Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Pytania odnośnie taryfy kar


Devu

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że temat założony przez użytkownika bartek300 został zamknięty, a ze względu na bana mam trochę za dużo wolnego czasu nocą i postanowiłem przeczytać regulamin i taryfy kar najdokładniej jak potrafię... mam kilka pytań, by grać wiedząc dokładnie czego mam nie robić.

Od razu zaznaczam, iż post oraz temat nie ma charakteru trollingu, humorystycznego, czy innego niestosownego, a jedynie czysto pytająco-informatywny (dla mnie oraz być może i jeszcze kogoś).

 

ir03sk.jpg

1. Ile ataków pvp na tego samego gracza to za dużo?

2. Czy owe ataki liczone są jako ataki w ciągu doby, czy też w ciągu jakiegoś innego okresu czasu? (jeśli innego uprzejmie proszę, o podanie tego okresu, aby uniknąć niejasności)

3. Jak ma się to do osób, które mogłyby grać tylko o takiej porze, iż dostępny jest zawsze ten sam gracz, którego mogą atakować, gdyż reszta aktywnych akurat graczy ma aktywnych towarzyszy na poziomach 1-3?

4. Czy ciągłe wytykanie błędów (w grze, językowych, innych) jakiemuś graczowi, także jest uznawane za nękanie?

 

e7m8tl.jpg

5. W kwestii upewnienia się: 'oszukiwanie innych graczy względem wartości' odnosi się nie tylko do zaniżania owej wartości, lecz także do (z jakiegokolwiek powodu) jej zawyżania, zgadza się?

 

xbwfhc.jpg

6. Czy jest jakaś konkretna kwota, do której transakcja jest transakcją o niskiej szkodliwości? Jeśli tak to jaka?

 

149qzqg.jpg

7. Czy przez kryptocenzurę rozumiane jest tylko 'wygwiazdkowanie' czy też jakieś inne formy? Jeśli tak to jakie?

 

dm655h.jpg

8. A jeśli odpowiedź nie padła, można zadawać wielokrotnie, czy jest to uznawane za flood?

 

20t1pw7.jpg

9. Czy za flood rozumieć jedynie "wielokrotne wysłanie tej samej wiadomości lub wielu różnych wiadomości, lub pustych lub zniekształconych (zwykle celowo) pakietów bez wiadomości w bardzo krótkich odstępach czasu"*? Jeśli tak to po jakim czasie można wysłać coś ponownie lub zadać pytanie, gdy nie otrzymało się odpowiedzi (jeśli ponawianie pytania bez odpowiedzi uznawane jest za flood), by nie było uznawane za flood?

 

2mrw5jb.jpg

10. Jako, że definicję trolling należało znaleźć w internecie chciałbym się upewnić: Czy definicja ze strony https://slownik.intensys.pl/definicja/217/trolling/jest pełna, czy w ramach trollingu zliczane będzie do definicji coś jeszcze?

 

2954yte.jpg

11. Chodzi tu o wszystkie gry online, czy można pisać o grach niepokemonowych?

12. Jako człowiek niezbyt rozgarnięty muszę spytać... O jaką umowę chodzi?

 

291yqns.jpg

13. Zatem nagranie filmiku z gry i umieszczenie go na serwisie YouTube jest czy też nie jest karalne? Ponieważ owy serwis pozwala na zarabianie na zamieszczanych na nim nagraniach. (kwestia moim zdaniem bardzo ważna ze względu na trwający konkurs, gdyż owy filmik może zostać użyty w sposób zarobkowy, a więc komercyjny)

 

 

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi. Jeśli będę miał jeszcze jakieś wątpliwości, mam nadzieję, iż będę mógł je rozwiać w tym temacie.

 

 

 

 

 

*żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flood_%28informatyka%29

Odnośnik do komentarza

Nie czuję się osobą w pełni kompetentną, ale może odpowiem jak ja widziałabym kilka kwestii - w razie sprzeczności z wizją autora regulaminu swoje przekonania zrewiduję ;)

 

ad. 1, 2, 3) Myślę, że nie chodzi tu o sytuację ciągłego atakowania tego samego gacza jako tako, a raczej sytuację, w której mu się to nie podoba i pomimo próśb o zaprzestanie sytuacja powtarza się. Co mam na myśli? Gracz A 15 razy dziennie atakuje gracza B (bo mikstury) - używając slangu: farmi go/na nim (złoto, odwagę - cokolwiek). Graczowi B nie podoba się ta sytuacja, bo stracił w ten sposób już mnóstwo złota i przedmiotów, prosił wiele razy i został jedynie wyśmiany. Odwinąć się nie ma jak, bo bidok gra kakuną, a ego oprawca ma shiny mew. ,Myśli o pożegnaniu się z grą, w której panuje taka atmosfera.

Innemu graczowi taka sytuacja nie będzie przeszkadzała, może nawet zacznie bawić się z A w kotka i myszkę? W każdym razie odczucie "nękania przez PvP" uznałabym za subiektywne i "niepoliczalne".

 

ad. 5) Jak najbardziej. Próba wciśnięcia komuś Pikachu za 150k też nie jest ok

 

ad. 7) Wygwiazdkowanie, wykropkowanie... kojarzysz przyśpiewkę, w której każda zwrotka kończyła się połową słowa, kolejna zaczynała drugą? Właśnie znalazłam tekst, który chciałam przytoczyć w jednej piosence:

 

"Pisało w gazecie o pewnej kobiecie
Która w Ameryce pokazała Cy....
...namon kupiłem - drogo zapłaciłem
Połowę wypiłem, resztę wyrzuciłem."

 

Cóż, wiadomo, że nie miał być to Cy... namon - ale sugerowania jednego słowa i użycia innego za formę cenzury bym nie uznała. To taka zabawa językiem, nie bądźmy sztywniakami :)

Kryptocenzurę bym określiła jako próbę "zamaskowania" przekleństwa, przy użyciu go z premedytacją. To co przytoczyłam - nie.

 

ad. 12) Umowę zawiązaną pomiędzy graczem a administracją w momencie zaakceptowania regulaminu. Administracja umożliwia grę, gracz w zamian zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu. "Rozwiązanie umowy" to po prostu wykluczenie z gry.

 

Do odpowiedzi na 4, 6, 8-11 i 13 się nie poczuwam.

Odnośnik do komentarza

 

4. Czy ciągłe wytykanie błędów (w grze, językowych, innych) jakiemuś graczowi, także jest uznawane za nękanie?

 

Każdy przypadek interpretowany jest inaczej. Podałeś na tyle szeroki zakres "przewinień", że niemożliwa jest jego ocena.

 

 

6. Czy jest jakaś konkretna kwota, do której transakcja jest transakcją o niskiej szkodliwości? Jeśli tak to jaka?

 

To również pozostaje w gestii administracji. Niska szkodliwość to transakcja, która nie wpływa znacznie na rynek gry.

 

 

8. A jeśli odpowiedź nie padła, można zadawać wielokrotnie, czy jest to uznawane za flood?

 

Flood - wysyłanie kilku wiadomości pod rząd / w małym odstępie czasu czy nawet można podciągnąć tu nachalne "Sprzedam Caterpie" X razy w ciągu paru minut. Gracz może zadawać jedno pytanie co kilkadziesiąt sekund / parę minut, jeśli odpowiedź na nie jeszcze nie padła. Inni gracze nie mają prawa mieć do niego pretensji.

 

11. Punkt dotyczy wysyłania reflinków do wszystkich gier. Dyskusje na czacie, jak najbardziej, można prowadzić o ile swoją formą nie podchodzą pod reklamę - Wiesz, że XYZ to świetna gra? ZAGRAJ! Nie polecam również prowadzenia dyskusji o grach zbieżnych tematyką. Takie mogą zostać przerwane, a nachalność skutkować będzie blokadą konta.

 

13. Zatem nagranie filmiku z gry i umieszczenie go na serwisie YouTube jest czy też nie jest karalne?

 

Nie. Punkt tyczy się sprzedaży dóbr za gotówkę, odsprzedaży elementów grę ułatwiających.

Odnośnik do komentarza

Jo, Co do Ad1-3. Co jeśli na twoim poziomie jest dajmy na to 2 osoby, z czego gdy ty się logujesz najczęściej 15-18 widzisz tylko jedną z nich, a ona powtarza, że nie chce PVP. Czy w takim wypadku wolno raz na dzień ją zaatakować?

4m0ovT6.png
14) Nie ma słowa "bez zgody", a więc, gdy się zgodzi to przysługuje kara?

29FHB8j.png
xV2sr7h.png
15) Czyli czasem można podarować przyjacielowi/przyjaciółce droższego poka (200k+) np. z okazji urodzin, gwiazdki itp. szczególnie, gdy jest prawie 100% pewności (np. Lotad dla Parlaxi), że nie pójdzie on na sprzedaż?
 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie odnośnie korespondencji z administracją.

 

16. A jeżeli takowa korespondencja (której posiada się wcześniej zrobiony ss) byłaby podstawą zdjęcia blokady? Czy nadal nie można zamieścić owego ss?

np. Jedna osoba z zarządu zezwoliła na złamanie jakiegoś punktu regulaminu (np. założenie nowego konta w celu zaczęcia gry na nowo), a mimo do dostało się blokadę (tu: za multi).

Odnośnik do komentarza

Mae, ad 1-3: polecam w tym wypadku pogadać bezpośrednio z owym graczem i umówić się z nim tak, żeby obu stronom to odpowiadało. Gracze (najczęściej) nie gryzą, a taka rozmowa (przy założeniu jako takiego "ogarnięcia" obu stron) może naprawdę wiele zdziałać. Nie bójmy się interakcji z innymi ludźmi :)

 

Co do multi, wspomnę jeszcze, że najczęściej "multikonta" jako takie (bez transakcji) są banowane przede wszystkim, jeśli jest ich po prostu bardzo dużo. Co innego zobaczyć 2-3 konta na jednym IP, a co innego 10. A często te konta są zakładane na jednym albo kilku podobnych do siebie mailach. Owszem, zdarza się, że kilka osób gra razem w szkole czy kafejce, ale w przypadku blokady wystarczy sprawę po prostu wyjaśnić na forum.

 

Niektórzy gracze po prostu zgłaszali (najczęściej na PW) chęć porzucenia starego konta i rozpoczęcia gry od nowa, takie konta wtedy banowałam "na prośbę gracza" ;)

Odnośnik do komentarza

Ad. 14) W tych sytuacjach to osoba z administracji mogłaby udostępnić taką korespondencję, ale czy to aby na pewno konieczne? Nie wystarczy poświadczyć: "Tak, rozmawiałam z graczem XYZ, umówiliśmy się, że..."?

Ad. 15) Na święta, urodziny... może jeszcze Wielkanoc, Zielone Świątki, Pierwszy Dzień Wiosny, urodziny nieżyjącego od 15 lat chomika?  Może w jakiejś indywidualnej sprawie jakoś dałoby się to rozstrzygnąć, ale nie mogę powiedzieć w tak ogólnym przypadku: "tak, można" albo "nie, nie można".

Odnośnik do komentarza

14) Kto wie czy akurat ten MG będzie czy może wypadnie mu i na tydzień zniknie... D; wiec chcialam sie dowiedziec, czy ze zgodą wolno.

 

15) To ja miałam chomika? O.o skąd wiesz to czego ja nie wiem? Skoro tak, to chyba Admin musiałby jakoś określić w jakich sytuacjach i cenowo przekazać taki dar. Wtedy byłoby jasno D; a tak to mozna gdybać, kiedy tak, a kiedy nie...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności