Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Aukcje


Bechu/Ktokolwiek

  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jestem za zmianami na aukcjach

    • Tak
      12
    • Nie
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa propozycji: Zmiany na aukcjach
Cel:  Zaniechanie szerzenia sie cwaniactwa w grze
Uzasadnienie przydatności pomysłu (min. 50 słów): Powinno nastapic kilka zmian na aukcjach, po pierwsze powinny byc minimalne ceny za poki i itemy tzn. zeby np. nie sprzedawano za 1 k Squirtla z multikonta tylko zolw powinien kosztowac z 5-7k i tak dalej.

Druga propozycja jest sprawdzony moze bardziej sposob i niestety zaczerpniety z pokebitew ale moim zdaniem sie sprawdzil, tzn. aukcje prawdziwe, tzn. licytacje. 

 

Kolejnie tez powinien byc przedmiot w ekwipunku tj. portfel do ktorego kazdy gracz moglby wrzucac dziennie 1 k to wtedy mniej byloby takiej sytuacji jaka mowi Azel.

PlusyGracze z multikontami przestana cwaniakowac, zwykli tj. uczciwi gracze nie beda poszkodowani.
Minusy BRAK (Przynajmniej ja ich nie widze)
Nick w grzeKTOKOLWIEK

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem czemu to minus. Azel, kasę zarabia się ciężko i po samym rankingu złota można zobaczyć, że jak ktoś postanowi wylicytować Squirtle za 50k "bo ma kasę", to potem znowu jej długo nie będzie miał i zostanie wykluczony na jakiś czas z licytacji stworzeń. 

 

Właśnie jest tragedia jak w tej grze coś przekazuje się w ręce graczy. Bo gracze chcą się nachapać a jednocześnie sami kupować za jak najmniej. Nie budujecie sprawnej ekonomii tylko rozwalacie rynek cwaniakując na prawo i lewo. 

 

 

Dzięki licytacjom każdy będzie miał szansę na zdobycie stworzenia z aukcji, a multikonta totalnie przestaną być opłacalne. Tylko czas - w przeciwieństwie do pb - powinien być krótki. Jeśli będzie zbyt długi to ceny będą za bardzo rosnąć.

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem czemu to minus. Azel, kasę zarabia się ciężko i po samym rankingu złota można zobaczyć, że jak ktoś postanowi wylicytować Squirtle za 50k "bo ma kasę", to potem znowu jej długo nie będzie miał i zostanie wykluczony na jakiś czas z licytacji stworzeń. 

 

Właśnie jest tragedia jak w tej grze coś przekazuje się w ręce graczy. Bo gracze chcą się nachapać a jednocześnie sami kupować za jak najmniej. Nie budujecie sprawnej ekonomii tylko rozwalacie rynek cwaniakując na prawo i lewo. 

 

 

Dzięki licytacjom każdy będzie miał szansę na zdobycie stworzenia z aukcji, a multikonta totalnie przestaną być opłacalne. Tylko czas - w przeciwieństwie do pb - powinien być krótki. Jeśli będzie zbyt długi to ceny będą za bardzo rosnąć.

To jest tak zwana perspektywa :P można na to spojrzeć ze strony plusa, ale tylko dla tych co mają pieniądze. Mi się udało wzbogacić na tym że kupiłem to, użyłem tamtego i tego i mam teraz trochę więcej fufu, ale jak wejdzie aukcja to licząc to że mnie ktoś zaatakuje, a przy obecnym systemie zyskuje może 200g ze szczęściem, to może po miesiącu będę mógł próbować cokolwiek stamtąd kupić i się wymądrzać "haha" teraz ja mam pieniądze.

 

Z drugiej strony jest tu pare wrednych graczy z kasą, którzy mogliby dla samej zabawy przebijać licytacje innych. No i utrudni to wymianę między graczami, która i tak już jest dość trudna.

 

(Co nie znaczy że neguje to że to nie może być również i plusem. Zależy jak leży że tak powiem)

Odnośnik do komentarza

Mnie się wydaje, Azel, że pieniądze za które się licytuje trafiają do depozytu - to najlepsze wyjście. Czyli jak cię ktoś zaatakuje to nawet lepiej, bo w przypadku przegrania aukcji nie tracisz ani grosza - pieniądze były bezpiecznie odłożone. 

 

Nie ma możliwości, żeby bogaci gracze zdominowali aukcję. Jest ich niewielu i spłukaliby się przy pierwszej. :) 

Odnośnik do komentarza

Mnie się wydaje, Azel, że pieniądze za które się licytuje trafiają do depozytu - to najlepsze wyjście. Czyli jak cię ktoś zaatakuje to nawet lepiej, bo w przypadku przegrania aukcji nie tracisz ani grosza - pieniądze były bezpiecznie odłożone. 

 

Nie ma możliwości, żeby bogaci gracze zdominowali aukcję. Jest ich niewielu i spłukaliby się przy pierwszej. :)

To też prawda, jeśli nic nie licytujesz, a z moim fartem jak już mówiłem zyskuje się z 200g (rzadko z wyprawy wypada mi więcej niż jeden worek z 37-100g) to w miesiąc uzbieram około 7000 tysięcy, nie licząc tego że ktoś mnie zaatakuje, mi się nie powiedzie w ataku i stracę coś fufu.

 

Już bardziej byłbym za licytacją jako drugą możliwość sprzedaży (tj: obie formy sprzedaży/kupna poków w grze). Spłukali nie spłukali, niektórzy mają jeszcze z s2 konta więc niektórzy mają podwójny budżet (tak wiem że nie można łączyć, ale jak ktoś ma tu i tu pieniądze...)

Odnośnik do komentarza

Fajne pomysły, ale z licytacją można dodać pewien warunek, a dokładnie ograniczenie kwoty. Chodzi mi o to, że jak ktoś wystawi jakiegoś poka za np 1k, to żeby kolejna osoba mogła przebić maksymalnie o jakieś 500g. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, że ktoś przebija o 10k i nikt inny nie ma szans na udział w licytacji. Ale ogólnie pomysł jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności