie cen minimalnych. Być może ich istnienie byłoby jakąś zachętą dla osób, które wstrzymują się np. ze sprzedażą lepszych charakterów w obawie, że będą one „latały po 500” na giełdzie. Ale też zachęcałoby to graczy do hodowania psów, w tym maści do ras, z jak najlepszymi charakterami nie tylko pod względem punktowym, ale do zwracania uwagi na rozkład cech. Być może w grze graczom łatwiej byłoby ustalić sobie cel, np. rozkład charakteru pod wybrany konkurs, a nie tylko bezmyślnie miocić sztuki, na chwilę obecną dla zarobku w schronisku.

Dodaję ankietę z dwoma opcjami: tak i nie. Jeśli ktoś chciałby szerzej uargumentować, dlaczego tak, lub dlaczego nie, to dyskusja mile widziana.

Osobiście uważam, że pomysł by się sprawdził, gdyby znikł ekonomiczny szkodnik jakim w grze jest schronisko. Znaczy, nie samo schronisko, ale finansowe profity jakie ono daje, a także możliwość adoptowania stamtąd psów. W przypadku, jeśli schronisko miałoby zostać w takiej formie jak jest, to przy istnieniu progów cena adopcji w znaczący sposób musiałaby być wyższa od najwyższego progu.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Kamina napisał:

sprzedażą lepszych charakterów w obawie, że będą one „latały po 500” na giełdzie.

Rozwiązaniem jest możliwość ograniczenia sprzedaży przez hodowlę (możliwość ustawienia minimalnej ceny, prowizja od sprzedaży). Progi wymuszane przez grę są z reguły kiepskim rozwiązaniem, bo nie da się ich dynamicznie dostosować do popytu/podaży.

Odnośnik do komentarza

"Osobiście uważam, że pomysł by się sprawdził, gdyby znikł ekonomiczny szkodnik jakim w grze jest schronisko. Znaczy, nie samo schronisko, ale finansowe profity jakie ono daje, a także możliwość adoptowania stamtąd psów. "

Nie czepiam się, chciałabym abyś wytłumaczyła co takiego strasznego jest w tym schronisku ? Przecież 100 dgl to nie majątek a 700  za adopcję to więcej, niż niektóre psy tam są warte. 

Odnośnik do komentarza

Szefie, w sumie ta możliwość, o której wspominasz to też jest jakieś rozwiązanie. Rozumiem jednak, że doczekamy się go już w nowej wersji. W sumie te progi to też raczej się nie spodziewałam, że gdyby pomysł został zaakceptowany, to pojawiłby się jeszcze na starej. Jak wspominałam na czacie niewiele wiem o technicznych możliwościach wprowadzania różnych pomysłów, dlatego absolutnie nie będę się upierać przy forsowaniu skoro są na rzeczy i będą wzięte pod uwagę lepsze rozwiązania.

Bang już Ci wyjaśniam... Chodzi o to, żeby głownym rynkiem na którym zarabiamy w grze i wydajemy wirtualną walutę była giełda. Żeby gracz poszukujący psa z dobrym charakterem, interesującą go maścią, rozkładem cech jaki jest mu potrzebny, szukał takiego psa na giełdzie i tam go od kogoś nabył, a nie polował na okazję w schronisku. Schronisko z tego co pamiętam pierwotnie powstało w grze po to, żeby można się było szybko i bezproblemowo pozbyć niechcianych psów i o ile dobrze pamiętam, pierwotnie ani nie dostawało się za oddanie psa żadnych giftów, ani nie można było stamtąd psów adoptować.

Obecnie są zdania związane z adopcją psa, dlatego raczej nie widzę tego, żeby całkiem obciąć adopcję, bo wymagałoby to przebudowy systemu zadań, a podejrzewam, że na tę chwilę jest mnóstwo innych pilniejszych rzeczy do zrobienia w grze. Natomiast nie podoba mi się gratyfikowanie gracza kasą za oddawanie psa. I mówię to z całą odpowiedzialnością. Sama oddaję sporo psów i zapewne sama wiele bym na tym straciła. Nie mniej uważam płacenie graczowi za to że pozbywa się śmieci za nieuzasadnioną gratyfikację. To trochę tak jakby śmieciarze płacili nam za to, że wywożą śmieci z osiedli.

No, ale podsumowując, to jeślby faktycznie miałaby w przyszłości wejść możliwość ustawienia ceny minimalnej przez hodowlę, to faktycznie progi odgórnie narzucone nie miały by sensu. 

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się pomysł Szefa, bo chyba gdzieś nawet się przewinął (dawno dawno) wątek cen minimalnych narzuconych przez hodowlę. Tylko wtedy pojawia się jeden mankament, przynajmniej dla mnie. Owszem, psy z hodowli, z hodowlanym przydomkiem, musiałyby chodzić po tej ustalonej cenie. Ale co, gdy ktoś sam założy hodowlę tejże rasy? Albo po prostu do powszechnie dostępnej dorwie rzadką maść i będzie krzyżował ją u siebie w hodowli? Wtedy już tamta hodowla ustalałaby cenę minimalną. Czy ja to dobrze rozumiem? .__.  

Odnośnik do komentarza

Danonku, nie da się mieć wszystkiego, sądzę, że cokolwiek byśmy nie wymyślili, to konieczne będą jakieś kompromisy.

Może jednak dałoby się to rozwiązać tak, by twórca mógł ustawić tę minimalną nie na przydomek hodowlany a na stworzoną rasę. Choć szczerze mówiąc, jakby to miało być dla całej rasy to niewiele by się to różniło od tych wymuszanych przez grę progów. Sama nie wiem, ale wstępnie byłabym za taką wersją pomysłu.

Generalnie to jestem po prostu ciekawa rozwiązań, jakie się pojawią w nowej wersji, bo z pewnością będzie przynajmniej kilka nowych, z którymi trzeba się będzie oswoić i nauczyć się wg nich fukncjonować. A na razie to i tak wszystko jest w sferze gdybania ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności