Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Wygląd psa, więcej opcji!


Alanis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam napisać tutaj o tak banalnej rzeczy jak nowe opcje wyglądu psa. Na aktualnym doggi nie ma tak popularnej rasy jak "Papilon". Czemu? Wystarczy pomysleć, rasa ta ma na uszach długą, prostą, opadającą sierść, głupio trochę nazwać pieska z krótkimi włoskami na uszach "papilonem" nie uważasz? Pomyślałam również o tych biednych łajkach (np: Łajka Jakucka), niektóre z nich mają jak to wikipedia mówi "nie upadającą, prostą sierść". Wiecie co mieli na myśli? Dokładnie, fajnie by było dodać do nowego doggi tego typu "puchatą" sierść. Nie każdy puchatek ma ogromne 10 centymetrowe kudły (xd) co nie? Ok, są uszy, sierść... do czego się jeszcze doczepić? A no tak. Budowa ciała. Popatrzcie na te biedne charty, nie ma ich w doggi bo są aż tak szczupłe, czyż to nie smutne? Jak już mowa o chartach to może popatrzmy na te malutkie, urocze ogonki rasy "Chart Afgański". Powiem prosto i na temat, nie zawsze długa sierść kończy się ogonem, którego włosy sięgają do podłogi. Nawet mam pomysł jak to urozmaicicie: 

Wybór (np.) ogona
- wszystkie
- długi szablasty
- krótki 
- zakręcony
- haczykowaty
               Długość sierści:
                       - wszystkie
                       - długa
                       - średnia
                       - krótka

Gdyby coś takiego wyskoczyło po kliknięciu rodzaju ogona byłabym zachwycona! <33 Tak samo oczywiście można zrobić z uszami i kufą (włochaty i nie włochaty pyszczek)
Mam nadzieje że wykorzystacie mój pomysł, a nawet mieliście go już wcześniej w planach hehe
(Wszystko co pisałam nie miało na celu nic obrazić ani wyśmiać, nie zrobiłabym tego zwłaszcza że bardzo lubię tą grę <3)

Odnośnik do komentarza

Gdyby weszło kilka wersji wyglądu dla jednej rasy, blokowałyby wzorce innym rasom. Z tego też powodu w obecnej wersji nie ma możliwości tworzenia ras np. z uszami stojącymi i pół-stojącymi. Nawet było to tutaj gdzieś kiedyś poruszone przy opcji strzyżenia psów. Plus nie widzę potrzeby takiego "rozwijania" cech, przecież gracze nie mają wpływu na genetykę, tutaj nie tworzymy samodzielnie wyglądu psa pod własne widzimisie. ;)

Ps. Brak ankiety utrudnia ocenę tego pomysłu, jednak ja jestem na "nie" w takiej wersji, jaką proponujesz. 

Odnośnik do komentarza

Pomysł jest naprawdę fajny, ale do obecnej części gry się nie nada :(
I tak wiele ras nie przypomina siebie w rzeczywistości, a jednak są i nagle trzeba byłoby wszystkim psom zmienić  grafikę i genetykę? Do chartów nie tylko nawet budowę trzeba, bo np. saluki nie wprowadzisz bo nie ma takich uszu więc zmiana musiałaby dodawać naprawdę dużo = dużo roboty dla admina. Jestem na nie i miałabym inne zdanie, gdyby gra nie była w takiej formie w jakiej jest. No teraz się po prostu nie da.

Odnośnik do komentarza

1. Byłby sens, jakby nie było zapowiedziane doggi v2. Tak to nie ma sensu, wszystko co nowe, będzie na tej wersji

2. Do tego jest potrzebny grafik, nie da się ot tak wymyśleć, trzeba narysować i to na różne budowy, wariacje cechowe, kombimacje i tak dalej. Proste to nie jest. 

3. Są niezliczone tematy na forum, w którym gracze proponowali, żeby wchodziła charcia, od dobrych kilku lat, wystarczy zerknąć. 

4. Wybory są trochę bez sensu w grze, w której głównie rządzi losowość 

 

Danonek lubi to
Odnośnik do komentarza

No tylko że jeszcze nie wiadomo, jak doggi 2.0 będzie wyglądać, biorąc pod uwagę, że to jest nowa część, wiele może się zmienić, całkiem prawdopodobne jest, że również coś nowego w wyglądzie, ale raczej nie uszy, które pozwolą na stworzenie tylko jednej rasy bo to by było bez sensu :D
Ja mówię, że może w nowej części to będzie miało jakiś sens, ale ten temat był już wiele razy wałkowany, polecam poczytać.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.12.2020 o 11:23, Alanis napisał:

Mam nadzieję tylko że wiecie że to dla nowej wersji gry pomysł ;)

A skąd mamy wiedzieć, skoro nie raczysz o tym wspomnieć w treści propozycji? ;) Poza tym, podtrzymuję swoje zdanie, i popieram głównie ostatni argument Szczypiorka: w grze rządzi losowość, i to się raczej na 2.0 nie zmieni, nie ma więc za bardzo sensu taka forma "wyboru" cech.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności