Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Modyfikacja zmiany z automatycznym starzeniem - ankieta, propozycje


Tasha

Która propozycja jest najmniej bolesna?  

24 użytkowników zagłosowało

 1. 1. Która propozycja byłaby najlepszym kompromisem?

  • Propozycja nr 1
   0
  • Propozycja nr 2
   1
  • Propozycja nr 3
   0
  • Propozycja nr 4
   1
  • Propozycja nr 5
   0
  • Propozycja nr 6
   0
  • Propozycja nr 7
   7
  • Propozycja nr 8
   0
  • Propozycja nr 9
   7
  • Inna, podam w komentarzu.
   2
  • Propozycja nr 10
   3
  • Propozycja nr 11
   3


Rekomendowane odpowiedzi

Oto propozycje do tej pory:

Propozycja nr 1: dłuższy termin nieklikania - min. 2 tygodnie, po tym okresie zabiera, np. 50 pkt. psom do 10 roku życia, 25 pkt. psom powyżej 10 roku. Ujma charakteru -0,01 pkt. na dzień. 

Propozycja nr 2: po tygodniu nieklikania każdego dnia pies "postarza się" o 10 pkt., czyli o miesiąc postarzy się w 10/5 dni. Traci przy tym 0,05 pkt. charakteru. 

Jak będzie wystarczająco dużo propozycji, założę ankietę z nimi. 

Propozycja nr 3: Możliwość odkliknięcia danego psa/kojca na pewien czas, załóżmy 2 miesiące. Po tym czasie przez następny miesiąc trzeba byłoby przynajmniej 4 razy (raz na tydzień) zaopiekować się psami z tego kojca/odklikniętymi psami, dopiero po spełnieniu tego wymogu wraca opcja ponownego odkliknięcia danego kojca/psa. Żeby nie kantować - przeniesionymi psami dalej trzeba się opiekować. Chyba że zostaną sprzedane (ale na stałe) bądź przekazane w hodowli. 

Propozycja nr 4: Wydłużenie czasu nieklikania. Minimum 2 miesiące. Po tym okresie pies się postarza o miesiąc w ciągu dnia. Traci 0,06 pkt. charakteru za dzień. Bądź 0,5 pkt. charakteru na tydzień. 

Propozycja nr 5: ,, Można byłoby także dać jakąś rangę dla psa/kojca typu "rzadka rasa", "na sprzedaż" i wtedy nie byłyby klikane u właściciela takiego psa (tego co wybrał tą opcję), ale nie u innych graczy."

Propozycja nr 6: Klikanie psów liczone na punkty. Załóżmy, maksymalnie jest 500 punktów. Żeby je zebrać trzeba kliknąć dwa razy na miesiąc wszystkie psy nie ważne czy aktywność zajmuje -1 pkt. czy -15, dwa razy w ciągu miesiąca wystarczy. Od 300 punktów kieszonkowe wzrasta o +15$dgl, od 400 o +50$dgl. Poniżej 300 punktów kieszonkowe spada o, np. 50$dgl na następny miesiąc, poniżej 200 o 75$dgl, poniżej 100 punktów o 100$dgl. Za 500 punktów kieszonkowe wzrasta o 100$dgl. Punkty co miesiąc się resetują.  Ożywiłaby grę, wprowadziła trochę rywalizacji. Psy nieklikane mogłyby się starzeć o 5 pkt. na dzień po tygodniu nieklikania. Nie traciłyby charakteru. 

Propozycja nr 7: Dodanie do każdego konta kojca, w którym psy by się postarzały. Niech tam się dzieje wola nieba, a w pozostałych kojcach psy zostają nietknięte.

Propozycja nr 8: Wyrzucenie schroniska, zamiast tego darmowe usypianie psów, które znikałyby z gry. Psy nieużywane mogłyby się starzeć o 1 pkt. w ciągu dnia po tygodniu nieklikania. Brak utraty charakteru. 

Propozycja nr 9 [od Hentala]: 

,,["zamrożenie" psa] - chodziłoby o to że taki pies byłby wyłączony spod mechanizmu starzenia się, za pewną cenę oczywiście - z takim psem nie można byłoby nic robić, poza patrzeniem się na niego na profilu. Żadnego bursztynowania, żadnego konkowania, żadnych kryć. - w dodatku takie zamrożone psy nie liczyłyby się do rankingu rasy ani ogólnego - wypadałyby z kwalifikacji. Ponadto mogłyby też wypadać z licznika liczby psów w rasie w encyklopedii - więc nie dodawałyby liczebności np. rzadkim rasom.

Takie zamrożenie psa mogłoby trochę kosztować, w doglarach, czy w bonach, whatever - i myślę że najlepiej gdyby było odwracalne - znaczy za jeszcze dodatkową opłatą w razie chęci możnaby psa odmrozić i znów by się liczył, możnaby było go konkować, ubić, kryć czy co tam jeszcze - ale wtedy znów podlegałby starzeniu się przy nieaktywności.

- to mogłoby też pomóc uratować stare championy - zamrożone nie wliczałyby się do rankingu, więc nie zakłamywałyby współczesnych możliwości danej rasy w konkursach, jeśli są to jakieś starsze psy które nabiły wygrane kiedy dla ich charakteru były większe szanse na wygraną - ale nie byłyby jednocześnie na siłę odebrane graczom, którzy jednak są dumni ze swoich osiągnięć i nie chcą mieć czyszczonych profilów. Jak ja mam psa którego nie chcę ubić na lego to powinno coś mówić xD

 

Takie płatne zamrażanie psów jest moim zdaniem o tyle dobre, że cena zniechęciłaby ludzi do mrożenia każdego możliwego psa "na lepsze czasy" - ale jednocześnie ludzie mogliby zabezpieczyć swoje najcenniejsze psy hodowlane jeśli muszą z przyczyn związanych ze sprawami w realnym życiu na jakiś czas opuścić grę, albo ulubione psy "pamiątki" które mają wartość sentymentalną - A przy tym wprowadzenie tego wcale nie negowałoby ogólnego celu zmiany która miała pewnie na celu zwiększenie rotacji psów w rankingach i być może odciążenie serwera.

Po drugie albo niech psy generalnie martwe nie liczą się do licznika żyjących psów danej rasy na doggi w encyklopedii, albo w ogóle wyrzućmy ten status rzadkiej rasy, to zadanie z posiadaniem psa rzadkiej rasy i nie zachęcajmy ludzi do kiszenia psów tylko po to żeby nie straciły statusu rasy rzadkiej która jest potrzebna do zadania. Proszę. Jeśli psy nieruszane i tak mają zdychać, to albo niech będzie fizycznie możliwe utrzymać status rasy rzadkiej ubijając starsze psy tej rasy, albo niech ta opcja rzadkiej rasy w ogóle zniknie."

 

Propozycja nr 10: Starzenie się psów nieklikanych o 1 pkt w ciągu dnia po tygodniu nieklikania. Brak straty charakteru. Ograniczenie ilości kryć jednego repka: np. reproduktor w ciągu całego życia może pokryć 50 suczek. W eventach, w których liczy się charakter i doświadczenie, np zaprzęgi, mogą brać udział tylko psy z danego roku. Do rankingu liczą się tylko psy, które kliknięte były najdawniej 5 miesięcy temu.

 

Propozycja 11: Ograniczenie krycia repków do, np. 50 udanych pokryć, psy z poprzednich lat nie liczą się do zaprzęgów, ect., psy nieklikane od pół roku nie wliczają się do rankingu, brak możliwości adopcji ze schroniska, opcja uśpienia psów, kasacja nieaktywnych kont, tajemniczy klient... i BRAK postarzania psów automatycznie.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ na forum gry w dyskusjach nad propozycjami część graczy zrobiło "piaskownicę", pisząc jakieś dziwne teksty typu "jak tak będzie to zabieram zabawki i odchodzę" i jest takie zamieszanie, że wszystko ginie, piszę tu:

podoba mi się zmiana z automatycznym postarzaniem psów, mimo, ż dotknie także moje hodowle xP

Można by było jedynie (tak jak proponują niektórzy):
- wydłużyć czas "nie klikania" psów do 2 tygodni (lub 15 dni) 
- dać możliwość "zamrożenia" odpłatnie jednego kojca z określoną ilością psów (nie wiem 50?)
- ewentualnie dołączyć opcję urlopu, ale bez przesady - jak ktoś gra tylko raz na pół roku, to po co w ogóle gra 
- nie dodawać zmniejszania charakteru psa

Odnośnik do komentarza
 • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności