Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Zwiększenie możliwości wykorzystania bonów w grze


Lis

Zwiększenie ilości możliwości wykorzystania bonów  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzicie o przedstawionym poniżej pomyśle?

    • Jestem na tak
    • Jestem na nie
    • Mam inne pomysły


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się ostatnio zastanawiałam, dlaczego wersja 2.0 nie ma patronite. I od wniosku do wniosku doszłam do wniosku, że przydałoby się więcej rzeczy za bony. Bo aktualnie bony są praktycznie mało przydatne.
No bo co można kupić za bony?
ADHD - tu w sumie wyboru nie ma.
Zastrzyk - przydaje się tylko części graczy, pozostali wolą podbić płodność wygranymi w konkursach i wystawach.
Badania genetyczne - mało kto je robi, chyba tylko osoby, które naprawdę mają już dość czyszczenia rasy i chcą się upewnić.
Kastracja - do wyboru jest wersja za $dgl, którą raczej większość osób wybiera.
Znalezienia psa, który uciekł - bądźmy szczerzy, jeśli to nie jest ważny pies hodowlany, który akurat nie miał adresówki, to większość osób poczeka.
Wymiana na $dgl, która jest całkowicie nieopłacalna. 1 b = 400$dgl, co jest śmiesznie małą sumą.

Zmiana loginu - no to 1 bon, duża część graczy raczej z tego nie korzysta.

Założenie hodowli/zmiana nazwy hodowli - 3 bony, zazwyczaj zakłada się hodowlę raz na x czasu i raczej zostaje się przy stałej nazwie.

Dołączenie do hodowli - 1 bon. 

No i konto premium, ale to biorą zazwyczaj tylko ci, którzy nie chcą stracić konta w przypadku dłuższego nielogowania się/których wkurzają reklamy. 


Oprócz hodowlom, większości osób starczą bony z eventów.
No dobra, a więc nie ma patronite, więc na grę zarabiają w większości bony. Tylko ludziom niezbyt opłaca się je kupować, bo jest naprawdę mało rzeczy, na które mogą je wydać.
Tak sobie myślałam i pamiętam, jak któregoś razu za bony można było kupić legowiska 5+ i bodajże jakąś zabawkę eventową.

A co gdyby wprowadzić drobne zmiany?
Np. wymiana bonów na $dgl, nie opłaca się wymienić za 400$dgl, ale gdyby 1 b był warty 1000$dgl? Większy zastrzyk gotówki = większa szansa, że ktoś wymieni, że bardziej się takiej osobie przyda.

* legowiska 5+ za bony. Powiedzmy, że jedno legowisko kosztowałoby 2-3 bony. Jestem przekonana, że dużo hodowli by na tym skorzystało. 2 bony to nie jest nie wiadomo ile. Można je kupić za niecałe 4 zł SMSem. Innymi metodami bardziej się opłaca. Powiedzmy, że byłby tygodniowy limit takich legowisk, np. 10 legowisk na tydzień, żeby nie zepsuć wartości. Ewentualnie, jeśli patrzeć na to, że lega 5+ są bardzo wartościowe w eventach, podnieść cenę, np. zestaw 2 sztuki legowisk 5+ za 8 b, z limitem 4 zestawów na tydzień. Wiąż będą rzadkie i drogie, ale już łatwiej dostępne. 

*pakiety legowisk, np. pakiet 6 legowisk 2+, 4 legowisk 3+ i 2 legowisk 4+ za powiedzmy 6 b. Cena przykładowa, jasne, że trzeba by to jakoś lepiej wycenić. Szczerze? Gadałam z masą osób i nie tylko ja bym kupowała takie pakiety na potęgę, więc powiedzmy, że można wprowadzić limit 2-3 pakietów na tydzień.

*pakiety konkretnych legowisk, np. pakiet 10 legowisk 2+, pakiet 10 legowisk 3+, pakiet 10 legowisk 4+, gdzie zależnie od wartości legowiska rosłaby cena pakietu, np. za pakiet legowisk 4+ 8 b, za 3+ 6 b, a za 2+ 4b. 

*Zestaw wyprawka, w którego skład wchodziłyby 2 losowe zabawki z puli sklepowej, losowe legowisko, losowa smycz i obroża, ringówka, adresówka, miska i przybory do pielęgnacji. Powiedzmy, że 2 bony. Też znam osoby, które chętnie by to kupowały.

*Zestaw akcesoriów konkursowych za 1 b, gdzie byłyby 4 losowe akcesoria.

*Zestaw zabawek, gdzie spośród sklepowych i eventowych zabawek można byłoby dostać 5-7 losowych zabawek za 1 b.

*Zestaw smyczy ringówek, np. 10 za 1 b, 30 za 2 b, itp.

*Sylwestrowe/z eventu urodzinowego rzeczy za bony w sklepie.

*Większy pakiet ADHD, np. 120 puszek za 10 b.

*Pakiet szkoleniowy: zestaw ringówek i x tysięcy psismaków oraz 3-5 zabawek. 

Ver na chacie zaproponowała jeszcze zestaw zabawek do nauki cech pod dane konkursy, powiedzmy, że pakiet 5 zabawek do tej cechy i 5 do drugiej dominującej w konkursie kosztowałby 1 b.

Po co limity? Bo ktoś zaraz zacznie krzyczeć, że nie każdego stać na bony i że to przewaga. Albo że nie każdy chce kupować bony. No tak. Ale taką samą przewagą są pakiety ADHD, zastrzyki, badania genetyczne. Więc to dla mnie argument niezbyt przekonujący, idąc na kompromis można by właśnie strzelić limity. Dla mnie są zbędne, ale ze względu właśnie na krzykaczy wrzuciłam je w propozycjach.
Wiem, że nie tylko ja kupowałabym tego typu pakiety i opcje za bony. Ba, z rozmów wynikało, że duża część osób chętnie kupiłaby przy takich możliwościach częściej bony, bo byłyby przydatne w końcu.
Pozostawiam do omówienia.
Ceny, które zaproponowałam są przypadkowe, takie, jakie uważam za słuszne, biorąc pod uwagę rynek.  Trzeba byłoby je faktycznie wycenić.

Odnośnik do komentarza

Ed: Ver na chacie zaproponowała jeszcze zestaw zabawek do nauki cech pod dane konkursy, powiedzmy, że pakiet 5 zabawek do tej cechy i 5 do drugiej dominującej w konkursie kosztowałby 1 b.
Ver nie sprecyzowała, tutaj sprecyzowanie:  "Lisie, do tych zabawek, które proponowałam to myślę, że po 5 się nie opłaca płacić b... Może gdyby było, powiedzmy, po 10 + 2 zabawki z losowych eventów?"  lub "Albo po 5 konkursowych + 5 losowych?"

Jak widać, to pozostaje do obgadania i doszlifowania, na ten moment to luźne sugestie. 

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie na tak. Jednak uważam, że konto premium powinno mieć więcej przywilejów, np. większe kieszonkowe czy jakieś codzienne prezenty, w sensie, że gracz dostawałby codziennie zabawkę, pakiet smaczków,  adhd, doglary, a rzadziej droższe rzeczy, np bon albo dużo doglarów, żeby bardziej opłacało się kupić na więcej dni, bo większa szansa na taki właśnie prezent. A to wszystko podchodzi przecież pod większy zarobek dla admina

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności