Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Automatyczne postarzanie się psów - ankieta graczy


Tasha

Automatyczne postarzanie się psów  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcecie, żeby admin przemyślał rezygnację z wprowadzenia zmiany?

    • TAK
      16
    • NIE
      4
    • Jeżeli ma być - musi być w zmienionej formie, bo aktualna jest beznadziejna.
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Może dłuższy termin? Bo kliknąć raz na tydzień 1000 psów może być przymało czasu. Załóżmy, że psy nieklikane od 3 tygodni by się postarzały o ten nieszczęsny miesiąc? A jeżeli już koniecznie po tygodniu, to może zamiast o miesiąc jednego dnia, mogłyby się postarzać o 10 pkt /100. No i odejmowanie charakteru. 0,01 pkt. byłoby mało dotkliwe. 

Odnośnik do komentarza

O!

Propozycja nr 1: dłuższy termin nieklikania - min. 2 tygodnie, po tym okresie zabiera, np. 50 pkt. psom do 10 roku życia, 25 pkt. psom powyżej 10 roku. Ujma charakteru -0,01 pkt. na dzień. 

Propozycja nr 2: po tygodniu nieklikania każdego dnia pies "postarza się" o 10 pkt., czyli o miesiąc postarzy się w 10/5 dni. Traci przy tym 0,05 pkt. charakteru. 

Odnośnik do komentarza

Całe moje stanowisko w tej sprawie:

Przeczytałam całą dyskusję.

Na początek zaznaczę, że nikogo nie obrażam, nie mam focha na Administratora i nie tupię nóżką krzycząc "Zmiana mi się nie podoba!" - ale mimo wszystko jestem naprawdę zaskoczona i to niestety, nie w znaczeniu pozytywnym.

Ja rozumiem Administratora, bo nie miał złych intencji - całkiem możliwe, że gra była mało dochodowa, mało osób kupowało bony, a wiadomo - nowa grafika, nowe zmiany - serwer sam się nie opłaci, pracownicy Lion projectu też sami się nie opłacą, programiści, osoby zajmujące się kodem - gra miała być dochodem i źródłem utrzymania. 
Ta zmiana miała na celu jak mniemam zmusić graczy to większej aktywności i być może częstszego kupowania bonów.
Niestety, ale była ona nieprzemyślana - po dłuższej analizie można dojść do wniosku, że wszyscy będą stratni. 
Psy kolekcjonerskie umrą, psy hodowlane i rankingowe stracą na charakterze - krótko mówiąc, będziemy się dosłownie cofać do tyłu. Gra powinna się rozwijać, stanie w miejscu zniechęca graczy do dalszego działania, a cofanie się - jeszcze bardziej.
Źródłem utrzymania gry są bony kupowane przez graczy, głównie tych, którzy są aktywni w hodowlach - ta zmiana sprawi, że hodowle również będą się cofać.
Krótko mówiąc, wszyscy utrzymujący grę będą się wykruszać - aż w końcu na Doggi game nie będzie nikogo kto wsparłby grę realną gotówką.
Również uważam, że wprowadzanie zmiany bez przekazania jakiegokolwiek info graczom było nieuczciwym zagraniem - gra jest tworzona dla graczy, powinna rozwijać się dla graczy, bo to gracze utrzymują grę przy życiu :( 
W dodatku nawet nie wiemy kim jest związek kynologiczny Doggi - sprawa dotyczy wszystkich osób, którzy aktywnie grają w grę, bardzo nie fair byłoby, żeby kilka osób decydowało za tysiące graczy, nie wiadomo nawet, czy te osoby w ogóle znają mechanizm gry i prowadzenia hodowli na Doggi. 
To było nie fair w stosunku do całej społeczności graczy.
Jest bardzo dużo zaproponowanych sensownych zmian, które przydałyby się, a byłyby wręcz niezbędne do funkcjonowania Doggi - ta zmiana nikomu nie jest na rękę, jedynie osobom, które ŻADNYCH psów nie mają i nic nie robią.

Rozumiem, że ta gra miała uczynić wszystkich bardziej równymi (np. wyeliminowanie cennych psów kolekcjonerskich i rankingu), ale nawet w prawdziwym świecie tak nie jest - ten ma kto sobie zasłużył i na to zapracował, własnymi rękami.
Wszyscy uważamy, że to niesprawiedliwe, by osoby, które ciężko pracowały na to co mają miałyby zostać zrównane z osobami nieaktywnymi. 

Poza tym większość utrzymujących grę to osoby dorosłe, które mają rodzinę, pracę, naukę, a są sytuacje niezależne od gracza - uważam, że to nieuczciwym zagraniem byłoby odebranie wszystkiego osobie, która nie mogła grać z powodów, na które nie mogła wpłynąć. 
Ciężko chore osoby leżące w szpitalu nie mogą klikać psów, osoby przed maturą też nie zaprzepaszczą swojej życiowej szansy tylko na klikanie wirtualnych zwierzaków w grze, która w realnym życiu nic tak naprawdę nie da oprócz własnej satysfakcji i przyjemności - a gra pod presją w ciągłym strachu o stratę swojego dorobku przyjemności nie przyniesie.
Wkrótce gracze będą już na tyle zmęczeni i zdenerwowani, że rzucą grę - a tym samym padnie źródło dochodu.

Zawsze jest inne wyjście i wprowadzenie innej zmiany zachęcającej, a nie narzucającej graczom aktywność i presję :( 
Prosimy Administratorze, przemyśl to jeszcze a My - gracze, wspólnie znajdziemy jakiejś wyjście.

Odnośnik do komentarza

Jak będzie wystarczająco dużo propozycji, założę ankietę z nimi. 

Propozycja nr 3: Możliwość odkliknięcia danego psa/kojca na pewien czas, załóżmy 2 miesiące. Po tym czasie przez następny miesiąc trzeba byłoby przynajmniej 4 razy (raz na tydzień) zaopiekować się psami z tego kojca/odklikniętymi psami, dopiero po spełnieniu tego wymogu wraca opcja ponownego odkliknięcia danego kojca/psa. Żeby nie kantować - przeniesionymi psami dalej trzeba się opiekować. Chyba że zostaną sprzedane (ale na stałe) bądź przekazane w hodowli. 

Propozycja nr 4: Wydłużenie czasu nieklikania. Minimum 2 miesiące. Po tym okresie pies się postarza o miesiąc w ciągu dnia. Traci 0,06 pkt. charakteru za dzień. Bądź 0,5 pkt. charakteru na tydzień. 

Propozycja nr 5: ,, Można byłoby także dać jakąś rangę dla psa/kojca typu "rzadka rasa", "na sprzedaż" i wtedy nie byłyby klikane u właściciela takiego psa (tego co wybrał tą opcję), ale nie u innych graczy."

Odnośnik do komentarza

Ankietę założyłam, zanim zorientowałam się dokładniej we wszystkich postach na forum, stąd też opcje tak, nie i jeżeli tak... 

Propozycja nr 6: Klikanie psów liczone na punkty. Załóżmy, maksymalnie jest 500 punktów. Żeby je zebrać trzeba kliknąć dwa razy na miesiąc wszystkie psy nie ważne czy aktywność zajmuje -1 pkt. czy -15, dwa razy w ciągu miesiąca wystarczy. Od 300 punktów kieszonkowe wzrasta o +15$dgl, od 400 o +50$dgl. Poniżej 300 punktów kieszonkowe spada o, np. 50$dgl na następny miesiąc, poniżej 200 o 75$dgl, poniżej 100 punktów o 100$dgl. Za 500 punktów kieszonkowe wzrasta o 100$dgl. Punkty co miesiąc się resetują. 

Propozycja nr 7: Dodanie do każdego konta kojca, w którym psy by się postarzały. Niech tam się dzieje wola nieba, a w pozostałych kojcach psy zostają nietknięte.

Propozycja nr 8: Wyrzucenie schroniska, zamiast tego darmowe usypianie psów, które znikałyby z gry. Psy nieużywane mogłyby się starzeć o 1 pkt. w ciągu dnia po tygodniu nieklikania. Brak utraty charakteru. 

Odnośnik do komentarza

Okej... miałam się nie odzywać, bo pewnie zaraz wlepię tu taką ścianę tekstu że nikomu się nie będzie chciało czytać, ale... no, wszyscy wiecie że lubię sobie pogadać xD 

Zapowiedź takiej radykalnej zmiany mnie, nie powiem, zaskoczyła, Doggi zdecydowanie nie jest do takich nawykłe.

Jest w niej kilka kontrowersji: Po pierwsze, psy kolekcjonerskie. Pomijając że tylko bogaci ludzie mogą sobie pozwolić na kolekcjonowanie w charakterze profilu, to jednak jest nawet takie zadanie jak Posiadaj psy 15 różnych ras

Osobiście w wyniku tego zadania zebrała mi się ładna kolekcja rasowców których nie ruszam ani nie konkursuję, ale po prostu są, zdobią profil i nikomu nie szkodzą. Kupiłam je po to żeby sobie po prostu były.

Proponuję, aby z myślą o takich psach wprowadzić następującą opcję: 

["zamrożenie" psa] - chodziłoby o to że taki pies byłby wyłączony spod mechanizmu starzenia się, za pewną cenę oczywiście - z takim psem nie można byłoby nic robić, poza patrzeniem się na niego na profilu. Żadnego bursztynowania, żadnego konkowania, żadnych kryć. - w dodatku takie zamrożone psy nie liczyłyby się do rankingu rasy ani ogólnego - wypadałyby z kwalifikacji. Ponadto mogłyby też wypadać z licznika liczby psów w rasie w encyklopedii - więc nie dodawałyby liczebności np. rzadkim rasom.

Takie zamrożenie psa mogłoby trochę kosztować, w doglarach, czy w bonach, whatever - i myślę że najlepiej gdyby było odwracalne - znaczy za jeszcze dodatkową opłatą w razie chęci możnaby psa odmrozić i znów by się liczył, możnaby było go konkować, ubić, kryć czy co tam jeszcze - ale wtedy znów podlegałby starzeniu się przy nieaktywności.

- to mogłoby też pomóc uratować stare championy - zamrożone nie wliczałyby się do rankingu, więc nie zakłamywałyby współczesnych możliwości danej rasy w konkursach, jeśli są to jakieś starsze psy które nabiły wygrane kiedy dla ich charakteru były większe szanse na wygraną - ale nie byłyby jednocześnie na siłę odebrane graczom, którzy jednak są dumni ze swoich osiągnięć i nie chcą mieć czyszczonych profilów. Jak ja mam psa którego nie chcę ubić na lego to powinno coś mówić xD

 

Takie płatne zamrażanie psów jest moim zdaniem o tyle dobre, że cena zniechęciłaby ludzi do mrożenia każdego możliwego psa "na lepsze czasy" - ale jednocześnie ludzie mogliby zabezpieczyć swoje najcenniejsze psy hodowlane jeśli muszą z przyczyn związanych ze sprawami w realnym życiu na jakiś czas opuścić grę, albo ulubione psy "pamiątki" które mają wartość sentymentalną - A przy tym wprowadzenie tego wcale nie negowałoby ogólnego celu zmiany która miała pewnie na celu zwiększenie rotacji psów w rankingach i być może odciążenie serwera.

 

Po drugie albo niech psy generalnie martwe nie liczą się do licznika żyjących psów danej rasy na doggi w encyklopedii, albo w ogóle wyrzućmy ten status rzadkiej rasy, to zadanie z posiadaniem psa rzadkiej rasy i nie zachęcajmy ludzi do kiszenia psów tylko po to żeby nie straciły statusu rasy rzadkiej która jest potrzebna do zadania. Proszę. Jeśli psy nieruszane i tak mają zdychać, to albo niech będzie fizycznie możliwe utrzymać status rasy rzadkiej ubijając starsze psy tej rasy, albo niech ta opcja rzadkiej rasy w ogóle zniknie.

 

To moje pomysły, z opiniami chyba się jednak powstrzymam, bo jeszcze zrobicie drugą ankietę zanim to wrzucę xD

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności