Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Urodziny PokeGry 2016 [DYSKUSJE]


Mikannde

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Parlaxi napisał:

Tak, jak w przypadku innych konkursów w tym roku, także i tym razem to WY będziecie oceniać prace (GŁOS ODDAJEMY ZA POMOCĄ PRZYCISKU "LUBIĘ TO") default_cool.png

(...)

Pamiętajcie, że oceniana ma być PRACA KONKURSOWA, a nie osoba, która tą pracę złożyła.

Nie sledziłam pozostałych konkursów ale mam nadzieję, że "jury" również będą oceniać prace graczy. Niemożliwym jest powstrzymanie niektórych ludzi od oceniania osoby zamiast pracy. Prawdopodobnie dodam tutaj swoje opowiadanie (a tak przy okazji - czy istnieje jakies ograniczenie co do max. ilosci słów?), dlatego mam nadzieję na jak najbardziej sprawiedliwą rywalizację. :)

Odnośnik do komentarza

:)

Tak, wszystkie prace z tego konkursu będą dodatkowo oceniane wg mojego dawnego klucza - jest to zbyt ważny konkurs z mimo wszystko wyjątkową nagrodą :) Wasze głosy mają na celu zmobilizowanie wszystkich do pracy (i częściowo pomoc w wyłuskaniu zwycięzcy). Zdziwilibyście się, jak ciężko jest wśród prac tego typu znaleźć tę "wyjątkową, jedyną i niepowtarzalną" ;)

W ubiegłym roku wszystkie prace konkursowe trafiały na maila konkursowego, jednak w tym roku (częściowo jako doświadczenie społeczne ;) ) w rolę jury wcielić się mogą sami Gracze. Póki co marnie to wygląda ;) Ale mam wiarę w ludzi (jeszcze ;) ) w związku z czym pod koniec roku zobaczymy, czy w kolejnych latach tego typu ocenianie wejdzie na stałe w repertuar konkursów, czy też będzie jako okazjonalny dodatek/event przy określaniu nastrojów i innych takich ;)

 

Nie, nie ma ograniczenia maksymalnego - równie dobrze możecie napisać wypracowanie na 15 stron maszynopisu ;) Nie wiem, jak inni, ale sama bardzo chętnie przeczytam Wasze prace :)

Powinnam dać minimalny próg, jednak z racji wielu czynników postanowiłam z niego zrezygnować. I tak sporo osób, jeśli nie zdecydowana większość, rozumie, czym charakteryzuje się forma, jaką jest opowiadanie :)

 

Tak więc - "strzeżcie się!" :P Ale przede wszystkim - bawcie się dobrze, bo jeśli nie będzie Wam sprawiało frajdy pisanie opowiadania, to uwierzcie mi, niewielu osobom przypadnie ono do gustu. Niektóre nastroje Pisarza i tak przelewają się na papier ;)

 

Powodzenia i weny życzę ;)

Odnośnik do komentarza

Ooo.. Dziękuję Administratorze za genialny pomysł ;) Oczywiste oczywistości jak widać mi umknęły :P

Takie małe FAQ może zrobię.. ;) Postaram się uwzględnić najczęściej zadawane pytania oraz te faktycznie już zadane ;)

1. Mam problem ze zgłoszeniem pracy, nie bardzo rozumiem, jak należy ją złożyć.. To trochę zawiłe..

W dziale http://lion24.pl/forum/46-opowiadania/ należy założyć wątek, w którym napiszesz Swoje opowiadanie :) Tytuł wątku ma wyglądać np. tak: "Parlaxi - konkurs urodzinowy 2016". Z kolei jeśli chodzi o odpowiedź w moim wątku (ten z treścią konkursu), należy wkleić link do Twojego wątku-opowiadania (kiedy już go napiszesz ;) )

 

2. Czy w opowiadaniu musi być "urodziny w pokegrze" czy może być tylko temat jako urodziny gry ?

 

Cytat

2. Praca musi zawierać w sobie słowa: "Urodziny PokeGry" – i nie, te w tytule nie będą brane pod uwagę ;) Muszą być skrzętnie wplecione w treść opowiadania.

Tematem Twojego opowiadania będzie tytuł wątku (czyli nick + " konkurs urodzinowy 2016 "). Dodatkowe tytuły nie są potrzebne.

Jeśli chodzi o treść samego opowiadania - masz pełną dowolność (w granicach kultury osobistej i poszanowania uczuć innych), musi jednak być w nim zawarte sformułowanie "Urodziny PokeGry". Jak to masz zrobić - tego nie powiem ;) Na tym polega cała trudność konkursu ;)

 

3. Czytałem o konkursie który jest organizowany z okazji urodzin PokeGry, "prace napisać własnoręcznie", no cóż pomysł dobry ale co z graczami którzy nie piszą najlepiej (niezbyt czytelnie) takowi gracze mogą poczuć się lekko potraktowani niesprawiedliwie ;) Nie żebym się czepiał :D Czy w tym "własnoręcznie" nie oto chodzi? Pytam tak z ciekawości ;)

 

Własnoręcznie nie oznacza tego samego, co odręcznie ;) Tak więc nie trzeba gryzmolić pisadłem po kartce papieru ;) Własnoręcznie można także klepać na maszynie do pisania czy też klawiaturze (np. komputera ;)

..Nie, odręczne bazgranie pisadłem po ekranie również nie zda w tym przypadku egzaminu ;) 

Logicznie rzecz biorąc, pracę należy.. opublikować na naszym forum w postaci nowego wątku. Czyli i tak musisz przepisać Twoją pracę jako TREŚĆ tematu na forum (albo ktoś za Ciebie, jeśli wolisz pisać na kartce papieru lub przepisywanie na formę elektroniczną jest dla Ciebie wyzwaniem i nie posiadasz odpowiedniego sprzętu i oprogramowania, które pozwoliłoby Ci zamienić pismo ręczne na ciąg znaków elektronicznych). Nie załącznik.

 

4. Czy mogę użyć nicków Graczy w swoim opowiadaniu?

 

Tak, jak najbardziej :) Nie mogą oni jednak odgrywać głównej roli w Twoim opowiadaniu. To miejsce jest zarejestrowane wyłącznie dla Twojej postaci.

 

5. Czy mogę użyć nazw pokemonów w swoim opowiadaniu?

 

Tak, jak najbardziej :) Troszkę dziwnie by było, jakby w opowiadaniu o pokemonach nie wystąpiła ani jedna nazwa pokemona :P

Odnośnik do komentarza

wersy to są w wierszach ;)

 

Nie ma ograniczenia odnośnie maksymalnej długości opowiadania. Jak pisze się pod wpływem weny - po cóż się ograniczać? ;)

To, czy napiszesz opowiadanie na jedną stronę czy dziesięć nie gra roli :) O ile nie popełnisz po drodze tylu błędów, że praca zostanie zdyskwalifikowana ;)

Odnośnik do komentarza

Doskonale wiem ze gracze będą pisać na pw o głosowaniu na siebie.

I tu mam pytanie ! Czy to będzie kontrolowane i osoby które to łamią dostaną jakie kol wiek konsekwencje tego czynu?

Wiem ze są także komunikatory , które gracą służą do komunikowania się ze sobą. I tu kolejne pytanie!

Czy to będzie sprawiedliwe rozwiązanie tego sporu?:)

Odnośnik do komentarza

Jak już wcześniej pisałam, w tym konkursie będą 2 jury - Gracze i administracja. Ponieważ jednak ten konkretny konkurs ma zakończyć się wręczeniem fizycznej nagrody (lub w przypadku, gdy Zwycięzca mieszka poza granicami Polski, jego ekwiwalent wirtualny), nie możemy pozwolić sobie na stricte takie głosowanie, jak to miało miejsce od początku tego roku.

Jak to będzie wyglądało?

Jury złożone z Administratora i MG będzie posługiwać się konkretnym kluczem oceniania, z kolei otrzymane punkty zostaną zsumowane i na ich podstawie finalnie będzie wybrany laureat.

Teraz pewnie pojawia się pytanie, po cóż Gracze mają głosować? Otóż Wasza ocena również będzie wchodziła w skład klucza ;) (wybaczcie, ale zbyt wielu informacji podać nie mogę ;) ). Tak więc nie tylko zdopingujecie do dalszej pracy Uczestników konkursu, ale także pomożecie Jury w (uwierzcie mi na słowo) bardzo trudnym wyborze, kto jest najlepszym bajkopisarzem na PG - i do kogo powinna trafić główna nagroda ;)

 

Co się zaś tyczy drugiej części pytania...

 

Wszelkie zagrania nie fair w stosunku do Uczestników konkursu, które zostaną wykryte, zostaną odpowiednio "nagrodzone" (administracja od dawna patrzy nie tylko na "zgłoszenia", potrafimy też w pewnym stopniu wyczuć, na ile obiektywna była dana ocena ;) ).

Sporo osób przestrzega mnie i sceptycznie podchodzi do uczciwości i dorosłości wielu Graczy. Jestem jednak niepoprawną optymistką i wierzę w ludzi nawet wtedy, gdy na to nie zasługują - w związku z czym mam nadzieję, że do tego konkursu podejdziecie na poważnie i choć na chwilę postaracie się schować skrajnie subiektywne opinie czy uczucia do Uczestników i postaracie się oceniać złożone prace wg własnego serca i umysłu, nie pod wpływem sugestii osób trzecich.

Pamiętajcie, od tego konkursu bardzo wiele zależy, jeśli chodzi o sposób oceniania i nagradzania uczestników przyszłych konkursów. Macie niepowtarzalną okazję wziąć udział w wielkim wydarzeniu - i jest to sprawdzian dla nas wszystkich. Pokażcie się zatem z jak najlepszej strony :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności