Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Nowe kamyki - nowe możliwości!


Viburnum

Jak zawsze:  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak zawsze:



Rekomendowane odpowiedzi

Trzy skromne propozycje, takie rozszerzenie do aktualnych kamieni:

1. Kamień Czasu403311095_KamieCzasu.png.2c13feac74c2d174ac464a2c1db71819.png Jak wiemy, pokemony ewoluują, co jest raczej pozytywną rzeczą, ale są pokemony rzadkie, jak chociażby shiny, gdzie uzyskanie danej ewolucji wymaga pewnego lvl albo zdobycie ponownie tego shiny graniczy z cudem. Taki prosty przykład: masz pokemon on ewoluował,  niestety po czasie okazało się, że wolisz jego poprzednią formę, a na domiar  złego jest to shiny jedyny na serwerze i nie masz możliwości zmiany, wtedy wkracza Kamień Czasu i cofa twoją ewolucję. Oczywiście kamyk działaby tylko na pokemony, które ewolucję zdobyły poprzez expienie, nie można cofnąć ewolucji pokemona złapanego. Po cofnięciu ewolucji konieczne będzie użycie wiecznego kamienia, aby przy następnym poziomie nie ewoluował!

2. Kamień Stałości403737377_KamieStaoci.png.68987b3332a6f7cdb0e3521bbeaddb14.png Skoro można zatrzymać ewolucję pokemona, dlaczego nie zatrzymać pokemonowi lvl? Masz dobry poziom, np. 80. Idealnie nadaje się do atakowania, ale z atakowaniem zdobywasz exp, a chciałbyś, żeby już na zawsze miał ten ładny lvl 80. Nic prostszego! Używasz Kamienia Stałości i cieszysz się swoim lvl już na zawsze. Do usunięcia tego kamienia służyć będzie Kamień Oczyszczenia.

3. Kamień Żywiołów: 1606954309_Kamieywiow.png.209ef1a1dfe896fd180d63a170abd4e7.png Nie od dziś wiadomo, że niektóre pokemony mają 2 typy, tak 2 typy! Gra niestety nie daje nam możliwości wyboru, czas to zmienić. Do zmiany typu na ten drugi będzie służył Kamień Żywiołów. Niektóre pokemony mają drugi typ, który może komuś bardziej odpowiadać, dlaczego nie dać możliwości graczom na decydowanie jaki typ chcą, skoro pokemon ma ich 2? Kamień Żywiołów to zmieni!

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, diaxy napisał:

1 i 2 kamyk rewelka! Ten ostatni już trochę mniej ? Ale oczywiście jestem na tak! :D

 

Dlaczego "trochę mniej"? Skoro pokemon ma 2 typy, nie chciałbyś móc wybrać ten, który odpowiada bardziej? Mam Shiny Latiasa i zdecydowanie bardziej wolałabym go w wersji psychicznej niżej tej narzuconej z góry, czyli "smoczej".

Poza tym, nadałoby to nieco różnorodności pokemonom, niby taki sam, ale typ inny, przewaga inna, dostępność na mapy. Ktoś nie ma wodnego, potrzebuje na jezioro, pyk, zmienia typ na wodny, bo akurat ten pokemon, którego posiada ma typ, np. ziemia/woda, a w grze narzucono ziemię. 

Tu nie chodzi o zmianę na dowolny typ.

Odnośnik do komentarza

W dodatku na początku admin narzucał pierwszy typ poka (np. kiedy był trawa/psychiczny to była trawa, czyli pierwszy typ). A taki alolan Exeggcutor ma typ dragon/grass, a admin wybrał drugi typ. Jak już się trzymać pewnej konwencji to już na zawsze, a nie wybierać typy jakie pasują. Nadałoby to różnorodności pokemonom. Jeżeli nie można mieć dwóch typów, to chociaż można by było zmieniać pomiędzy dwoma wybranymi, który bardziej by nam pasował. 

Odnośnik do komentarza

1. Trochę rozumiem założenie, bo niektóre ewolucje są naprawdę nieudane. Mnie samego szlag trafia jak widzę pupitara, ale nie sądzę, by należało tworzyć coś, czego nie było w żadnej grze związanej z pokemonami. To tworzenie czegoś na siłę. Jest mnóstwo czasu, by podjąć decyzję czy chce się ewoluować pokemona, czy nie.

Więc jestem przeciw, głównie dlatego, że byłoby to zaprzeczenie dotychczasowemu schematowi.

 

2. W ogóle nie rozumiem takiej potrzeby. W czym niby ma być lepszy pokemon na lvlu 80 od tego na 81., 90., czy 100.? Dla mnie to jakiś absurdalny pomysł, więc jestem przeciw. 

 

3. I tu jest jedyny pomysł godny uwagi. Jak najbardziej takie rozwiązanie byłoby całkiem użyteczne. Jednak uważam, że w grze w której nie są nawet uwzględnione wszystkie typy występujące w świecie pokemonów, domaganie się podwójnych typów, a co więcej możliwości żonglowania tymi typami (bo nie ma ani słowa, że zmiana miałaby być jednorazowa) jest chyba jedynie pobożnym życzeniem. I tylko z tego powodu, że uważam pomysł za niewykonalny nie mogę zagłosować na tak, chociaż popieram w całej rozciągłości. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ziut19 napisał:

1. Trochę rozumiem założenie, bo niektóre ewolucje są naprawdę nieudane. Mnie samego szlag trafia jak widzę pupitara, ale nie sądzę, by należało tworzyć coś, czego nie było w żadnej grze związanej z pokemonami. To tworzenie czegoś na siłę. Jest mnóstwo czasu, by podjąć decyzję czy chce się ewoluować pokemona, czy nie.

Więc jestem przeciw, głównie dlatego, że byłoby to zaprzeczenie dotychczasowemu schematowi.

 

2. W ogóle nie rozumiem takiej potrzeby. W czym niby ma być lepszy pokemon na lvlu 80 od tego na 81., 90., czy 100.? Dla mnie to jakiś absurdalny pomysł, więc jestem przeciw. 

 

3. I tu jest jedyny pomysł godny uwagi. Jak najbardziej takie rozwiązanie byłoby całkiem użyteczne. Jednak uważam, że w grze w której nie są nawet uwzględnione wszystkie typy występujące w świecie pokemonów, domaganie się podwójnych typów, a co więcej możliwości żonglowania tymi typami (bo nie ma ani słowa, że zmiana miałaby być jednorazowa) jest chyba jedynie pobożnym życzeniem. I tylko z tego powodu, że uważam pomysł za niewykonalny nie mogę zagłosować na tak, chociaż popieram w całej rozciągłości. 

To nie jest tworzenie czegoś na siłę, a wychodzenie naprzeciw potrzebom. Wyobraź sobie, że pokemona kupujesz, nie masz wówczas wpływu na to, jaką ma formę, bo za ciebie zdecydował poprzedni właściciel. Gra nie musi iść jedną drogą, wybór to nie jest nic złego, nie rozumiem odbierania go lub utrudniania kamieniem, którego ty sam kupić nie możesz. Podam głupi przykład shiny porygona 2, ile osób byłoby chętnych na jego wcześniejszą formę, ale oferowana była niestety jego 2 forma. Ja bym kupiła, gdybym miała możliwość cofnięcia mu ewolucji, ale nie kupię, bo na cóż mi porygon 2.

A czy ja piszę, że lvl 80 jest lepszy od 100, bo nie rozumiem tego dziwnego zarzutu? Po prostu są uniwersalne poziomy m. in. do atakowania graczy, mnie zawsze brakowało czegoś co zastopuje mi lvl, a trochę już tu gram. Od zawsze jednak jest problem z wprowadzeniem czegokolwiek. Kawa jest, chociaż pewnie mało kto korzysta, ale jest, BO ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ KTO CHCE. Nie trzeba robić pomysłów wyłącznie pod topowych graczy, to trochę egoizm.

Po prostu ręce opadają. Co jest złego w zmianie typu? Płacisz to wymagasz, masz kamień to zmieniasz. TO TYLKO TYP, nie trzeba odbierać możliwości zmiany, bo ma się takie widzi mi się. Nie, zmiana nie byłaby jednorazowa. Nie zmieniasz typu venusaura na smoka tylko pomiędzy TRUJĄCYM a TRAWIASTYM, to nie jest zbrodnia. 

O niewykonalności, jak dla mnie, może wypowiedzieć się tylko admin, to on zarządza tym.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, ziut19 napisał:

2. W ogóle nie rozumiem takiej potrzeby. W czym niby ma być lepszy pokemon na lvlu 80 od tego na 81., 90., czy 100.? Dla mnie to jakiś absurdalny pomysł, więc jestem przeciw. 

 

Ja to wszystko to mam gdzieś, ale patrząc na:

Odwaga
aktywni_gracze.png-32 punktów.
Stoczone walki przeciwko graczom.
Wygrane: 0
Przegrane: 3

 

to powinieneś zakończyć tą wypowiedź po pierwszym zdaniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności