Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Uwolnić rynek


Kamina

Wolny rynek  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz, że górny limit ceny giełdowej (10 000 dgl) powinien zostać zniesiony?

    • Tak, ten limit jest niepotrzebny.
      38
    • Nie, jest dobrze jak jest.
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się no... Chodzi o to żeby znieść tę beznadziejną górną granicę ceny psa na giełdzie. Giełda to giełda, niech każdy sprzedaja za taką cenę jaką uważa za właściwą.

I nie nie chodzi mi o całkowite uwolnienie cen. Minimalna musi zostać bo inaczej znajdą się tacy, co będą rzucać za 10 dgl i za 1 dgl. Ale limit na górną? To bez sensu. Bo co? Bo ktoś mógłby wystawić psa za okrąglutki 1000 000? No to niech wystawi, jeśli tak wycenia jego wartość. To jego problem, że nikt nie kupi a on straci kaskę za prowizję.

Dzisiaj widziałam na giełdzie mocno charakterne psiaki i być może bym nabyła, ale ciachnięte. Dla mnie pies ciachniety w większości przypadków jest bezwartościowy. Ale nie dziwię się, bo mając takie psy też bym ich na giełdę za 10k nie wrzuciła. To kwota, którą można uzbierać w kilka dni. Ale kupiłabym takiego psa za cenę wielokrotnie wyższą. Tylko że niestety, właściciel nie może mi go sprzedać za więcej nawet na rezerwowanych sprzedażach. To nie jest w porządku. Wg mnie to poważne i bezsensowne ograniczenie.

A co Wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

Myślę że to bardzo dobry pomysł.
O zbytnie zawyżenie cen psów które nie są tego warte nie martwiłabym się, bo ludzie sami stwierdzą kiedy cena jest z kosmosu i nie warta psa - i nie kupią chyba że by im bardzo zależało z jakiegoś powodu.
Ale psy które aktualnie są coś warte mogłyby być wystawiane za więcej niż ta suma 10 000, która dla wielu graczy którzy nauczyli się rozporządzać sensownie doglarami nie jest taka duża.

No i zniknęłaby taka mentalna bariera przed wycenianiem drożej dobrych psów, tylko dlatego że istnieją lepsze to tak głupio za 10 000 wystawiać bo wyżej się nie da, więc niektórzy myślą że 10 000 mogą być warte tylko aktualnie najlepsze psy w grze. I próbują wycenę zmieścić w tej skali jakoś, chociaż pies mógłby być wart sporo więcej

Odnośnik do komentarza
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Popieram! nic dodać nic ująć

Sztuczna granica cenowa jest niepotrzebna. Skoro najlepsze psy mogą być sprzedawane za max 10 tyś to cena innych psów spada proporcjonalnie, no i nie opłaca się sprzedawać swoich psów bo człowiek je hoduje a potem oddaje za grosze, to nie jest problem uzbierać doglary dla graczy którzy już trochę w tę grę grają, niektórzy mają naprawdę dużo kasy, charaktery psów poszły ostro w górę i nie ma co hamować sprzedaży sztuczną barierą cenową

Odnośnik do komentarza
  • 2 months later...

Ja jestem na nie. Może owszem, są takie rasy, które kompletnie się nie nadają na wygórowanie tej ceny 10 000 dgl, bo to dla każdego jest za drogo, ale takich ras jest nie dużo, więc jeżeli są rzadsze sprzedaże to owszem można je sprzedać za większą kwotę i ktoś wtedy musi się pokusić, jeżeli chce posiadać psa danej rasy. Kamina, a powiedz do jakiej granicy chciałabyś, żeby był ustalony cennik. Wolałabym jedynie żeby zostało tak jest - że wystawia się za minimalną cenę od 500 dgl do 10 000 dgl, niektóre rasy są tego warte, a w szczególności psy rankingowe, które mają 1100 pkt charakteru, to więc warto kupić takiego psa za 10 000 dgl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności