Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

maeve

Wyspa Piracka  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestem za pomysłem?



Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, PlayMaster wymyślił pewien zalążek, który rozwinęłam
Przedstawiam "Wyspę Piracką".

 
Może trochę o samej wyspie:
Znajdywałyby się tam pokemony, które mogą wypaść z Pirackiej. To znaczy pokemony do 14 czy 15 sztuk w grze, ale to nie wszystko! Tak samo rzadkie pokemony z 5-6gen także mogłyby się tam pojawić, tylko rzadziej. Odwiedzającym, byłby losowy z tych, które teraz są odwiedzające, a mogą z niej wypaść lub legenda też w ilości w grze 0-14. Respy byłyby tam nieduże. Do tego, dla trudności, mogłyby (ale nie koniecznie) być tam pokemony nie-rzadkie, nie dające dużo expa, lecz po prostu jako taki "wypełniacz" trochę utrudniający.
 
Jak się tam dostaniemy:
Do przedostania się tematycznie np. 9x "Piracki Talar" i żeby nie było... nie jak odnóża! Rzadko niczym lawa/prezenty. Wypadałyby w Ptasiej Knieji, ale tylko z kilku i to nieznanych nam pokemonów! Nie zobaczysz tego w Pokedexie, każdy gracz po zaakceptowaniu wyzwania trafiałby na pięć losowych pokemonów (w tym jeden często występujący np. Bellsprout i jeden rzadziej np. Charmander). Przykład: Graczowi A trafi się Dratini, Bellsprout, Diglett, Poliwag i Koffing, a Graczowi B - Psyduck Tauros, Staryu, Mankey i Magikarp. Jeśli usuniesz wyzwanie w zakładce i przyjmiesz ponownie - losuje się inne 3-5 pokemonów.
 
Sprawi to, że ta wyspa będzie prawdziwym rarytasem, będzie tam niełatwo się dostać, i nie będzie to aż tak zależeć od proszku! Będzie zależeć od umiejętności przyglądania się co wypada z pokemonów oraz czytania (tak, dobrze widzicie).
 
Coś jeszcze ujawnię:
Talary nie będą możliwe, do sprzedania (wpadnięte w pvp, nie będą się liczyć). Wyżej widzicie, że pomoże 'umiejętność czytania', wyjaśnię to: NPC przenoszący na wyspę, przy rozmowie będzie dawać wskazówkę o pokemonie z których możesz (tym razem) zdobyć Talar. Ale! Z tego pokemona będzie najrzadziej lecieć (rzadko niczym Proszek czy Piracka z pokemonów). Na wyspie mogłaby być szansa na wypadnięcie Pirackiej Skrzyni.

Ostatnia drobna, dodatkowa, myśl: Na proszku nie leciałyby Talary(?) (Wtedy też, ze znanego nam pokemona leciałyby trochę mniej rzadko np. jak Runiczny.

 
Przykładowy tekst NPC (stałby np. na pomoście przy statku, obok przejscia na wybrzeże) :
Król Piracki
- Chcesz się dostać na Wyspę Piracką, tak? 

  • Tak
  • Nie

 (po wybraniu tak)
Będzie to zależeć od tego, czy przyniesiesz, bądź nie przyniesiesz dziewięciu Talarów. Odzyskując je, znajdziesz się w sytuacji posiadania tego co ukradły mi szczury lądowe o wielkich dziobach i co pozwoli Ci przekonać mnie abym Cie wpuścił na mą wyspę. Tam będziesz mógł pomóc innym tępić szkodniki. A może uda Ci się znaleźć coś cennego!

 

(Kolejna rozmowa, gdy wyzwanie aktywne)

Chwileczkę... skończę liczyć tę sakiewkę... O to ty? Masz już moje skarby?

  • Tak
  • Nie

(wybór tak, gdy mamy)

(w przypadku posiadania)

A więc płyń! Wyspa na ciebie czeka!

  • Płyń

(gdy nie mamy)

Oszukujesz mnie!? Chcesz bym się zdenerwował?

  • Nie, przepraszam. Już idę odzyskać twoje talary.

(wybór nie)

Nieee?! Więc co tu robisz?! Nie jestem cierpliwym człowiekiem jeśli ludzie przychodzą do mnie bez powodu i przeszkadzają mi w liczeniu! Wróć gdy odzyskasz to co straciłem.

 

//(można zobaczyć powyżej, że jest wzmianka o jednym pokemonie)
 
 
Plusy: nowa i rzadka mapa, szansa na zdobycie rzadszego poka, dość równa szansa na odblokowanie z powodu losowości i małej (albo żadnej) zależności od poziomu oraz proszków, nowy cel
Minusy: dłuższy czas na zrobienie, narzekanie na trudność zdobycia talarów, duża trudność z losowością, po przedostaniu się możliwy spadek rzadkości kilku poków
 
Nick: Maeve

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności