Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Przewodnik PokeGra.pl


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Po mapce poruszamy się za pomocą strzałek. Jeżeli nie możesz się ruszać, napisz do jednego z Mistrzów Gry- na pewno ci pomogą.

 

WALKI:

Aby wbijać kolejne lvle potrzebne jest doświadczenie. Zdobywamy je w walce z dzikimi pokemonami, które pokazują się w okienku nad Czatem. Za walkę z takim stworkiem otrzymujemy złoto, doświadczenie, a czasami także różnego rodzaju itemy. Jeżeli opuścimy pojedynek podczas jego trwania zostanie na nas nałożony 5 minutowy ban.

Kiedy wbijesz potrzebne na lvl doświadczenie (obok obrazka kompana pokazuje się aktualna ilość) twój pokemon automatycznie zdobywa kolejny poziom. Jeżeli by się tak nie stało (np. po wyprawie czy walce z graczem) zaatakuj dzikiego stworka. Aby znaleźć inne stworki musisz przemierzać mapkę.

Jest również opcja walki z innym graczem. Aby to zrobić klikasz na postać na mapce. Kiedy pokaże się napis ATAK- klikamy na niego. Lvle 1-3 mają początkową ochronę. Jeżeli nic by się nie pokazało po kliknięciu należy odświeżyć stronę. Opcja walki z innym graczem resetuje się codziennie o 12.00.

Aby walczyć potrzebna jest energia. Zmęczenie rośnie z każdą walką o 1%. Kiedy osiągnie 100% walka będzie niemożliwa dopóki się nie zmniejszy. 1% maleje w ciągu 3 minut. Aby zmniejszyć zmęczenie możesz użyć przekąski, cukierka, kliknąć na TOPliste (Menu). Możliwe jest tez użycie Proszku energii.

ŁAPANIE POKEMONÓW:

Chcesz złapać nowego pokemona? Po wygranej walce zamiast z niej wyjść, po lewej stronie wybierz rodzaj Balla i go użyj. Oczywiście, najpierw musisz takowy posiadać :) Jeżeli złapiesz pokemona, pokaże się informacja. Wpływ na to ma unikalność pokemona, szansa na złapanie i rodzaj Balla. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o danym pokemonie, wejdź w Inne-> pokedex i kliknij na wybranego pokemona, a pokażą ci się informacje na jego temat.

AKTYWACJA KOMPANA:

Żeby aktywować innego pokemona musisz wejść w zakładkę kompani-> towarzysz. Przy obrazku pokemona znajduje się strzałka- kliknij na nią, wybierz innego towarzysza i zaakceptuj.

TRENERZY I NPC:

Często na drodze spotkasz trenerów. Żeby przejść dalej wymagane jest żeby ich pokonać. Nie możesz sobie z nimi poradzić? Nie przejmuj się, najwyraźniej potrzebujesz jeszcze treningu :). Spróbuj za kilka lvli. Z NPC walczysz pokemonem którego masz aktualnie aktywnego. Jeżeli wygrasz, otrzymujesz złoto, doświadczenie oraz itemy.  Na mapkach pojawiają się również NPC którzy dają ci różnego rodzaju zadania, za których wykonanie możesz otrzymać itemy.

WYPRAWY:

W grze dostępna jest tez opcja wypraw. Jeżeli wyślesz na nie pokemona, to przy odrobinie szczęścia będzie mógł zdobyć złoto, doświadczenie oraz itemy. Dostępne są 2 wyprawy dziennie. Resetują się o godzinie 15.00. Żeby wysłać swojego stworka wejdź w zakładkę kompani-> wyprawy.

PROFIL, RANKING ORAZ ATRYBUTY:

Zastanawiasz się jak wygląda dla innych twój profil? Nic prostszego, wejdź w zakładkę kompani-> profil. W profilu wyświetlane są wszystkie pokemony które posiadasz. 

W grze istnieje 6 atrybutów: siła, odparcie, witalność, zręczność, odporność i szybkość. Już na początku dobrze jest zainwestować w siłę i celność.

Chcesz się dowiedzieć które miejsce zajmujesz w różnego rodzaju rankingach? Znajdź w Menu taką zakładkę. W rankingu towarzyszy pojawia się wybrany przez nas pokemon. Jeżeli chcesz go zmienić, wejdź w zakładkę inne-> ustawienia.

W Inne-> Tablica pokazani są tropiciele oraz odwazni dnia. Są to gracze którzy zabili najwięcej premiowanych stworów oraz wygrali najwięcej walk z innymi graczami. Na tablicy pokazane są tez premiowane stworzenia, za których pokonanie dostaje się 20% więcej doświadczenia.  Tablica jest odświeżana codziennie o 20.00.

POLECANI:

Chciałbyś zaprosić kogoś do gry? Wejdź w Inne-> polecanie i wyślij swój link do znajomych. Kiedy osiągną 15 lvl otrzymasz nagrodę :)

EKWIPUNEK:

W ekwipunku znajdują się wszystkie zdobyte przez ciebie przedmioty.

Istnieje kilka rodzajów Balli: pokeballe, greatballe, ultraballe, arcyballe oraz MasterBalle. Najmniejszą szanse na złapanie mają pokeballe. 100% szanse mają MAsterBalle. Możesz je uzyskać kupując za arkany, znajdując po walce z dzikim pokemonem oraz z wypraw. 

Jeżeli nie wiesz do czego służy dany przedmiot w ekwipunku, najedz na niego kursorem a pokaże ci się o nim informacja. Żeby aktywować przedmiot należy kliknąć na strzałkę. Jeżeli zamiast tego chcesz go wyrzucić, naciśnij na znak X. 

Limit przedmiotów w ekwipunku nie istnieje.

AUKCJE I ARCANY:

Arcany to płatna waluta gry za którą możesz zdobyć różnego rodzaju itemy (Arcany-> Wykorzystanie). Nie są one niezbędne do gry.

Jeżeli chcesz sprzedać dany przedmiot bądź pokemona udaj się do aukcjonera. Znajduje się on w mieście Veridian. 

Jeżeli chcesz zobaczyć co aktualnie znajduje się na targu wejdź w zakładkę Aukcje -> (odpowiednio) Stworzenia/Przedmioty

Przedmiotów które dostępne są za arkany można sprzedawać jedynie jeżeli się je za nie kupiło. 

POROZUMIEWANIE ORAZ POMOC:

Jeżeli chcesz skontaktować się z danym graczem możesz napisać do niego PW (Prywatna Wiadomość). Wejdź w Skrzynka-> Wiadomości.

Ogólnodostępny jest tez czat, jednak musisz pamiętać ze każdego obowiązują takie same reguły- nie wyrażamy się wulgarnie, nie obrażamy innych, nie reklamujemy innych gier, nie spamujemy

Jeżeli nie będziesz czegoś wiedział zapytaj na czacie- na pewno ktoś ci pomoże. Jeżeli będziesz miał jakieś problemy natury technicznej napisz do Mistrzów Gry (rozpoznasz ich po żółtych Nickach), a jeżeli ich nie będzie to na forum (Inne -> Forum)

 

autor: Mayy

Odnośnik do komentarza
  • 8 months later...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności