Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Sale i odznaki - na nowo


Viburnum

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy kilka regionów w grze, jak wiadomo, każdy region miał swoje odznaki, swoją ligę, tylko na pokegrze sale z pierwszego regionu rozrzucone są po wszystkich mapkach. Także, mam pewną propozycję co do tego.

Zacznijmy najpierw od:

Kanto/Johto

Na mapkach z tych regionów będą znajdować się wszystkie sale, czyli 8 sal i 8 odznak, bo tak powinno to wyglądać. Walczyć w salach będzie można tylko pokemonem z tego regionu, Kanto/Johto, w dodatku do 5 sali nie można walczyć stworzeniami SHINY, żeby nie było za łatwo, ale też, żeby nie wszystko było skomplikowane to od 6 sali można będzie korzystać z shiny lub pokemona głównego, ponieważ expienie zwykłego pokemona powyżej 100 poziomu nie jest proste, poza tym, trzeba expić jeszcze pokemona głównego, więc nie każdy byłby zadowolony, gdyby musiał expić zwykłego stworka do ~ 150 lvl tylko dlatego, że trzeba pokonać lidera, takie jest moje założenie. Analogicznie będzie w pozostałych regionach.

  1. Sala 1: Brock - ma 20 lvl. Nagroda: 10 skrzynek stworzeń, 5k.
  2. Sala 2: Misty - ma 40 lvl. Nagroda: 10 skrzynek przedmiotów 5k.
  3. Sala 3: Surge - ma 60 lvl. Nagroda: Kamien zmiany, 5.
  4. Sala 4: Erika - ma 80 lvl. Nagroda: 20 pokeballi, 10k.
  5. Sala 5: Koga - ma 100 lvl. Nagroda: Kamień runiczny, 10k.
  6. Sala 6: Sabrina - ma 120 lvl. Nagroda: 20 skrzynek stworzeń, 10k.
  7. Sala 7: Blaine - ma 140 lvl. Nagroda: Lupa (30), 10k.
  8. Sala 8: Giovanni - ma 160 lvl. Nagroda: 100k.

*Zanim jednak podejdzie się do pierwszej sali, trzeba zdobyć sakiewkę na odznaki Sakiewka.png.43ae044e7f56f5347e39ebe61c9bc58e.png. Jaką drogą? Jeszcze nie wiem, poprzez zadanie, wydropienie - obojętne, ale sakiewka kupiona z aukcji nie będzie się liczyć, żeby nie było za łatwo. Jak już zdobędziemy sakiewkę możemy udać się do Brocka.

*Skoro już zakładam takie zmiany, zmiany też muszą objąć wygląd profilu, np.:

 831200903_przykad.png.e1709abc6effc6cf1d87697a02421702.png

 

Hoenn

Podobnie jak wcześnie, z tą różnicą, że do 4 sali trzeba walczyć pokemonem z regionu Hoenn, czyli do momentu aż llider będzie miał pokemona na poziomie 100, a od 5 sali shiny lub pokemonem głównym. Tutaj na nowo trzeba zdobyć sakiewkę, która pozwoli nam walczyć.

  1. Sala 1: - ma 40 lvl. 
  2. Sala 2:  - ma 60 lvl.
  3. Sala 3:  - ma 80 lvl. 
  4. Sala 4:  - ma 100 lvl. 
  5. Sala 5:  - ma 130 lvl. 
  6. Sala 6:  - ma 150 lvl. 
  7. Sala 7:  - ma 170 lvl. 
  8. Sala 8:  - ma 200 lvl. 

Sinnoh

  1. Sala 1: - ma 60 lvl. 
  2. Sala 2:  - ma 80 lvl.
  3. Sala 3:  - ma 100 lvl. 
  4. Sala 4:  - ma 150 lvl. 
  5. Sala 5:  - ma 170 lvl. 
  6. Sala 6:  - ma 200 lvl. 
  7. Sala 7:  - ma 250 lvl. 
  8. Sala 8:  - ma 300 lvl. 

Unova

  1. Sala 1: - ma 80 lvl. 
  2. Sala 2:  - ma 100 lvl.
  3. Sala 3:  - ma 170 lvl. 
  4. Sala 4:  - ma 200 lvl. 
  5. Sala 5:  - ma 250 lvl. 
  6. Sala 6:  - ma 300 lvl. 
  7. Sala 7:  - ma 360 lvl. 
  8. Sala 8:  - ma 420 lvl. 

Kalos

  1. Sala 1: - ma 100 lvl. 
  2. Sala 2:  - ma 200 lvl.
  3. Sala 3:  - ma 250 lvl. 
  4. Sala 4:  - ma 300 lvl. 
  5. Sala 5:  - ma 350 lvl. 
  6. Sala 6:  - ma 400 lvl. 
  7. Sala 7:  - ma 450 lvl. 
  8. Sala 8:  - ma 500 lvl. 

Podsumowując, do 100 lvl każdego lidera trzeba walczyć zwykłym pokemonem z danego regiony, potem można korzystać już z shiny/swoich głównych pokemonów, aby zdobywać odznaki. Pokonanie wszystkich liderów z danego regionu może nam coś dawać, co - jeszcze nie myślę nad tym, nie wiadomo czy pomysł przejdzie, ale furtka jest otwarta.

Aby móc walczyć z innymi liderami innych regionów trzeba zdobyć 8 odznak z Kanto, czyli mieć ok. 160 lvl stworzenia głównego, takie małe utrudnienie, aby nie było za łatwo - mowa tu o nowych graczach, ci co mają już wysokie lvl będą mieć łatwiej.

Odznaki nie powinny ograniczać się tylko do Kanto, stąd mój pomysł, w końcu to gra o pokemonach, a tam odznaki zbierało się w każdym regionie! ;)

Odnośnik do komentarza

Pomysł mi się strasznie podoba!

Ale! własnie z tymi normalnymi pokemonami i z danego regionu...to jest dodatkowe utrudnienie które może niektórych gracz zniechęcać do zdobywania tych odznak ponieważ,komu chce się expic specjalnie pokemona na trenera oczywiście niektórzy gracze mogą handlować takimi pokemonami.

Osobiście propozycje uważam za dobrze przemyślaną :) 

Jestem na TAK! :) 

Odnośnik do komentarza

A ja utrudniłbym jeszcze bardziej. W każdym regionie pierwsze cztery sale pokemonem z regionu.

Jak ktoś nie chce ekspić, nie będzie miał odznaki.

Poza tym nie przesadzajmy, odznaki akurat można robić tym samym pokemonem, nie tak jak wyzwania. Więc pojawi się kilka na serwie i ruszy targowisko kupno/sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, ziut19 napisał:

A ja utrudniłbym jeszcze bardziej. W każdym regionie pierwsze cztery sale pokemonem z regionu.

Jak ktoś nie chce ekspić, nie będzie miał odznaki.

Poza tym nie przesadzajmy, odznaki akurat można robić tym samym pokemonem, nie tak jak wyzwania. Więc pojawi się kilka na serwie i ruszy targowisko kupno/sprzedaż. 

Do 100 lvl lidera pokemonem z regionu, jest 6 regionów, akurat 6 pokemonów do wyexpienia na +/-100 lvl.

Np. w kalos przewidziałam 4 salę na 300 lvl, naprawdę chcesz wbić zwykłym pokemonem 300 lvl? To nie ma być aż tak trudne, obciążające gracza, bo jaki jest sens wymuszać expienie zwykłego pokemona do takich wysokich poziomów? 

To akurat plus z kupnem/sprzedażą, może zwykłe pokemony zyskają w końcu na wartości, w ostateczności można dać blokadę takiemu pokemonowi, jak jest w przypadku zadań.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Viburnum napisał:

Np. w kalos przewidziałam 4 salę na 300 lvl, naprawdę chcesz wbić zwykłym pokemonem 300 lvl? To nie ma być aż tak trudne, obciążające gracza, bo jaki jest sens wymuszać expienie zwykłego pokemona do takich wysokich poziomów? 

To akurat plus z kupnem/sprzedażą, może zwykłe pokemony zyskają w końcu na wartości, w ostateczności można dać blokadę takiemu pokemonowi, jak jest w przypadku zadań.

Z tego co gdzieś przeczytałem kiedyś był w ogóle pomysł, by w danym regionie była konieczność walczenia pokemonem z danego regionu. 

A jeśli uwazasz, ze to za wysoko, to niech ta czwarta sala kończy się powiedzmy na lvlu 200. Taki można wbić samymi orzechami. 

Bo w Twoim pomyśle w Kalos trzeba będzie ekspic poka, by zdobyć JEDNĄ odznakę. Naprawdę uważasz, że to bardziej sensowne niż ekspienie do 200-300 by zdobyć cztery?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ziut19 napisał:

Z tego co gdzieś przeczytałem kiedyś był w ogóle pomysł, by w danym regionie była konieczność walczenia pokemonem z danego regionu. 

A jeśli uwazasz, ze to za wysoko, to niech ta czwarta sala kończy się powiedzmy na lvlu 200. Taki można wbić samymi orzechami. 

Bo w Twoim pomyśle w Kalos trzeba będzie ekspic poka, by zdobyć JEDNĄ odznakę. Naprawdę uważasz, że to bardziej sensowne niż ekspienie do 200-300 by zdobyć cztery?

To za bardzo "pokelajfowe" takie expienie danym pokemonem w danym regionie.

Wbić orzechami, ok. Ale tu mamy 6 regionów, 6 pokemonów, które trzeba karmić do 200 lvl, nie widzę sensu w takim utrudnianiu gry, bo orzechy kosztują, pochłaniają czas i kolejny raz osoby kupujące arcany będą miały prościej, a przecież gra tu wiele młodych osób, po co pokazywać, że gra nastawiona jest na p2w? To ma być sposób, aby rozbudować grę i zachęcić do gry. Dla wielu i tak osiągnięcie progu 300 lvl jest niemożliwe, niech chociaż mają możliwość zdobycia części odznak.

Po prostu nie utożsamiasz się z osobami na ogól słabszymi w grze, mniejszym lvl. Nie patrz przez swój pryzmat, gdzie dasz radę wbić 6 pokemonów na 300 lvl. Jeżeli tak miałoby to wyglądać, jak zaproponowaleś, nie widzę sensu wprowadzania takiego rozwiązania, jakie tu zamieściłam.

Odnośnik do komentarza

OK. Tylko jedno ale: Ty swoją propozycję odnosisz do obecnego układu w grze. A ten układ musiałby się zmienić. Jeśli w każdym regionie masz ekspic nowego poka (już mniej istotne do jakiego poziomu), to nie może być tak, że np. w Kalos pokemony zaczną się od 150 lvla. Wszędzie musiałyby być pokemony na 5, 10, 20 itd lvlu.

Wtedy wszystkie sale mogłyby mieć podobne poziomy (przynajmniej te początkowe) i wyekspienie poka np.. do 100 czy 200 lvl pozwalałoby zdobyć 3,4 odznaki.

Odnośnik do komentarza

A co z tymi pokemonami sh co mamy☹️  nie będzie ich można expic  to trochę dziwne niech każdy expi swojego pokemona gdzie chce  albo żeby stworzyć  nową mapke plantacja  jak na event walentynkowy była tylko pokemony od lvl 1-700lvl i stworzyć salke np:sala trenerów to tam by można było wprowadzić coś innego salke gdzie można by było dropic sh balle bo na sali trenerów dropic się Safariballe. Ao wprowadzic trochle  uważam że to dobry pomysł .  I JESTEM NA TAK:D
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności