Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Jakie rozstawienie statystyk jest najbardziej efektywne?


Mikannde

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł tematu mówi wszystko. Pytałam kilku graczy o najlepszy zestaw statystyk do expa. Niestety, nie pomogło mi to - każdy z nich podpowiadał mi inne rozstawienie statystyk. Jako, że nie chciałam im się więcej narzucać, postanowiłam zapytać tutaj.

 

A więc. Jakie są wady i zalety rozstawień takich jak: siła+zręka, siła+zręka+wit oraz siła+zręka+odparcie (widziałam to w którymś z poradników o ile dobrze pamiętam)? Czy pominęłam któreś z rozstawień? Jak wy dodajecie statystyki waszym pokemonom? Czy macie jakieś dodatkowe porady, które przydadzą się graczom z problemem podobnym do mojego? :)

Odnośnik do komentarza

Szkół rozdawania atrybutów jest kilka, z kolei sama rozdaję "na wyczucie" ;)
Zdecydowana większość zależy od tego, jak zamierzasz grać: PvE czy PvP. Ja gram PvE, więc staram się dopasowywać statystyki pod pokemony w danej lokacji. W większości pokrywają się, są jednak małe wyjątki - wtedy trzeba wbić te kilka poziomów więcej ;)

Musisz pamiętać o kilku sprawach:
1. Musisz móc trafić w przeciwnika. Więc trzeba dać punkty w zręczność. Najlepiej jest dawać po 5/10 i sprawdzać na 2-3 czy nawet 5 pokemonach, czy trafiasz. Jak nie = masz za mało i trzeba dodać
2. Jak już trafiasz, przydałoby się zadawać jakieś obrażenia ;) Tu Gracze różnie rozdają punkty - jedni pakują wszystko w siłę, by pokonywać pokemona "na hita", drudzy pakują w siłę tyle, by zabrać przeciwnikowi ponad połowę hp pierwszym strzałem, inni - skupiają się bardziej na innych statystykach i starają się zadawać przeciwnikowi więcej punktów obrażeń, niż sami otrzymują.
3. Życie. w zależności od tego, którą drogę przy sile wybierasz, zostaje Ci inna ilość punktów do rozdania w inne statystyki. Im więcej w siłę i zręczność, tym mniej punktów masz na HP.
4. Od pewnego poziomu pozostałe, "mniej popularne" statystyki stają się bardzo ważne (by nie rzec - kluczowe) ;) Zależne to jest od poziomu pokemona, rodzaju pokemona i lokacji, w której expisz.

Pamiętaj: statystyki można rozdać ponownie, używając kamienia runicznego. Można też przemęczyć się przez poziom czy dwa i dodać punkty z nowych poziomów tam, gdzie się niedomaga. Można też expić kilka pokemonów, każdemu inaczej ustawiając statystyki i ostatecznie przenieść najbardziej obiecujący zestaw na innego pokemona za pomocą transmonu (Uwaga, Transmon nie działa na pokemony shiny.)

Większość Graczy uczy się na zasadzie prób i błędów - im więcej spróbujesz, tym więcej się dowiesz :) Przynajmniej 90% pokemonów, jakie posiadam, expiłam sama od 1lv - troszkę tego było ;)

Powodzenia :)
 

Odnośnik do komentarza

 

4. Od pewnego poziomu pozostałe, "mniej popularne" statystyki stają się bardzo ważne (by nie rzec - kluczowe) ;) Zależne to jest od poziomu pokemona, rodzaju pokemona i lokacji, w której expisz.

 

Załóżmy, że chciałabym pokonywać dzikie pokemony z 1-2k hp na jak najniższym poziomie Dialgi oraz jakiegokolwiek shiny (nie bierzmy tutaj pod uwagę bonusów oraz typów). Lepiej wyjdę na dodawaniu w samą siłę i zrękę, czy powinnam wziąć pod uwagę "mniej popularne" statystyki?

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego, co będziesz chciała uzyskać ;)

 

Przykładowo, jeśli będziesz chciała mniej obrywać - obrona może być kluczowa, jeśli zaś wyjdzie na to, że wrzucając ten 1-2 poziomy w atak będziesz dawała rade przy obecnym ułożeniu statystyk - siła. Wszystko zależy od tego, jak przebiega dana walka z konkretnym typem pokemona.

Odnośnik do komentarza

Ja od siebie dorzucę tylko, dlaczego w moim odczuciu zestaw "siła+zręka+odparcie" nie ma prawa bytu ;)

 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale odparcie zmniejsza ilość otrzymywanych obrażeń. Tylko że bez witalności w tym zestawieniu, byłoby jej potrzeba napraaaaawdę DUŻO, żeby zmniejszyć atak przeciwnika tak, żeby zadawał poniżej 70 punktów obrażeń ;)

Odparcie to dodatek do zestawu siła+zręczność+witalność - może być więcej, ale na pewno nie mniej rozwijanych statystyk.

 

(A mówiłam Abi, że potwornie chaotycznie napisała tę część poradnika i niewiele można z tego fragmentu zrozumieć)

Odnośnik do komentarza

Lady - ale ja nie mówię o dążeniu do zera :P Jedynie o niewielkim zmniejszeniu zarywanych obrażeń, by móc pokonać ;)

 

Załóżmy, że masz 920hp, z kolei przeciwnik bije podwójnym, z którego ciosy zaczynają się od 940. W tym przypadku można albo wbić watak te kilka poziomów i czekac na pojedynczy, albo wbić w obronę i wtedy czekać na pojedynczy

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności