Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Rekomendowane odpowiedzi


Kochane robaczki ;]

    Nie gram długo, ale główna rzecz jaką zapamiętałem z PokeGry.pl to wieczna informacja na chacie:


"Jestem nowy!"
W sporadycznie różnej formie, np:
"Jak grac"
"nie moge sje ruszyc, omg, gupia gra"

 

    Do cna dotknięty Waszym bólem i niekłamaną rozterką poczułem się w obowiązku przygotować drobny poradnik na początek gry, aby było to Wam przyjemniejsze :)
 

    Miłej lektury początkujący Trenerzy :)

I. Najczęściej zadawane pytania:

  • Jak grać? - Zacznij od ruszania się, wejścia do pierwszego budynku, i wzięcia questa na ubicie 50 szt. Catarpie :)
  • Nie mogę się ruszyć. -
    1. Chodzimy strzałkami na klawiaturze.

    2. Jeżeli to nie działa spróbuj kliknąć myszką na teren (okienko z postacią i grą).
    3. Jezeli dalej to nie działa wyloguj się i spróbuj zalogować ponownie.
  • Jak chodzić? - Patrz punkt 2.1.
  • Jak bić Pokemony? - Po prawej stronie od Okna Gry, gdy się poruszasz, pojawia się tzw. Adwersarz - lista maksymalnie trzech pokemonów w Twoim bezpośrednim otoczeniu. Aby zaatakować, klikasz myszką Strzałkę w dół.
  • Jak atakować innego gracza? - Gracze od 1 do 3 level'u są chronieni. Później, po najechaniu i kliknięciu kursorem myszy ma postaci innego gracza, pojawia się okienko "Profil Gracza" i jeżeli jest to możliwe opcja "Atakuj".
  • Jak łapać Pokemony? - Po Pokonaniu pokemona odczekaj aż Twój chowaniec powróci do twego boku. Wtedy pod twoją postacią pojawi się opcja "Chwytaj". Musisz mieć przynajmniej jeden: Pokeball, Greatball, Ultraball, Masterball, lub Arcyball.
  • Na jakim lvlu pokonam Trenera ... ? - Każdy z Trenerów jak i NPCów opisany jest dalej

Miasto Veridian

II. Budynki

   W grze spotkamy postacie dające nam questy lub wykonujące dla nas usługi. Niektóre z nich schowane są cieplutko w małych domkach. Poniżej graficzne przedstawienie umiejscowienia:

kba8.jpg
 
1. Doma Aderii - Pierwszy budynek w grze. Dostaniesz tu questa na Cataripie.
2. Sklep Pokemon - Kupisz tu Pokeballe (1szt./350g) i Mikstury +1 (5szt./50g)
3. Dom Tymora - Kolejny quest - tym razem na zabicie uciążliwych gryzoni - Ratatt.
4. Dom uczonego Oa'ka - Quest dotyczący zdobycia konkretnej liczby Odnóży wszelakiego robactwa. (człowiek jest chory :/ )
 
III. NPC'y
Poza ludkami skrywającymi się w zaciszu czterech ścian na swej drodze napotkamy również wolno biegające obiekty momentalnych zainteresowań.
ariu.jpg
1. Trenerka Taurina - Broni ona wejścia do Lasu Ariańskiego. Towarzysz: Fearow 9 lvl
2. Ocholt - Hodowca - Przyjmuje kolejno pokemony do hodowli, za które otrzymujesz pewne dobra. Za pierwszego, Rattatę, otrzymasz 900 pkt. exp.
3. Aukcjoner Tarn - Rozmawiając z tym jegomościem możesz umieścić przedmiot lub pokemona na aukcji.
4. Torin - Jeżeli tylko posiadasz Talon możesz wziąć udział w zgadywance- "O jakim pokemonie myślę?" Nie powiem jak wygrać. W zamian możesz otrzymać losowe dobra.
5. Trener Garom - Towarzysz: Pidgeotto 26 lvl 
6. Trener Gary - Najsłabszy trener w grze. Obecnie: Broni wejścia do osady mieszkań Tymora i Oa'ka. Towarzysz: Squirtle 3 lvl
 
IV. Lokalizacje
Poniżej w miarę pobieżna mapa lokalizacji i miejsc bytowania określonych poków (pomocne gdy "nie wiem gdzie teraz expić).

1nvb.jpg
 
Pole NIEBIESKIE - LvL 1-6, Adwersarz: Weedle, Catarpie, Metapod, Kakuna.
Pole BŁĘKITNE - LvL 9-14 Adwersarz: Nidorino, Ekans, Ratatta, Spearow, Paras
Pole FIOLETOWE - Lvl 6 - 10 Adwersarz: Butterfree

___________________________

Jeżeli Poradnik odniósł skutek, pomógł, lub uprzyjemnił rozgrywkę, nagrodźcie swoją aprobatą w komentarzach, a dopiero wtedy pomyślę o kolejnych lokalizacjach.

W planie: Las Ariański :)
Odnośnik do komentarza
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności