Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Ocenianie hodowli


Zazuko

Co o tym sądzicie?   

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym sądzicie?

    • Fajny pomysł
      7
    • Jest to według mnie niepotrzebne
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Już na forum w grze wyraziłam negatywną opinię co do tej propozycji, więc od razu zagłosowałam na "Nie". Powody podała tam Dante w swoim poście, więc tylko zacytuję (chyba się nie obrazi):
 

Cytat

(...) aby mogły wypowiedzieć się osoby, które nie widzą albo sensu w tym pomyśle, lub uważają, że takie ocenianie hodowli mogłoby w jakiś sposób szkodzić hodowlom z niewielką liczbą ocen, lub też mogłoby być to w jakiś sposób nadużywane przez ludzi, którzy nie lubią po prostu osoby/osób w tej hodowli (...)

Obawiam się, że wtedy część poszkodowanych hodowli (np. hodowle graczy, którzy nie cieszą się dobrą opinią) miałyby gorszą średnią ocen tylko z tego powodu, przez co więcej osób zaczęłoby tę hodowlę/gracza omijać. A w tym przypadku powinno się oceniać pracę hodowli, a nie rozdawać gwiazdki "bo tej nie lubię", "bo to mój znajomy, więc musi być max."

Odnośnik do komentarza

Skoro już zostałam niejako przywołana, wypowiem się i w tej kwestii. Nie kwestionuję, że taki pomysł mógłby mieć pewne negatywne konsekwencje (patrz: powyżej cytat). Z drugiej strony, taka opcja głosowania/oceniania hodowli mogłaby dać pewien pogląd na to, jak ludzie oceniają czyjąś pracę, gdyby była do tego możliwość pozostawienia krótkiej noty - byłoby od razu uzasadnienie.

Dlatego w tym przypadku głosuję na tak

Odnośnik do komentarza

Uzasadnienie i tak można napisać nieprawdziwe. Gracz X lubi gracza Y, daje mu 5 gwiazdek w hodowli, która do dobrych nie należy, a jest po prostu skupiskiem mieszańców rozmnażanych z nudy. Jeśli takie psy nie nadają się do konkursów/wystaw, to co właściwie ma podlegać ocenie? Wygląd? W hodowlach, w których każdy pies wygląda inaczej? Oceny rozdawane byłyby w większości albo na podstawie dobrych relacji między graczami, albo "a kliknę sobie 2 i dopiszę jakieś kłamstwa". Wyżej wspomniałam o poszkodowanych hodowlach, których właściciel/członkowie nie cieszą się dobrą opinią przez swoje zachowanie, a hodowle mogą mieć w porządku. Takie notki, które zniechęcą graczy do gry, gdzie ktoś może dać 1 gwiazdkę i dopisać, że ci gracze są oszustami, również mogą się pojawić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności