Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Szybka Walka


Sikorek

Ankieta  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem zmiany

    • Tak
      5
    • Nie
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa: Szybka walka

 

Cel: Ułatwienie walki z pokemonami

 

Uzasadnienie: Chodzi o wprowadzenie możliwości szybkiego rozpoczęcia walki z pokemonami poprzez wciśnięcie klawisza (na przykład "E"), podobnie jak to ma miejsce z szybkim zakończeniem walki. Stojąc na danej kratce po naciśnięciu klawisza, automatycznie atakowany byłby pokemon, który znajduje się na pierwszym miejscu listy. Według mnie bardzo by to ułatwiło grę ponieważ wystarczyłaby jedna ręka do szybkiego atakowania pokemonów ( a nie jak do tej pory, trzeba używać myszki do ataku oraz klawiatury do zakończenia walki ).

Plusy:  Łatwiejszy i wygodniejszy sposób expienia
Minusy: Można atakować jedynie pokemona pierwszego na liście

Odnośnik do komentarza

Wybacz ale moja propozycja jest trochę inna. Nie chodzi mi o przyspieszenie walki bo to już jest wprowadzone (klawisz "W"). Chodzi mi o ułatwienie sprawy związanej z atakowanie pokemonów tak aby nie trzeba było używać do tego dwóch rąk bo jest to (przynajmniej dla mnie) dość niewygodne. Chciałbym się rozsiąść wygodnie w fotelu i klikać jedynie klawisz "E" (zaatakuj) po czym klawisz "W" (wyjdź z walki).

Odnośnik do komentarza

Sikorek, idąc Twoją logiką, to mogę Ci odpowiedzieć: no ja na laptopie spokojnie się rozsiadam wygodnie i 1 ręką mogę grać.

 

Ogólnie sprawa jest taka, że zmiana na taki system jaki proponujesz, mogłaby być utrudnieniem dla niektórych graczy, a owa zmiana sama w sobie i tak nie przyspiesza rozgrywki i tak, bo czekać i tak trzeba tyle samo i tak. A dla swojej wygody, to możesz grać 1 ręką posługując się tylko myszką i problem będziesz miał rozwiązany.

Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie napisałem o tym że miałoby to przyspieszyć walkę, więc nie rozumiem waszych argumentów. Chodzi mi o wygodę gry. Widzisz Dev, może Tobie jest wygodnie ale nie wszystkim.
Nie wiem czemu mogłoby to być dla kogoś utrudnieniem skoro to jest tylko dodatek, którego nie trzeba używać. Sam gram nieraz na telefonie i wtedy nie używam przycisku "W" do szybkiego wyjścia z walki i jakoś nie uważam, że jest to dla mnie utrudnienie. Może podkreślę, że nie chodzi mi o zmianę systemu walki, a jedynie o wprowadzenie dodatkowej opcji. 
Azel, przy klepsydrze gdy ktoś chce tylko expić to już całkiem ułatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
 

atakowanie pokemonów tak aby nie trzeba było używać do tego dwóch rąk bo jest to (przynajmniej dla mnie) dość niewygodne. Chciałbym się rozsiąść wygodnie w fotelu i klikać jedynie klawisz "E" (zaatakuj) po czym klawisz "W" (wyjdź z walki).

 

Nigdzie nie napisałem o tym że miałoby to przyspieszyć walkę, więc nie rozumiem waszych argumentów. Chodzi mi o wygodę gry. Widzisz Dev, może Tobie jest wygodnie ale nie wszystkim.

Czyli jeśli Tobie będzie wygodnie to i wszystkim, ale jak mi jest teraz to nikomu innemu? A to ciekawe.

 

Azel, przy klepsydrze gdy ktoś chce tylko expić to już całkiem ułatwia sprawę.
Szkoda tylko, że większość gra bez klepy. Poza tym, jakoś nie widzę tego ułatwienia, gdy ktoś nie pokonuje wszystkich poków na danym spocie. A nawet jak pokonuje, to przecież kursora wtedy i tak się nie rusza, więc co za różnica?

 

 

 

 

Dobra, to ujmę to tak:

O ile opcja z 'w' raczej miała za zadanie ułatwić expienie klepkowiczom, to jakoś nie widzę jak ta dodatkowa opcja z klawiszem ataku miałaby ułatwić cokolwiek.  IMHO byłaby to tylko zbędna zmiana kosmetyczna, która nic by nie wnosiła do gry. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i jej części znajduje się pod ostatnim cytowanym przeze mnie fragmentem w tym poście. Dodatkowo: grasz na urządzeniu mobilnym - taka opcja jest zbędna; grasz na lapku - opcja zbędna; grasz na stacjonarce - także jakoś nie widzę tutaj większego zastosowania dla tej opcji.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności