Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project
  • 0

[ANKIETA] Region Kalos


Administrator

Czy chcesz, aby region Kalos był dostępny tylko dla stworzeń z Kalos?  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz, aby region Kalos był dostępny tylko dla stworzeń z Kalos? (złapanych PO otworzeniu nowego regionu)

    • Tak
      34
    • Nie
      36


Pytanie

Dzień dobry,

po wielu dyskusjach wśród administracji gry podjęliśmy kilka decyzji dotyczącej najnowszej aktualizacji zawierającej w sobie cały region Kalos.

Region Kalos to zupełnie nowa ścieżka fabularna. By móc zaplanować ją od nowa podjęliśmy decyzje mające wpływ na wszystkich graczy: Region ten dostępny będzie wyłącznie dla nowych stworzeń schwytanych w Kalos bądź starterów z tego regionu wybranych przez graczy.

Region Kalos to 9 nowych, dużych map, kilkanaście domków, kilkudziesięciu NPC i trenerów oraz kilkadziesiąt zadań na zdobycie wszystkich przedmiotów dostępnych w grze. Pokrótce prezentujemy te najważniejsze.

91.png

Tak jak Kanto ma Miasto Viridian, tak Kalos Miasteczko Vaniville. Vaniville będzie pełnić rolę tego pierwszego miejsca w grze. W Miasteczku Vaniville spotkamy znanych z Kanto, aukcjonera Tarna, kolekcjonera Torina i profesora Rowana, którzy to przygotowali dla graczy kilka różnorodnych zadań - ale nie tak do końca podobnych do tych już nam znanych. ;)

95.png

Znaczącą zmianą w tym regionie będzie blokada użycia pokeballi z innych regionów. Kalos ma swoje własne pokeballe i te będzie można zakupić w sklepie w Santalune bądź zdobyć na jednej z dróg prowadzących do tego miejsca.

98.png

W Kalos nie zabraknie również odznak do zdobycia. Dwie z nich zdobyć będzie można w największej lokacji Kalos - Mieście Lumiose. Lumiose, oprócz bycia miastem z krwi i gości, to siedziba blisko piętnastu NPC od których otrzymacie zadania prowadzące do różnych miejsc w tym regionie.

Region Kalos zadebiutuje w grze 5 grudnia br.

Odnośnik do komentarza

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Kilka informacji by sie jeszcze przydało.

Co z Transmonem? Czy przenosiny poziomu z już posiadanego zwyklego pokemona na przykładowo startera z Kalos bedą mozliwe?Skoro ma to byc nowy start to takie cos powinno byc zablokowane.

Shiny z Kalos i Mega ewolucja.Jak takie ograniczenie z pokemonami ma sie do nich? Czy bedzie mozliwe używanie shiny pokemona zdobytego z lsniacej(jesli beda w nich pokemony z Kalos)?

Co z Mega ewolucją?Czy posiadajac pokemona ktory może przybrac Mega forme,bede mógł go używac w Kalos(oczywiscie tylko wtedy gdy pokemon bedzie w swojej Mega formie)?

Nie wyobrażam sobie aby nie było takiej możliwosci,skoro shiny sa dosc ciezkie do złapania,a mega ewolucja wystepuje właśnie od regionu Kalos.

Co do nowych balli to wg mnie podstawowy pokeball powinien zostać,co innego greatball i arcyball,te mogą zostac zablokowane dla tego regionu a wprowadzony jakis posredni pokeball.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, feniks napisał:

Co z Transmonem? Czy przenosiny poziomu z już posiadanego zwyklego pokemona na przykładowo startera z Kalos bedą mozliwe?Skoro ma to byc nowy start to takie cos powinno byc zablokowane.

Chciałbym wyłączyć całkowicie transmon na stworzeniach z Kalos.

2 godziny temu, feniks napisał:

Shiny z Kalos i Mega ewolucja.Jak takie ograniczenie z pokemonami ma sie do nich? Czy bedzie mozliwe używanie shiny pokemona zdobytego z lsniacej(jesli beda w nich pokemony z Kalos)?

Aktualnie nie planuje dodawania kolejnej generacji Shiny, problem z shiny z Kalos, więc znika. Mega ewolucje pojawią się najpierw dla form z niższych generacji.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Stoję po stronie "swoich' ale nie zgadzam się z Tobą Art ;) Każdy indywidualnie podchodzi do Mega Ewo - starsi gracze/wielbiciele stworków są nastawieni sceptycznie do Nich używając właśnie takich argumentów jakie podajesz. Młodsi natromiast je uwielbiają, bo "jest to coś więcej" i pokauzje że gra jest aktualizowana (to samo będzie się tyczyć nienawidzonych i kochanych zarazem "Alola Form" poków)

 

Nie krytykuję/narzucam nic nikomu, jednak prawda jest taka, że Mega Ewo to osobisty temat każdego - chcesz to miej Mega, nie chcesz to nie miej ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Oczywiście - na nie.

Mega ewolucje zepsują klimat samej pokegry, więc myślę, że to nie jest potrzebne. To pierwsze. Drugie - jeśli mega ewolucję będą miały podobną siłę co shiny, to niezbyt fajnie, bo wtedy shiny zejdą na dół, co byłoby dużym ciosem dla samej gry, przez co skutkiem byłoby mniejsze kupywanie przedmiotów za arcany, no bo, jak założyliśmy, że mega ewolucje będą mieć podobną siłę co shiny, to mogę zasugerować właśnie tak. No bo po co będzie kupować shiny, jeżeli będą mogli zrobić na przykład ze zwykłego Venka koksa jak shiny?

Drugie - region Kalos. Mój pomysł się spełnił. (a bym wcześniej odrzucony przez admina) Fajne mapki, dobrze by było, żeby były dla wszystkich, chyba nie muszę wyjaśnić o co mi chodzi. Szczerze, wyglądają one jak w oryginalnych grach już (tak trochę). Czy dobrze zrozumiałem, że będzie można tam walczyć tylko pokami z Kalos? Jeśli tak.... to jak napisałem - na nie zdecydowanie. Już tak są około 5 mapek na których trzeba dobierać odpowiednie typy, a jeśli iść tym szlakiem, no to daleko nie zajdziemy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
7 godzin temu, feniks napisał:

A jak to się ma do ich używania w Kalos?Bo przecież mega ewolucja to wybrane pokemony i ich używanie tam mogłoby byc dostępne,zwłaszcza jak ktos używa venusaura,charizarda,blastoisa,czy tez kilka innych.

Wtedy musiałbym ograniczyć ich zdobywanie w grze. Chciałbym, by mega ewolucje były ulepszeniami dostępnych stworzeń - czy zwykłych, czy shiny. Nie ich zupełnie osobną formą, bo to popsułoby całkowicie rozgrywkę.

 

5 minut temu, ARTIX_54321 napisał:

No bo po co będzie kupować shiny, jeżeli będą mogli zrobić na przykład ze zwykłego Venka koksa jak shiny?

Powyżej.

5 minut temu, ARTIX_54321 napisał:

Czy dobrze zrozumiałem, że będzie można tam walczyć tylko pokami z Kalos?

Taki jest plan. Wszystko zależy jednak od wyników ankiety - tak jak wypowiedzą się gracze, tak będzie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mega ewolucja dla gimbów?To najlepsza rzecz jaka dotad zrobili.Po katastrofalnej 4 generacji i niezbyt udanej 6 musieli to w jakis sposób naprawić.Dla mnie,osoby ktora ma troche lat,pokemony to tylko 1 generacja i może kilka z 2 i 3.

Mega poki tak czy siak sie pojawią.Dodanie ich do gry jest tylko kwestia czasu,a one same niezależnie od tego jak bedzie mozna je zdobyć spowodują że na pewno pojawia sie nowi gracze,co przełoży sie na aspekt finansowy.Z czegoś przecież trzeba opłacic serwer,licencje i kilka innych rzeczy.

A tak na marginesie to watek jest o regionie Kalos,nie o Mega ewolucji:p

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Artix - właśnie takie blokowanie mapek pod konkretny zakres poków jest urozmaiceniem. Osobiście nie lubię układu: "Do tego poziomu bijesz tu, później idziesz na tą mapkę i te poki, reszta jest nieopłacalna" (cytuję pewną grupę Graczy, wśród których jest też kilka osób twierdzących, że żadnych wyzwań się nie opłaca robić, bo "szybciej wbijesz poziom na ledybach, a nagrody i tak są (marne - że zastąpię dosłowne określenie)". I przez takie podejście do sprawy kilku co bardziej wyszczekanych osób 3/4 Graczy nawet nie zagląda na niektóre mapy, nie robi wyzwań - bo ktoś powiedział, że ktoś inny powiedział (...) że się nie opłaca, więc ja też nie spróbuję)

Nowe mapy = nowe wyzwania = nowe pomysły na Grę. Gdyby nie kilka zmian chociażby na UW, ilu Graczy zdecydowałoby się expić więcej niż jednego pokemona? A ile było płaczu, że na sh poki transmon nie działa? ("Boże, co za denny pomysł, teraz weź exp od nowa poka na ten 350 poziom!"). W planach od dłuższego czasu jest stworzenie turniejów, gdzie można by było stworzyć swoją ekipę walczącą. No, już widzę turniej z jednym pokemonem ;) (i te komentarze typu: "To po co są te turnieje, skoro to to samo, co zwykłe pvp?").

Niektóre zmiany są celowo wprowadzane z myślą o dalszym rozwoju PG, rozbudowaniu jej tak, by była atrakcyjna dla większej ilości Graczy. I jeśli chodzi o nowy region, jestem za tym, aby były takie a nie inne ograniczenia, w przeciwnym wypadku w ciągu pierwszego dnia cała kraina zostanie zdominowana i cała rozgrywka weźmie w łeb, tak samo, jak było w kilku wcześniejszych przypadkach ("byle szybciej, byle szybciej! Łapać, łapać, byle się nachapać! A później marudzić, że łeee, to takie nic, idę z powrotem na ledyby - a wyzwań i tak nie warto robić! Bo skoro mi nie poszło z nagrodą, to niech czasem innym się nie powiedzie")

Odnośnik do komentarza
  • 0

"(złapanych PO otworzeniu nowego regionu) "
1) Czy będzie możliwość złapania chociaż jednego pokemona z kalos poza terenem Kalos (chodzi mi o to czy będzie można w tym celu wykorzystać strefę safari)? 
2) Czy będzie można zrobić w ten sposób? Złapać najpierw dowolną eevee ewolucje i ewoluować go do poziomu sylveona po otworzeniu regionu? Czy w ten sposób zaliczę warunek do podróżowania po regionie i walki z tamtejszymi pokemonami?

Odnośnik do komentarza
  • 0
21 godzin temu, Puzuar napisał:


1) Czy będzie możliwość złapania chociaż jednego pokemona z kalos poza terenem Kalos (chodzi mi o to czy będzie można w tym celu wykorzystać strefę safari)? 
 

Nie.

Cytat

2) Czy będzie można zrobić w ten sposób? Złapać najpierw dowolną eevee ewolucje i ewoluować go do poziomu sylveona po otworzeniu regionu? Czy w ten sposób zaliczę warunek do podróżowania po regionie i walki z tamtejszymi pokemonami?

Niebawem ewolucje Eevee zostaną zmienione, wstrzymam się z komentarzem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności