Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project
  • 1

Nowe opcje


Karpik

Które opcje chciałbyś/chciałabyś ?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które opcje chciałbyś/chciałabyś ?

    • 1. Wprowadzenie pór roku
    • 2. Zmiana lvl ewolucji stworzeń w formy specjalne.
    • 3. Nowe formy specjalne.
    • 4. Wprowadzenie wersji shiny dla form specjalnych.
    • 5. Możliwość rewanżu w walkach pvp.
    • 6. Turnieje
    • 7. Miasto Lumiose
    • 8. Plantacja jak Safari?
    • 9. MegaEwolucje


Pytanie

Siemka

 

Mam kilka propozycji zmian oraz nowości, które zapewne sprawią, że będzie grało nam się lepiej :D

Zachęcam do wstawiania swoich przemyśleń na temat poszczególnych propozycji oraz pomysłów jak inaczej można wprowadzić daną opcję do gry.

Proszę również o zdanie Administratora do każdej propozycji. Chciałbym, żeby napisał, które opcje są realne i możliwe do wprowadzenia, a które są niewykonalne.

Zostanie dodana ankieta wielokrotnego wyboru, aby móc zaznaczyć, które opcje podobają Wam się. Jaką nowość chcecie, taką zaznaczanie (maksymalna liczba to wszystkie)

Miłej lektury ;)

1. Wprowadzenie pór roku i nowych zjawisk pogodowych.

Każda pora roku będzie trwała 7 dni. Zaczyna się w poniedziałek wraz z wyzerowaniem licznika wyzwania tygodniowego. Oczywiście pory roku będą w prawidłowej kolejności czyt. Wiosna, Lato, Jesień, Zima (jakby ktoś nie wiedział) ;p

 

Dla każdej pory roku będą specjalne warunki pogodowe, a z nimi warto wprowadzić bonusy do poszczególnych typów towarzyszy.

Wiosna:

· Słonecznie - pogoda trwająca przez dłuższy czas; nie daje bonusu; nie wpływa na statystyki

· Deszcz - pogoda krótka, losowa (pojawia się jak normalny deszcz czy mgła); bonus dla stworzeń typu wodnego o wartości +10% do wszystkich statystyk; dla stworzeń typu innego niż woda strata 10% szybkości w walce z dzikimi stworzeniami

Lato:

· Słonecznie - pogoda trwająca przez dłuższy czas; nie daje bonusu; nie wpływa na statystyk

· Upał - pogoda krótka, losowa; bonus dla stworzeń ognistych o wartości +10% do wszystkich statystyk; dla stworzeń typu innego niż ogień strata 10% siły w walce z dzikimi stworzeniami

· Burza - pogoda krótka, losowa; bonus dla stworzeń elektrycznych o wartości +10% do wszystkich statystyk; dla stworzeń typu innego niż elektryczny strata 10% hp w walce z dzikimi stworzeniami

Jesień:

· Słonecznie - pogoda trwająca przez dłuższy czas; nie daje bonusu; nie wpływa na statystyk

· Deszcz/Ulewa - pogoda krótka, losowa; bonus dla stworzeń typu wodnego o wartości +10% (podczas ulewy +15%) do wszystkich statystyk; dla stworzeń typu innego niż woda strata 10% (podczas ulewy -15%) szybkości w walce z dzikimi stworzeniami

·Wichura - pogoda krótka, losowa; bonus dla stworzeń powietrznych o wartości +10% do wszystkich statystyk; dla stworzeń typu innego niż powietrzny strata 10% celności w walce z dzikimi stworzeniami

· Mgła - pogoda krótka, losowa; bonus dla stworzeń typu duch o wartości +10% do wszystkich statystyk; dla stworzeń typu innego niż duch strata 10% zręczności w walce z dzikimi stworzeniami

Zima:

· Słonecznie - pogoda trwająca przez dłuższy czas; nie daje bonusu; nie wpływa na statystyki

· Opady śniegu - pogoda krótka, losowa; bonus dla stworzeń lodowych o wartości +10% do wszystkich statystyk; dla stworzeń typu innego niż lodowy strata 10% obrony w walce z dzikimi stworzeniami

· Mgła - pogoda krótka, losowa; bonus dla stworzeń typu duch o wartości +10% do wszystkich statystyk; dla stworzeń typu innego niż duch strata 10% zręczności w walce z dzikimi stworzeniami

 

2. Zmiana lvl ewolucji stworzeń w formy specjalne.

Jak wiadomo, aby zdobyć formę specjalną Shaymina, Giratiny, Landorusa, Kyurema, Thundurusa, Tornadusa oraz Keldeo należy wbić 450 lvl lub w przypadku pierwszej czwórki - złapać. Na zwykłym stworzeniu dostając 10 pkt atrybutów na lvl wbicie 201 lvl jest nawet trudne nie mając dużej ilości kolekcji lub przewagi nad typem, który się ubija. Oczywiście ten 201 lvl można wbić na orzechach, nawet łatwo to zrobić, a co potem z tymi 249 lvl? Jest to możliwe do wbicia, jednak czy opłacalne?

Gdyby zmniejszyć ten lvl ewolucji na 300, to jest to też dobre wyzwanie, jednak bardziej osiągalne dla większej ilości graczy.

 

3. Nowe formy specjalne.

Wprowadzenie dwóch form Lycanroca (Midnight, Dusk). Jednak w przypadku tych dwóch nie chciałbym, aby ta ewolucja nie była tylko zależna od lvl.

NightBalle mają swój określony czas działania. Można ich używać w określonym czasie czyt. 00:00-06:00 każdego dnia.

Proponuję, żeby Rockruff ewoluował w poszczególną formę w zależności od godziny.

W godzinach 06:01-20:00 Rockruff ewoluuje w dzienną(obecną) formę Lycanroc'a.

W godzinach 20:01-00:00 Rockruff ewoluuje w formę zmierzchu(dusk) Lycanroc'a.

W godzinach 00:01-06:00 Rockruff ewoluuje w formę nocną(Midnight) Lycanroc'a.

Oprócz nowych Lycanroc'ów można również wprowadzić drugą formę Meloetty, Hoopy formy Primal Kyogre oraz Primal Groudon.

Jeśli zostaną wprowadzone pory roku można również pomyśleć nad wprowadzeniem form Deerling'a oraz Sawsbuck'a. Większość graczy wie, że wraz z porą roku zmienia się ich wygląd. Przy wprowadzeniu tych form można wprowadzić taką zasadę, że po użyciu wiecznego kamienia na danej formie, ta wersja pozostanie stała bez względu na zmianę pór roku.

 

4. Wprowadzenie wersji shiny dla form specjalnych.

Było zmniejszenie lvl, nowe formy to może być również wersja shiny dla nich ;)

Nie ma co tu się rozpisywać. Dla tych form specjalnych dać wersję shiny. Lvl ewolucji tak jak normalnie, czyli +100 lvl jak na zwykłych pokach.

 

5. Możliwość rewanżu w walkach pvp.

Po walce pvp nie zawsze mamy możliwość zrewanżowania się. Na wyższych lvl np. na 370 można atakować graczy z przedziału 369-410. Jednak gracz z 410 nie ma możliwości zrewanżowania się na tym z 370.

Można to zrobić na dwa sposoby

Pierwszy. Wprowadzenie opcji (przycisku "rewanż") z modułu raportów. Skrzynka -> Raporty-> Klikamy w walkę -> Pod obrazkiem z pokami mógłby zostać umieszczony przycisk "rewanż"

Oczywiście jak ze wszystkim muszą być pewne zasady:

· Zrewanżować może się tylko osoba, która została zaatakowana.

· Osobowości stworzeń nie mają wpływu na rewanż.

· Walkę rozpoczyna osoba atakująca, czyli ta, która chce się zrewanżować.

· W walce można uzyskać złoto, przedmioty oraz punkty odwagi, które utraciło się w poprzedniej przegranej.

· Rewanż nie będzie miał wpływu na obronę gracza, na którym chcemy się zrewanżować.

· Zrewanżować można tylko walki pvp, w których zyskuje się pkt odwagi, a nie walki o lidera mapy.

Drugi. Zmiana możliwego lvl do zaatakowania. Podając poprzedni przykład 370 lvl

Jego zasięg ataku to 369-410. Jednak zasięg na 410 to 409-454.

Można zrobić tak, że minimalny lvl, który można zaatakować to ten, na którym nasz poziom będzie maksymalnym, czyli w przypadku lvl 410 zasięg ataku to 370-454.

Dodając przedstawioną opcję można zmniejszyć obecny przelicznik na maksymalny lvl ataku (lvl + 10% lvl + 3)

Można również pomyśleć nad powrotem do użytku, a raczej aktywowaniem ( ten przedmiot nadal dropi z taurosów i ze skrzynek przedmiotów) Mieczyka, który zapewnia 6 godzin ochrony.

 

6. Turnieje

Podobno miały zostać wprowadzone na początku roku. Nadal czekamy, więc chciałbym tylko o nich wspomnieć, może niedługo już będą.

 

7. Miasto Lumiose

Tak samo jak z turniejami. Miało być wprowadzone, a nadal nie ma. RafalW za bardzo się nudzi na tych obrzeżach. :p

 

8. Plantacja jak Safari?

Safari stało się już swojego rodzaju sobotnim rytuałem dla wielu graczy. Dlaczego Plantacja nie może być częściej niż raz lub dwa razy w roku?

Wiadomo, shiny to towar ekskluzywny, ale ostatnio tracą już na wartości... Posiadanie shiny nie już już czymś, z czego można czuć się zadowolonym. Może trochę dosadny przekaz, lecz gracze z wyższym starzem zaczynają to dostrzegać. Dlaczego o tym piszę? Bo pewnie pokażą się argumenty, że nie warto wprowadzać tej propozycji, ale przecież każdy ma prawo głosu i zdecyduje czy chce tego lub nie

Przechodząc do głównego wątku...Plantacja powinna zostać otwierana w ostatni (pełny czyt. sobota i niedziela) weekend miesiąca. Jednak w ten weekend nie będzie w ogóle dostępnego Safari.

Jak to będzie działało?

W Mieście Viridian przez cały czas będzie podróżnik, który będzie przenosił graczy na plantację. Plantacja będzie otwierana tylko na dwa dni w miesiącu, a stworzenia będą zmieniały się co godzinę .

Jeśli dwa dni to za dużo, to zawsze można zrobić Plantację tylko w ostatnią niedzielę miesiąca lub (jeśli zostaną wprowadzone pory roku) w jesienną niedzielę, czyli plantacja co cztery tygodnie regularnie nie zwracając uwagi na miesiąc.

 

9. MegaEwolucje

Najlepsze chyba na koniec :p

Każdy ma jakąś wynarzoną Megaewolucję i wyczekuje zdobycia jej w naszej grze. Osobiście uważam, że mega formy powinny być nagrodą za poświęcony czas i wysiłek w grę, dlatego ta opcja zapewne nie przypadnie niektórym do gustu.

Warunkiem do przeprowadzenia MegaEvo jest posiadanie dwóch kamieni (klucza oraz mega kamień, zależny od poka) oraz wysokie przywiązanie z trenerem.

Aby dokonać Megaewolucji należy spełniać następujące warunki.

· Posiadać w ekwipunku kamień klucza ( jeden na jedną ewolucję).

· Stworzenie musi mieć odpowiedni lvl.

· Stworzenie powinno posiadać 100% przywiązania.

· Należy posiadać określony mega kamień w ekwipunku.

Po spełnieniu trzech pierwszych warunków należy posiadać przy sobie (mieć aktywnego) poka, którego chcemy ewoluować. Następnie klikamy w ekwipunku dany mega kamień i używamy go na poku.

· Mega stworzenia powinny otrzymać bonus w wysokości +50% (w przypadku shiny +10%) do wszystkich statystyk.

· Ponadto każde stworzenie mega, posiada pięć kresek w unikalności.

· Na te poki będzie również działał bonus za złapanie( z wyjątkiem shiny)

Jak zdobyć mega kamienie i kamienie klucza?

Zakup na aukcji lub zakup za arcany byłby zbyt prosty...

Kamieni tych nie można będzie wystawiać na aukcje ani nie będą wypadały z walk pvp. Nie będą również dropiły z dzikich poków.

Kamień klucza będzie nagrodą w wyzwaniu tygodniowym za pokonanie 130 tysięcy stworzeń w tygodniu. (Zamiast czerwonej jagody 100)

Natomiast mega kamień będzie możliwy do zdobycia podczas wyprawy w dzicz. Jednak możliwość ich znalezienia będą miały tylko stworzenia mogące megaewoluować. W luźnym tłumaczeniu arceus nie znajdzie kamienia dla sceptila, a sceptile nie znajdzie kamienia dla mewtwo. Sceptile będzie miał możliwość znalezienia kamienia tylko dla siebie.

W grach pokemon jedynie Rayquaza nie posiada swojego mega kamienia, lecz na rzecz gry można wprowadzić takowy kamyczek c;

Jaki lvl będzie potrzebny?

Jak już wspomniałem, megaevo powinny być nagrodą za czas i wysiłek poświęcony grze. Dlatego stworzenia zwykłe będą mogły megaewoluować na 250 poziomie, a te shiny na 350 lvl.

-------------------------------------------------------

To chyba wszystko. Zachęcam do dyskusji pod tym postem. Jeśli macie jakieś inne pomysły na nowości, śmiało je wstawiajcie. Zalecam również dawanie serduszek pod pomysłami, które Wam się podobają.

Pozdrawiam

CarpeDiem ;)

Odnośnik do komentarza

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2

Chciałbym wprowadzić jeszcze trzy inne opcje. Będą one w osobnych postach, żeby dać serduszko pod tą, która Wam się podoba. Jedna już tutaj.

10. Możliwość zakupu większej ilości przedmiotów w wymianie arcanów. 

Dodanie opcji zakupu określonej ilości danego przedmiotu w sklepie z arcanami. Ta funkcja byłaby dość przydatna i wygodna, ponieważ chcąc kupić np. 100 ShinyBalli obecnie trzeba każdy shb kupić osobno. Po dodaniu tej opcji, gracz wpisze sobie ilość shb, którą chciałby kupić, a sklep automatycznie wylicza ile wyjdzie to w sumie arcanów. Zasada taka jak przy zakupie różnych balli w sklepie. 

Można zrobić również tak, że w Niebieskim sklepiku w Viridian będzie można kupić shb tak samo jak pb, jednak nie za złoto, a za arcany.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ogólnie pomysły są świetne, nie mogę powiedzieć że nie, ale mnie najbardziej zastanowił ten pomysł z plantacją co miesiąc, hmm.. jeśli chodzi o shinyballe to w sumie mogłoby to pójść w dwie strony, albo wtedy ten przedmiot by poszedł w górę i shinyballe by podrożały, albo by potaniały ludzie by wystawiali po prostu je aby sie sprzedały i tyle.

Co do pór roku jestem za, jak najbardziej a już o mega ewolucjach to nie wspomnę jak bardzo jest moim marzeniem mieć Mega Charizarda X ^^

Aha i jeszcze pvp też spoko jest ale wydaje mi się że jakby to działało też w rewanżu to np. właśnie jakiś gracz jakby zaatakował tego drugiego to ten drugi np. mógłby to potem wykorzystywać (przynajmniej tak mi się wydaje)

I ostatnia rzecz jaka mi się jeszcze przypomniała z tej lektury, to formy specjalne, Hiraya by się napewno ucieszył gdyby Giratina miała tą oryginalną formę (czyli latającą) i zwykła i shiny także byłoby supcio ?  

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witaj CarpeDiem

Pomysły które zaprezentowałeś są ciekawe i niektóre z nich powinny zostać wprowadzone wcześniej. Ale do rzeczy, pozwolę sobie odnieść się do każdego z nich po kolei.

Ad. 1

Wprowadzenie pór roku byłoby takim smaczkiem i powiewem świeżości do meteorologicznej strony PG gdzie znamy tylko deszcz i słońce. Bonusy oraz straty nie przesadzone i dobrze rozpisane. Można się czepić tylko tego że niektóre typy by tylko traciły, ale da się przeboleć te kilka/kilkanaście minut.

Ad. 2

Zdecydowanie tak, tak jak napisałeś sam, wbijanie tych leveli na zwykłych pokach to katorga i lepiej ten czas byłoby poświęcić na expienie shiny. Zmniejszenie wymaganego levela zachęciłoby większą ilość graczy do zabawy w specjalne formy.

Ad. 3 

Tu myślę taki kolejny smaczek, nie jest to mój ulubiony pokemon, ale podoba mi się zamysł i mechanika tego pomysłu. Czyżbyś się inspirował sposobem ewolucji Eevee w Umbreona i Espeona :D?

Ad. 4

Jestem jak najbardziej na tak! Jako posiadacz pokemona ze specjalną formą trochę przykro, że w wersji shiny ma on tylko jedną, alternatywną. Poza tym mogłoby to też ruszyć rynek bo ktoś mógłby zapragnąć mieć i jedną i drugą formę, kto wie ;>

Ad. 5

Co do rewanżu wydaje mi się że opcja pierwsza byłaby lepsza i bardziej przystępna. Druga też ma sens ale myślę że wymagałaby za dużego wywracania gry w tym aspekcie.

Ad. 6

Z chęcią bym zobaczył arenkę w Viridian, czy w ogóle jakąś nową mapkę z polem walki i trybunami na które da się wejść! Ale nie ograniczyłbym się tylko do samych turniejów, dodałbym również możliwość normalnych walk, na zasadzie "ten kto chce, to bierze udział". Tam rozstrzygałby się ranking odważnych dnia, zdobywałoby się odwagę, ale nie traciło się lidera. Walki na mapkach pozostawiłbym właśnie do tego celu.

Ad. 7

Do tego ciężko mi się odnieść gdyż nie jestem na tym przedziale levelowym. Nie zagłosowałem na tę opcję.

Ad. 8

Pomysł mi się podoba, ale nie zagłosowałem. Dlaczego? Otóż moim zdaniem gdyby odbywało się to tak często to cena shinyballi by powędrowała mocno w górę i trochę ciężej byłoby się na wspomnianą wyżej Plantację wybrać. Jest prawdopodobieństwo że mogłoby być dokładnie odwrotnie i cena by spadła, ale moim zdaniem jest ono małe.

Ad. 9 

Nie mam jakiejś ulubionej MegaEvo, ale jestem za by w końcu one pojawiły się w grze, choć może raczej powinienem napisać, by pojawiły się w końcu u graczy. Tu się też z Tobą nie zgodzę w jednej kwestii, mianowicie jak ktoś by chciał wydać złotówki na taki kamyk to powinien mieć taką możliwość, a jeżeli nie to powinien być on dopuszczony do sprzedaży między graczami na aukcji. Reszta w moim odczuciu jest w porządku, jakbyś chciał się jakoś odnieść do moich słów to zapraszam do dyskusji tu lub na pv na grze.

 

Pozdrawiam

Hiraya

Terra lubi to
Odnośnik do komentarza
  • 0
18 godzin temu, DrownedInSorrow napisał:

 

Ad. 8

Pomysł mi się podoba, ale nie zagłosowałem. Dlaczego? Otóż moim zdaniem gdyby odbywało się to tak często to cena shinyballi by powędrowała mocno w górę i trochę ciężej byłoby się na wspomnianą wyżej Plantację wybrać. Jest prawdopodobieństwo że mogłoby być dokładnie odwrotnie i cena by spadła, ale moim zdaniem jest ono małe.

Ad. 9 

Tu się też z Tobą nie zgodzę w jednej kwestii, mianowicie jak ktoś by chciał wydać złotówki na taki kamyk to powinien mieć taką możliwość, a jeżeli nie to powinien być on dopuszczony do sprzedaży między graczami na aukcji. 

Co do plantacji, bardziej obawiałbym się tym, że ceny wielu shiny poków spadną w dół. Natomiast shinyballe powinny utrzymywać się na stałym poziomie. W jeden dzień łatwo zrobić zadania na plantacji na 3-4 pokach. Jeśli pamiętacie jaka za te dwa zadania była łącznie nagroda to cena shb nie powinna znacząco zmienić wartości.

 

 

Może te 130k do wbicia poków to może jednak zbyt dużo. Lepiej żeby kamień klacza był za wybicie 96k poków w tygodniu. Co do sprzedaży i zdobycia za arcany kamienia klucza to można nad tym pomyśleć. Dużo osób wbija lśniące, a nie każdy ma na to czas. Jednak mega kamienie powinny dropić tylko z wypraw. Jednak, żeby podbudować zakup arcanów można dać księgę wypraw do sklepu z wymianą arcanów. Dobrym pomysłem byłaby możliwość zakończenia wyprawy za arcany. 

Jeśli do końca zostało: 

01:00:00- 00:50:01 - 6 arcanów

00:50:00- 00:40:01 - 5 arcanów

00:40:00- 00:30:01 - 4 arcany

00:30:00- 00:20:01 - 3 arcany

00:20:00- 00:10:01 - 2 arcany

00:10:00- 00:00:01 - 1 arcan ( chyba dobrze odmienione :D

Odnośnik do komentarza
  • 0

11. Przewaga nad każdym typem dla dwóch innych poków. 

Arceus w oryginalnych grach posiada abilitkę Multitype, która pozwala mu zmieniać typ w zależności od ataku, który zostanie w niego wymierzony
Nawet fajnie, że gra trzyma się oryginału, ale jest to nawet niesprawiedliwe w stosunku do dwóch innych poków.
Kecleon posiada umiejętność Color Change, pozwala mu ona na zmianę typu na taki, którym zostanie zaatakowany.
Natomiast Silvally ma umiejętność RKS System, która w zależności od przekazanego dysku z pamięcią zmienia typ poka. 

Skoro w grach trzy poki mają możliwość zmiany typu, to dlaczego u Nas ten przywilej na tylko jeden? :)

Proponuję dodanie przewagi nad każdym typem również dla Kacleona oraz Silvally'ego 

Odnośnik do komentarza
  • 0

12. Zmiany w ogródku.

Po wbiciu 7 poziomu ogrodnika, liczba pól wynosi 28. Na 10 lvl też jest taka sama liczba pól... Natomiast czas czekania po zbiorze jagód lub nasion rośnie wraz z lvl...

 

Co proponuję? 

Wbijanie wyższego lvl jest trudniejsze z każdym użyciem, ponieważ należy zdobyć więcej pkt. Jednak po co wbijać wyższy lvl ogrodnika, skoro zamiast przynosić korzyści, daje tylko same minusy?  

Czas oczekiwania nie powinnien być z każdym lvl dłuższy, a najlepiej jednakowy, pól nie musi być coraz więcej, jednak warto pomyśleć nad zwiększaniem działki nie co 1 lvl, a chociaż te 2-4. Zawsze jakiś bonus ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kurcze, cały tydzień się zbierałem, by wyrazić swoją opinię. Carpe tak się rozpisał, że trzeba podejść do tego poważnie.

Okazuje się jednak, że mam… niewiele do powiedzenia J

Na początku swojego listu zaznaczam, że nie jestem psychofanem pokemonów i moje odpowiedzi będą z punktu widzenia osoby, która klika sobie raz częściej, raz rzadziej, ale nie jest znawcą.

O niektórych rzeczach, o których pisze Carpe nawet nie wiedziałem. Dlatego też nie będę może tak radykalny J

I do wielu propozycji nie mam specjalnie emocjonalnego podejścia, patrzę jak to wpłynęłoby na mnie, jako na gracza.

 

Ad. 1

Ktoś wcześniej napisał: Byłby to fajny smaczek:)

Właśnie, tylko czy potrzebne nam smaczki? W tej chwili mamy deszcz czy mgłę i generalnie wygląda to… kiepsko. Nie wiem czy chciałbym by jeszcze dodatkowo  latały mi po mapie liście czy płatki śniegu. Ale to jedna z tych propozycji, które są dla mnie obojętne. Gdybym miał je uszeregować, od najważniejszej, ta byłaby jedną z ostatnich.

No i chyba trzeba byłoby uwzględnić, by każdy typ miał szansę na bonus (nie wiem, nie sprawdzałem czy tak jest w propozycji Carpia).

 

Ad 2. I właściwie Ad 3.

Propozycja dla fanów pokemonów. Dla mnie jako gracza kompletnie nieistotna. Te formy są ciekawostką, ale przecież nikomu do niczego nie są potrzebne, poza uzupełnieniem pokedexu.

Na sam koniec będę miał pewną swoją propozycję, która mogłaby uwzględniać właśnie tego typu propozycje o uzupełnienie pewnych form pokemonów.

 

Ad 4

Dobry shiny nie jest zły :)

Tylko może iść pytanie dlaczego nie shiny alolany?

 

Ad 5.

Tak, tak, tak.

Tutaj znacie moją opinię. Każdy zasługuje na rewanż. Po walce w której zostałeś zaatakowany, masz prawo do rewanżu tymi samymi pokemonami. Jestem rękami, nogami i całym sercem za.

 

Ad 6, Ad 7

Tu nie ma co pisać. Słyszałem o planach, słyszałem o updacie, a nawet sojusze nie są dokończone. Więc koniec tematu.

 

Ad 8

A ja jestem… przeciw :)

Sam Carpe napisał, że shiny coraz więcej, właściwie nie wiadomo co z nimi robić. Jeśli więc receptą na to ma być większa ich dostępność, to coś mi się nie zgadza J

Pamiętam, że jak zaczynałem to każde otwarcie LS to było wydarzeniem, teraz 80% nowicjuszy kupuje LS za arcany, otwiera i ma shiny. Jeśli już iść w tym kierunku, to z takimi ograniczeniami jak było sugerowane na czacie: bez możliwości sprzedaży itp.

Ale.. po co?

 

Ad 9

Mają być i na tym poprzestanę.  W jaki sposób będą rozwiązane, czekam na propozycję. Pomysł jest o tyle dobry, że powinny to być naprawdę ekskluzywne pokemony. Do propozycji Carpia dodałbym jeszcze, że pokemon do megaewolucji powinien być np.: złapany. Żadnego kupowania.

 

Ad 10.

Tak, jestem za. Kupowanie np. shb po sztuce to droga przez mękę.

 

Ad 11

Propozycja fana pokemonów, ale rozumiem argumentację i się do niej przychylam.

 

Ad 12

Jak najbardziej za. Nielogiczne jest, że wraz ze wzrostem poziomu ogrodnika, wraz z nabywaniem coraz większych umiejętności i doświadczeń, coraz dłużej trwa wysianie tej samej ilości jagód.

Czas powinien biec  w drugą stronę, ewentualnie powinno się otrzymywać jakiś bonus/jakąś umiejętność przydatną w ogrodzie. Może np. od czasu do czasu będziemy mogli posadzić/wyhodować czerwoną lub złotą jagodę?

To by było na tyle i aż dziwię się, że nie było słowa o sojuszach, o rankingach itpJ

 

Na koniec moja propozycja, którą można byłoby zgrać w jakiś sposób z propozycjami 2, 3, 4.

Przyznaję, że coraz bardziej nużące staje się wbijanie 99 kk ekspa. Tak samo zbijanie coraz większej ilości poków, by odebrać znaną już nagrodę. Najciekawsze w grach są jednak zaskoczenia, niespodzianki. Robienie pierwszy raz jakiegoś zadania to oczekiwanie na nagrodę, radość, albo rozczarowanie. Dlatego też mój pomysł skupia się na niespodziance. Przy okazji daje szansę na uratowanie zadań codziennych, których jak przypuszczam od pewnego lvla już się po prostu nie robi. Nawet 303k ekspa nie wzbudza zainteresowania.

Swój pomysł oparłem w dużym stopniu na tzw. stempelkach/pieczątkach z Pokemon GO.

Otóż mam pomysł, by za zrobienie kilku zadań codziennych (to nie musi być zadanie codzienne w obecnej formie, ale chcę się po prostu do czegoś odnieść) dostawać prawo do nagrody. Nagroda za systematyczność, wytrwałość.

Wcześniej myślałem, by nagrodą był dostęp do mapy z jakimiś specjalnymi pokami (takie mini safari). I tu kłania się możliwość włożenia tych specjalnych form, o których wspominał Carpe. Teraz myślę, że mógłby być wybór miedzy itemem (jakimś lepszym, powiedzmy od diamentu w górę) a dostępem do mapy.

A może nawet nie do mapy, tylko do możliwości złapania poka. Jednego konkretnego, losowego. Tylko nie wiem jak to rozegrać przy szansach złapania jakie mamy w grze. Może te byłyby bardziej dostępne: np. 1/100

Pomysł podaję pod rozwagę, rozbudowę. Ja go gdzieś tam przekazałem, ale wiadomo znikł :/

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam jeszcze jedną propozycję: społecznego bana/muta.

 

Jako, że Admin obecny teraz rzadziej niż czterolistna koniczynka, a o MG chodzą legendy, że podobno istnieją, a jednak coś czasami dzieje sie niewłaściwego na czacie proponuję, by gracze mieli możliwość zablokowania osoby zachowującej się niewłaściwie :)

Oczywiście nie może być to nadużywane, dlatego wymogi powinny być mocno wyśrubowane: np. 20 osób, 70% osób aktywnych. I gdyby taka grupa osób się zebrała, mogliby zablokować osobę zachowującą się niewłaściwie.

Chwila, w której to piszę, nie jest przypadkowa ??

Odnośnik do komentarza
  • 0
W dniu 2.08.2020 o 23:43, Terra napisał:

jest moim marzeniem mieć Mega Charizarda X ^^

o! Mega Charizard... ja skromnie; tylko moją Shiny Nidoqueen.... :)

A propozycje fajne, pomysłowe, ciekawe... tylko; pytam: skąd wziąć kasę, aby Szef miał za co zatrudnić, więc i opłacić, informatyczkę i to z plastycznym talentem? (dlaczego piszę o informatyczce, a nie o informatyku? proste: bo tyle rzeczy - to nie na chłopskie siły... :) )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności