Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Dwie stawki za krycie


Lato

Czy chciałbyś/chciałabyś, by można było ustalić dwie ceny za krycie naraz - jedną dla ogółu, drugą dla hodowli?  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chciałbyś/chciałabyś, by można było ustalić dwie ceny za krycie naraz - jedną dla ogółu, drugą dla hodowli?

    • Tak
      32
    • Nie
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś już zdążył zapoznać się z tematem na forum na Doggi. Chodzi o to, by można było ustalić dwie ceny za krycie naraz - jedną dla ogółu, drugą dla hodowli.

Powiedzmy, że mam popularnego reproduktora, jednego z lepszych w swoim typie/w swojej rasie, który kryje za dosyć duże pieniądze. Jednocześnie chcę, by członkowie mojej hodowli mogli kryć nim po niższej cenie (bo przecież nie przyjmuję graczy do hodowli tylko po to, by mogli hodować psy z przydomkiem). Teraz mam 4 opcje:
1. Zrezygnuję z publicznych kryć. Tracę ja, bo przestaję zarabiać na psie, tracą osoby nienależące do mojej hodowli, które z chęcią skorzystałyby z tego reproduktora, zyskują jedynie członkowie mojej hodowli.
2. Zrezygnuję ze zniżki dla członków mojej hodowli. Zyskuję ja, bo zarabiam więcej, zyskują osoby spoza hodowli chcące kryć moim reproduktorem, tracą moi hodowcy, bo muszą dużo zapłacić za krycie.
3. Obniżam cenę publicznych kryć. Traci rynek, bo ceny "gorszych" psów dostosowują się do mojego reproduktora i krycia są tańsze, co obniża ogólną wartość psów tego typu/tej rasy. Tracę ja, bo zarabiam mniej. Zyskują członkowie hodowli, bo mogą kryć po niskiej cenie, z tego samego powodu zyskują też osoby nienależące do mojej hodowli, a dodatkowo mogą płacić mniej za krycia innymi reproduktorami, bo ich cena spada.
4. Będę bawić się w zmienianie trybu i ceny krycia. Tutaj każdy trochę traci. Członkowie mojej hodowli czekają, aż zmienię krycia na "dla hodowli" i obniżę cenę. Ja czekam, aż pokryją swoje suczki (co zajmuje więcej czasu, gdy krycie się nie uda, a suczka nie ma żadnego legowiska pozwalającego na szybsze "wysypianie się" i nabieranie energii pozwalającej kolejną próbę krycia). Jedni logują się częściej, inni rzadziej, czasem może zdarzyć się coś, co uniemożliwi grę, a czasami po prostu ktoś nie ma ochoty na opiekowanie się wirtualnymi psami danego dnia. Może coś mi wypadnie i nie będę mogła zmienić trybu i ceny, a mój hodowca będzie musiał wybrać między czekaniem a zapłaceniem dużo większej kwoty? Skąd mam wiedzieć, kiedy członek mojej hodowli zaloguje się i skorzysta z krycia? A ja mogę w tym czasie stracić nawet kilku potencjalnych "klientów" i przez to zarobię dużo mniej. Czyli ja tracę czas i pieniądze, a członkowie hodowli i osoby z zewnątrz tracą tylko (i aż) czas.

A teraz wchodzi opcja jednoczesnego ustawienia dwóch stawek. Nie tracę czasu na zmienianie trybu kryci, ceny i czekanie, aż członkowie hodowli pokryją swoje suczki. Moi hodowcy płacą mniej i nie muszą czekać na zmianę stawki. Ja zarabiam, członkowie moich hodowli wydają mniej na krycia, gracze z zewnątrz mają możliwość skorzystania z reproduktora, na którego genach i/lub charakterze im zależy. No i nie zaburzam w żaden sposób rynku.

To moje spojrzenie na sprawę. Myślę, że taka opcja pomogłaby to przede wszystkim kilkuosobowym hodowlom, w których psy utrzymują się w górnej granicy ogólnodostępnego charakteru rasy, a najlepsze hodowlane reproduktory oferują krycia publicznie.

Zapraszam do głosowania i dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności