Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Niekompetencje Mistrza Gry


Dastard

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu Tallana nie zajmuje się PG tak jak trzeba. Nie usprawiedliwia jej też fakt, że jest zajęta sesją. Jest niesprawiedliwa, co niezbyt pasuje do osoby Mistrza Gry. Dostrzega tylko to co chce widzieć, a "swoich" nie ukara. Niektóre mute/bany, które rozdaje to dosłownie kpiny. Nie zwracając już nawet uwagi na ich długość, które często są przesadzone i nie adekwatne do sytuacji...

Czy tylko ja to dostrzegam? Nie sądzę.

 

Już nie wspominając o słownictwie skierowanym do graczy:

http://screenshooter.net/100530514/bkbikgy (tak, mogę tego tutaj użyć. Nieważne jakbyś była zła, jesteś MG i powinnaś dawać przykład).

 

 

Cierpliwość i wspaniałomyślność Pani Magda ma... dla swoich ulubieńców.

 

 

 

Wiem, że kilku graczy może w tej sprawie się w ogóle nie odezwać, gdyż nie chce 'podpadać', ale mamy wolność słowa i za to karać nie można. Zapraszam więc do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
 
Jest niesprawiedliwa, co niezbyt pasuje do osoby Mistrza Gry. Dostrzega tylko to co chce widzieć, a "swoich" nie ukara. Niektóre mute/bany, które rozdaje to dosłownie kpiny. Nie zwracając już nawet uwagi na ich długość, które często są przesadzone i nie adekwatne do sytuacji...

 

Zatem proszę o ich wskazanie. Póki co widzę tu wiele słów, a zero konkretów.

Odnośnik do komentarza

Co do sytuacji. W pewnym sensie jest tutaj mój błąd założenia tego wątku, gdyż Tallana wytłumaczyła mi(co prawda dłuuuuuugo po fakcie, ale jednak), że jest błąd ze skrzynką odbiorczą(kasują się jej wiadomości). Nie wiedziałem tego, gdyż ja nie mam takiego problemu. Zatem wszystkie trafiające do niej skargi czy też zażalenia nie zostały zatem nawet przez nią przeczytane (miałem wrażenie, jak i nie tylko ja, że są ignorowane - jak widać mylne, choć nie mogłem mieć pojęcia, że te wiadomości się u niej kasują). Jednakże tak poza tym mogę zarzucić nieadekwatne do sytuacji kary(mute, bany) nierówne dla każdego. Aktualnie nie mogę tego przedstawić, jednakże takie sytuacje są już nam (graczom) powszechnie znane.

 

Z całym szacunkiem dla Tallany - nie zamieszczam tu tego, by zrobić jej na złość, ale zwrócić uwagę na pewne kwestie.

Odnośnik do komentarza

Trudno użyć innego określenia, jeśli wielokrotnie prosiłam cię o zmianę zachowania względem innych graczy na bardziej dojrzałą. 

 

 

 

Wielokrotnie pisałam, również na forum publicznym, że jest problem ze skrzynką i nie dochodzą do mnie wiadomości. Dziwne, że ci umknęło skoro tyle czasu spędzasz w grze - może sam widzisz tylko to, co bardziej ci pasuje? Z tego względu podaję do wiadomości publicznej inne formy kontaktu, skrzynka w grze nie jest jedyną opcją. 

 

 

 

Skąd u was przekonanie, że to ja rozdaję wszystkie mute i bany? Taką opcję ma każdy MG oraz Administrator. Najpierw piszecie, że w ogóle mnie nie ma a potem, że ciągle banuję i daję mute - zdecydujcie się.

 

 

 

Został powołany dodatkowy MG, na pewno zwróciliście na to uwagę. Jak dotąd moja rola nie ograniczała się do moderowania czatu i odpisywania na wiadomości, czego przykładem jest m.in. Johto. 

 

 

 

Nie ma żadnych "moich", bo poza tym że mam prawo do posiadania znajomych w grze to regulamin obowiązuje wszystkich po równo. Jednak po samych odwołaniach można zauważyć, że każdą sprawę rozpatruje się indywidualnie i nie zawsze ze skutkiem śmierci przez powieszenie. Osobiście nie mam nic przeciwko wprowadzeniu ścisłych wytycznych co do moderacji i wycofaniu możliwości odwoływania się przez wzgląd na okoliczności, ułatwiłoby to pracę MG. 

 

 

 

 

Dlatego też zamiast umieścić tu jakikolwiek zrzut ekranu / cytat / czy nawet nick osoby dotkniętej rzekomym nadużyciem, wciąż piszesz, piszesz, piszesz i piszesz... Ziew.

Nick jest znany. Huncwot. 

Odnośnik do komentarza

Surowości kar? Przecież mnie ciągle nie ma w PG, to skąd te kary.:] Mógłbyś chociaż podać jakieś konkretne przykłady, żebym mogła się do nich ustosunkować? 

 

Zostanie przygotowana tabela kar z uwzględnieniem wypowiedzi na czacie, jeśli masz jakieś sugestie lub propozycje co do surowości to również proszę o konkrety. 

Odnośnik do komentarza

W takim razie mam ogromną prośbę, żebyś nie zabierał w takich sprawach głosu jeśli wszystko co jesteś w stanie przedstawić innym graczom to własne puste słowa. Szkalujesz moje dobre imię nie mając na poparcie swoich słów nawet jednego pixela. A wiesz dlaczego go nie masz? Bo się mylisz. 

 

Dla ciebie sprawiedliwość jest wtedy, kiedy banuje się graczy robiących niestosowne uwagi o twojej osobie. Natomiast kiedy to ty obrażasz innych to jakakolwiek kara jest niesprawiedliwością i oskarżasz mnie o brak kompetencji. 

Odnośnik do komentarza

Moi drodzy :) Od kilku tygodni to głównie ja używam magii powietrza za pomocą zaklęcia "mute" ;) Więc jeśli już jakieś osoby czują się pokrzywdzone, z reguły piszą od razu do mnie - o ile wcześniej nie wyjaśnię powodu użycia magii na czacie ogólnym w grze ;)

 

I w związku ze mną (a zwłaszcza z początkami mojej pracy na stanowisku MG) mogą być niesnaski - począwszy od chyba moich pierwszych ukaranych w ten sposób GL i GG (obecnie Takumi), gdzie to GoldLithium dostala karę surowszą niż GG.

 

Tak czy inaczej, staram się nie rzucać zaklęciami na prawo i lewo, a jeśli już mi się zdarzy, staram się od razu wyjaśniać powód.

Dlatego, jeśli już potrzebujecie kogoś linczować, macie teraz kolejny cel. Wiem, kiedy popełniłam błędy i nie obawiam się kary. Jeśli takowa mnie spotka, będzie z pewnością słuszna.

Odnośnik do komentarza

W takim razie mam ogromną prośbę, żebyś nie zabierał w takich sprawach głosu jeśli wszystko co jesteś w stanie przedstawić innym graczom to własne puste słowa. Szkalujesz moje dobre imię nie mając na poparcie swoich słów nawet jednego pixela. A wiesz dlaczego go nie masz? Bo się mylisz. 

 

Dla ciebie sprawiedliwość jest wtedy, kiedy banuje się graczy robiących niestosowne uwagi o twojej osobie. Natomiast kiedy to ty obrażasz innych to jakakolwiek kara jest niesprawiedliwością i oskarżasz mnie o brak kompetencji. 

 

Napisałem o całym wątku, a dopiero później dowiedziałem się, że nie działa Ci skrzynka(za co zresztą przeprosiłem). Gdybym usunął wątek to by było nagle, że "nic się jednak nie stało", a sporo osób miało Ci do zarzucenia nieadekwatne do sytuacji rozdawanie banów. Tak, tutaj mnie masz. W tym momencie nie mam żadnych screenów, co nie zmienia faktu, że teraz ja mam być zrównany z ziemią, bo nie mam dowodu. Gdybym wiedział, że taki dowód akurat teraz mi się przyda to uwierz, na pewno bym go zrobił.

 

Nie mam tutaj zamiaru Cię obrażać i tak jak powiedziałem, przepraszam, ale o fakcie 'zepsutej skrzynki' dowiedziałem się grubo po założeniu tego tematu.

 

 

EDIT: Wiadomo kto rzuca magią, bo widać kto był ostatnio online. A ja tutaj mam m.in. na myśli sytuację, w której 3-4 osoby dostały mute na czat, a jedna z nich najkrótszego (choć wszystkie kłóciły się po równo). NO NIESTETY, nie mam screena z tego zamieszania. Nie oznacza to jednak, że mam teraz być tutaj jako najgorszy, bo nie pozostawiłem po sobie dowodu.

Odnośnik do komentarza

Każdemu czasem zdarzy się przeoczyć osobę zamieszaną w większą kłótnie, zwłaszcza, jeśli jeszcze inne wiadomości pojawiają się na czacie (m. in. systemowe). Nawet historia czatu ma swoje ograniczenia, w zależności od upływu czasu niektóre wiadomości mogą już nie być widoczne i ciężko wyłapać wszystkie osoby. Zdarzają się także osoby na tyle sprytne, że nie można w żaden sposób zareagować "prawnie". Nie wiem, o jaką sytuację chodzi, więc piszę ogólnikowo. Ale takie rzeczy zdarzały się i zdarzają w wielu grach mmo (tak, PG tez jest gra mmo) od kiedy tylko tego typu gry zaczęły istnieć.

Poza tym, MG czy Administrator - to także człowiek, nie jest doskonały i cokolwiek by nie zrobił, zawsze spotka się z krytyką.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem - przeprosiłem.

ja równiez byłem niejednokrotnie ukarany "innym przelicznikiem".

Ale teraz jest to nieważne. Nie mam zamiaru się wykłócać, bo nie jest to na miejscu. Masz prawo się złościć tak samo jak i ja mam prawo do własnego zdania. Dlatego został ten wątek założony w dziale "dyskusje". Wiem, że sam z Toba nie wygram, a jest wielu graczy, którzy wolą sie nie odzywać, żeby sobie "nie naskrobać" jak to się mówi.

 

 

Dokładnie tak jak pisze Parlaxi. Parlaxi sama została już niejednokrotnie (pomimo krótkiego stażu) skrytykowana i potrafi przyjąć to "na klatę". Talla, nie złość się, mam prawo zwracać na coś uwagę.

Odnośnik do komentarza

Ja się złoszczę? Zwracam ci jedynie uwagę na niestosowność takiego postępowania, oczerniasz mnie publicznie nie mając na to żadnego dowodu i wypowiadasz się w imieniu innych graczy również nie mając żadnych dowodów ich krzywdy. Nie wygrasz ze mną, bo to nie wojna, ja też nie wygram bo nie walczę. A jeżeli zakładasz taki temat, bo ktoś raz czy dwa nie dostał takiego mute jak wszyscy... to brak mi słów. Przydzielając mute sprawdzam czy do kłótni doszło np. z powodu zaszczuwania gracza i doprowadzenia go do niestosownego zachowania. Po prostu uważam, że jeśli ktoś wybuchł bo był prowokowany to powinno zostać to wzięte pod uwagę.

 

Przyjęłam takie podejście po skargach na bany dla obu stron w sytuacjach, kiedy jeden gracz podjudzał i nękał drugiego aż do eskalacji kłótni. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności