Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

10% od ceny sprzedaży psa dla hodowli macierzystej/gracza, który rasę wyhodował.


Tasha

Hodowla macierzysta   

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chciałbyś, by hodowla macierzysta otrzymywała 10% od każdej sprzedaży psa rasy, którą wyhodowała?

    • Tak
      25
    • Nie
      0
    • Inne, podam w komentarzu
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie, że nikt jeszcze o tym nie napisał, bo mówi się o tym od bardzo dawna. 

W przypadku hodowli mogłoby to działać w taki sposób, że każdy aktualny członek hodowli otrzymywałby po równo z  tych 10% (niewiele, ale zawsze coś) bądź hodowla miałaby swoje własne "konto" z finansami, którymi rozporządzałby właściciel hodowli i, np. przekazywał poszczególnym członkom.

Odnośnik do komentarza

Hmmm... może nie aż 10%, bo tak długo jak wszyscy lubimy hajsy, to jednak przy rasie puszczonej w obieg byłyby ostatecznie ogromne sumy, może nawet było by za łatwo ;) ale 5%, czy 4% z pewnością by się należało :D

Ogólnie jestem za opcją prowizji od transakcji z rasami tworzonymi przez graczy idącymi właśnie do danych hodowli czy graczy :) Ogólnie możnaby ładnie rozwinąć ten pomysł ze wspólnymi finansami hodowli, bo widzę w tym bardzo duży potencjał na fajną zmianę ;)

 

Tylko do tego przydałaby się jednocześnie możliwość zmiany specjalności hodowli - bo przecież rejestruje się rasy z hodowli mieszańcowej, ale później tworzy się nową hodowlę, już rasową, bo do mieszańcowej obecnie nie da się już przypisywać rasowców ani zmienić specjalności, jeśli nie jestem jakoś źle poinformowana.

Koteczko lubi to
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Hentala napisał:

Tylko do tego przydałaby się jednocześnie możliwość zmiany specjalności hodowli - bo przecież rejestruje się rasy z hodowli mieszańcowej, ale później tworzy się nową hodowlę, już rasową, bo do mieszańcowej obecnie nie da się już przypisywać rasowców ani zmienić specjalności, jeśli nie jestem jakoś źle poinformowana.

Kiedyś, bardzo dawno temu, kojarzę, że miało to być zmieniane, by hodowle macierzyste w pewnym sensie dostawały hodowle w ZK. Ale to było bardzo dawno, więc teraz trzeba by rzucić ponownie pomysłem, ale najpierw dopracować go. :)

 

Co do propozycji - jestem za. 10% to, mimo wszystko, nie jest wiele: jeżeli sprzedajemy psa za 5 000 dgl, to 10% z tego to 500 dgl; a jeżeli w hodowli jest, dajmy na to, 4 członków, to 500:4=125 dgl na łeb, a to wcale nie jest sporo przy porównaniu, ile wydaje się na walkę z genami. Uważam, że taki % jest idealny. :)

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewna czy prowizja od sprzedaży to taki dobry pomysł. Sprzedaże łatwo będzie można oszukać, chociażby multikontami, tylko po to żeby sobie nabijać pieniądze D: Myślałam już nad tym żeby jakaś kwota leciała do twórcy po urodzinach każdego miotu danej rasy - wtedy wszystkim twórcom zależałoby żeby ludzie mnożyli psy jak najbardziej, więc puszczaliby nowe maści/lepszy charakter. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Podoba mi się wspólne konto hodowli i dyspozycja hajsem przez właściciela, są takie hodowle gdzie członkowie właściwie tylko są (bo szkoda odejść, przecież poszedł bon na dołączenie) i nic nie robią, nie powinni dostawać pieniędzy z automatu więc.

Odnośnik do komentarza

Multikontami? Oj, ktoś musiałby być na prawdę mocno zdeterminowany, te wszystkie zadania od nowa robić i czekać na staż żeby móc w ogóle sprzedać psy w tę i z powrotem...

 

Ale w sumie masz rację krzyżaku, od każdego urodzonego miotu byłoby jeszcze fajniej ;)  Albo po urodzeniu każdego miotu poza kontem członków hodowli, huehuehue.... ale nie, to by było za okrutne nie? Ale... chyba temu miałoby to służyć, tak?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności