Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Zwiększone prawdopodobieństwo ucieczki kupionego od innego gracza psa- Doggi 2


Wielokropek

Większe ryzyko ucieczki   

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myślicie?

    • Jestem na tak
    • Jestem na nie
    • Zmienił/abym...
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ten pomysł się już nie pojawił ale pomyślałam, że realizmu dodałoby niewielkie zwiększenie szansy ucieczki psa, którego kupiliśmy od innego gracza.
W prawdziwym życiu często jest tak, że pies długo jest zaaklimatyzowany i ma większe tendencje do ucieczek.
Jako, że na cały okres zajmowania się kupionym psem byłoby to dość uciążliwe takie zwiększone ryzyko mogłoby występować przez jakiś określony czas np, 3 miesiące 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem pomysł jest ciekawy. Mogłoby to być połączone z zapełnianiem paska "Więź", tak samo utworzenie więzi powinno wpływać ogólnie na ryzyko ucieczki na spacerze, choć w mniejszym stopniu, może bardziej na szybkość powrotu. Generalnie jestem za.
Hodowlapieseuw, zauważ, że nie da się inaczej kupić psa jak poprzez innego gracza, przynajmniej w obecnej wersji. Jakby nie patrzeć schronisko też było dla psa miejscem zamieszkania i, jeśli źle się nim zajmujesz, i tam mógłby chcieć wrócić.

Odnośnik do komentarza

Może czepiałam się słów, w każdym razie to się tyczy wszystkich graczy, nie tylko początkujących.
To prawda, że może być problematyczne, ale taka rola utrudnień. Pomysł ma sens, wprowadza trochę realizmu, pozwala zwrócić uwagę na szczegóły, a te też są ważne, bez nich większość psów byłaby identyczna i gra sprowadzałaby się do masowego klikania, a to, moim zdaniem powinno być mechanizmem, nie zaś wszystkim, co dostajemy. Wracając do utrudnienia, nie sądzę, żeby było tu dużym problemem. 3 miesiące życia psa to bardzo mało, zwykle dwa razy tyle spędzasz po zakupie na szkoleniu go lub doprowadzeniu do stanu używalności, a już teraz mamy opcję spaceru po ogrodzie, gdzie pies nie może uciec. Korzystam z niej praktycznie cały czas i jest wystarczająca do bezproblemowego zapewniania potrzeb i wyrobienia się z komendami z zapasem czasu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.03.2021 o 00:24, Wuki napisał:

nie sądzę, żeby było tu dużym problemem

Nie jest dużym, po prostu to nic nie wnosi. A skrypt trzeba zaprogramować. Właśnie, tylko 3 miesiące. Więc co to wniesie? Nic. W realnym życiu też nie jest tak, że pies przez pierwsze 3 miesiące u nowego właściciela częściej ucieka :) To nie urealistycznia, w sumie nie robi nic, może okazjonalnie poirytować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności