Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Oddawanie psów


hodowlapieseuw

Jesteś za?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś za?

    • Tak
    • Nie
    • Coś bym zmienił(a) (napisz)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W obecnej części gry serwer jest nieźle zawalony psami, dlatego propozycja NIE jest kierowana do doggi 2.0. Może kiedyś. Pożyjemy, zobaczymy. Mój pomysł jest taki, aby była możliwość oddania psa innym właścicielom. Przy psie pojawi się nam ikonka "oddaj psa do nowego domu" kiedy ją klikniemy, pojawi się komunikat czy napewno, bo tej akcji nie można cofnąć. Po kliknięciu "ok" pojawi się coś w stylu "oddanie pieska nowym właścicielom jest dla niego lepszą przyszłością niż w schronisku! W nagrodę otrzymujesz..." Po takiej akcji pies całkowicie znika z gry, rodowodów i wszystkiego innego. Gracz za oddanie psa otrzymywał by np. 100 doglarów, jednak kiedy odda 10 psów to każdy następny oddany pies da nam coś więcej. I tak samo z 100 psem, 500, czy 1000. Taki zabieg ma zachęcić graczy do aktywniejszego sprzątania, ponieważ wiedzą, że im więcej psów oddadzą tym większy zysk dla nich. Jednak jest jeden minus. Mianowicie starsi gracze nie potrzebują tyle dgl, więc oddane pieski musiałyby dawać coś innego. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Pomysł identyczny jak ten, który będzie w 2.0 - wątpię więc, aby wszedł i w tej wersji. Przydałoby się, ale skoro jest zapowiedź na 2.0, to można przypuszczać, że w tej wersji się nie pojawi.

Cytat ze stopki "Doggi 2.0":

Pominiętym aspektem w obecnej wersji gry była interakcja z „klientami” hodowli. Psy sprzedawane wyłącznie między graczami osiągały cenę zależną wyłącznie od punktów charakteru czy zdobyczy w konkursach. Psy trudniej sprzedawalne zalegały miesiącami na końcu kojców, czasem służąc do rozrodu, czasem trafiając do schroniska, by „wpadło” parę psismaków. W nowej wersji gry pojawi się opcja sprzedaży psa „na zewnątrz” – w formie zadań, gdzie Klient będzie oczekiwał psa o konkretnych cechach (rozłożeniu charakteru, wyglądu bądź wygranych wystawach) lub po prostu będzie chciał przygarnąć jednego z naszych pięknych szczeniaczków. ?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Danonek napisał:

Pomysł identyczny jak ten, który będzie w 2.0 - wątpię więc, aby wszedł i w tej wersji. Przydałoby się, ale skoro jest zapowiedź na 2.0, to można przypuszczać, że w tej wersji się nie pojawi.

Cytat ze stopki "Doggi 2.0":

Pominiętym aspektem w obecnej wersji gry była interakcja z „klientami” hodowli. Psy sprzedawane wyłącznie między graczami osiągały cenę zależną wyłącznie od punktów charakteru czy zdobyczy w konkursach. Psy trudniej sprzedawalne zalegały miesiącami na końcu kojców, czasem służąc do rozrodu, czasem trafiając do schroniska, by „wpadło” parę psismaków. W nowej wersji gry pojawi się opcja sprzedaży psa „na zewnątrz” – w formie zadań, gdzie Klient będzie oczekiwał psa o konkretnych cechach (rozłożeniu charakteru, wyglądu bądź wygranych wystawach) lub po prostu będzie chciał przygarnąć jednego z naszych pięknych szczeniaczków. ?

Pomysł nie jest identyczny no i jest do doggi 1. W tym rzecz.

Odnośnik do komentarza

Ja tu widzę dużo zbieżności. Oddanie psa "na zewnątrz" u Ciebie jest "oddaniem psa do nowego domu". U Ciebie jest nagroda, w 2.0 jest wzmianka o tym, że to zadania, wnioskuję więc, że za zadania również są nagrody. Jedyna różnica jaką widzę jest taka, że Twój pomysł odnosi się do obecnej wersji. Ale powiedziałam już jakie jest moje zdanie na to, że taka zmiana wejdzie.

No i bawi mnie jedna rzecz. Bardzo bawi.

 

3 godziny temu, hodowlapieseuw napisał:

Mianowicie starsi gracze nie potrzebują tyle dgl, więc oddane pieski musiałyby dawać coś innego.

No tak. Dajmy doglary graczom do pewnego stażu, bo potem już ich nie potrzebują. Ha. Ha. Ha.

Niefajnie.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Danonek napisał:

Ja tu widzę dużo zbieżności. Oddanie psa "na zewnątrz" u Ciebie jest "oddaniem psa do nowego domu". U Ciebie jest nagroda, w 2.0 jest wzmianka o tym, że to zadania, wnioskuję więc, że za zadania również są nagrody. Jedyna różnica jaką widzę jest taka, że Twój pomysł odnosi się do obecnej wersji. Ale powiedziałam już jakie jest moje zdanie na to, że taka zmiana wejdzie.

No i bawi mnie jedna rzecz. Bardzo bawi.

 

No tak. Dajmy doglary graczom do pewnego stażu, bo potem już ich nie potrzebują. Ha. Ha. Ha.

Niefajnie.

Nie o to chodzi. Pomysł miał po prostu motywować do oddawania niepotrzebnych psów, czego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza

A czy ja gdzieś wspomniałam, że czegoś nie rozumiem?

Nie.

Więc proszę mi nie wciskać w usta czegoś, czego nie powiedziałam (tudzież: napisałam). Napisałam, że pomysł jest w 99% identyczny jak ten na wersję 2.0, i że śmieszy mnie Twoje podejście pt. "starsi gracze nie potrzebują tylu doglarów". Jakby, kurka wodna, staż decydował o tym ile funduszy gracz potrzebuje. Na jakiej podstawie wysnuwasz takie daleko idące wnioski? Rozmawiałaś z graczami (i z jaką ilością)? Pytałaś czy nie mają co robić z funduszami? Czy wyciągasz te wnioski tylko po spojrzeniu na profil gracza z wyższym stażem i spojrzeniu ile ma doglarów? Dla jasności - ci starzy gracze przebyli długą drogę aby mieć takie fundusze, jakie mają. I NIKT, a tym bardziej "mali stażem gracze" nie ma prawa im mówić kiedy mają tych funduszy za dużo i czy faktycznie tylu potrzebują. Nikt.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Danonek napisał:

A czy ja gdzieś wspomniałam, że czegoś nie rozumiem?

Nie.

Więc proszę mi nie wciskać w usta czegoś, czego nie powiedziałam (tudzież: napisałam). Napisałam, że pomysł jest w 99% identyczny jak ten na wersję 2.0, i że śmieszy mnie Twoje podejście pt. "starsi gracze nie potrzebują tylu doglarów". Jakby, kurka wodna, staż decydował o tym ile funduszy gracz potrzebuje. Na jakiej podstawie wysnuwasz takie daleko idące wnioski? Rozmawiałaś z graczami (i z jaką ilością)? Pytałaś czy nie mają co robić z funduszami? Czy wyciągasz te wnioski tylko po spojrzeniu na profil gracza z wyższym stażem i spojrzeniu ile ma doglarów? Dla jasności - ci starzy gracze przebyli długą drogę aby mieć takie fundusze, jakie mają. I NIKT, a tym bardziej "mali stażem gracze" nie ma prawa im mówić kiedy mają tych funduszy za dużo i czy faktycznie tylu potrzebują. Nikt.

Ty nie powiedziałaś, że nie rozumiesz. Po prostu widać, że nie rozumiesz. Czy naprawdę graczowi posiadającemu milion doglarów zrobi różnicę jakieś 100 dgl? No a poza tym prosiłabym o mniej agresji w odpowiadaniu, bo to, że się z kimś nie zgadzasz, nie znaczy, że od razu musisz reagować agresją. Ja nie chcę nikogo urazić. Jednak mój pomysł miał jakoś motywować graczy. No i z tego co widzę w nowej funkcji do doggi 2.0 to tam CHYBA nie można oddać każdego psa bez względu na wszystko. No i co najgorsze twierdzisz, że ja odmawiam innym graczom doglarów. No to już jest śmieszne, naprawdę. A to niby ja wysnuwam daleko idące wnioski  niczego XD Każdy potrzebuje doglarów ze względu na staż. Ale starsi gracze zarabiają o wiele, wiele więcej na innych rzeczach, więc tak jak mówiłam 100 doglarów za oddanie 1 psa to chyba nie tak dużo, biorąc pod uwagę, że psy można sprzedawać...A no i zapomniałam wspomnieć jak narzekacie na zawalone serwery, równocześnie będąc przeciwnym takiej zmianie bez żadnego argumentu. Teraz jak na to patrzę, to rzeczywiście jest to podobne do doggi 2, jednak kiedy tworzyłam pomysł widziałam jakby większą różnicę.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, hodowlapieseuw napisał:

Czy naprawdę graczowi posiadającemu milion doglarów zrobi różnicę jakieś 100 dgl?

A widziałaś aby w grze byli sami miliarderzy? I dlaczego nie, doglary można łatwo stracić - wystarczy zrobić większe zakupy w sklepie/kupić psy, i już milionerem nie jesteś. (Poza tym, ilu mamy milionerów? 30? 40? Na grubo ponad 200 000 graczy.)

36 minut temu, hodowlapieseuw napisał:

No a poza tym prosiłabym o mniej agresji w odpowiadaniu, bo to, że się z kimś nie zgadzasz, nie znaczy, że od razu musisz reagować agresją.

To nie agresja, a wytknięcie pewnych rzeczy w sposób dosadny, i ukazujący braki w pewnej logice oraz różnice wynikające z różnej długości pobytu w grze.

37 minut temu, hodowlapieseuw napisał:

No i z tego co widzę w nowej funkcji do doggi 2.0 to tam CHYBA nie można oddać każdego psa bez względu na wszystko.

Zapominasz chyba, że obecnie istnieje coś takiego jak schronisko. I że możemy oddawać tam psy bez względu na wszystko. A gdy ktoś ma za dużo psów może napisać do Administratora z prośbą o usunięcie całych kojcy. W stopce o tym nie ma, ale coś mi się wydaje, że Admin ma przygotowany plan na to w 2.0. Albo będzie tam schronisko z taką samą opcją, albo inna możliwość.

38 minut temu, hodowlapieseuw napisał:

Ale starsi gracze zarabiają o wiele, wiele więcej na innych rzeczach,

No nie wiem. Wczoraj na czacie sobie tak ładnie dyskutowaliśmy nad tą ankietą, szkoda, że Ciebie tam nie było. Zobaczyłabyś, jak bardzo starsi gracze potrafią stracić swoje fundusze w chwilę, bo w coś inwestują, tworzą rasy (przykład: gracz miał jakieś 400 tysięcy tydzień temu, obecnie spadł do 80 tysięcy, bo inwestuje w nowe rasy/maści). I odbieranie im możliwości zarobku tylko dlatego, że mają więcej stażu niż inni, to podejście nie fair. Zresztą, spójrz na kieszonkowe graczy z mniejszym stażem i na kieszonkowe dla rang 4-6. Obecnie to młodych się wspiera, owszem. Ale nie odbiera się przy tym starszym wszystkiego.  A Ty chcesz im zabrać coś, czego nawet nie będą mogli przez chwilę "mieć", bo są za długo w grze. A to starsi gracze są tym trzonem, który często-gęsto utrzymuje nowych graczy. Gdyby starszych nie było - kto pomagałby nowym osobom? Tłumaczył wszelkie wątpliwości, pomagał w błędach? I jasne, wspierajmy nowych graczy, bo to oni są "siłą" gry, że nadal trwa. Ale nie odbierajmy przy okazji tym, co "młodość" w grze mają za sobą.

40 minut temu, hodowlapieseuw napisał:

A no i ja chciałam dać starszym graczom COŚ INNEGO może nawet COŚ LEPSZEGO, a nie nic.

Obecnie nie widzę nic, co byłoby lepsze niż fundusze. Idąc tokiem rozumowania wcześniej, że "ktoś ma milion to co mu tam 100 dgl". Przecież ten gracz ma MILION, może sobie kupić wszystko w sklepie, nawet to, co najdroższe. Jedyne przedmioty, które miałyby jakąkolwiek "wartość" dla takiego "milionera" to coś, co jest do zdobycia w eventach lub po prostu pakiety bonów. Ale wtedy dochodzimy do czegoś innego. Nowi gracze w którymś momencie zaczną być tymi "starymi", więc zmienią doglary na "coś lepszego". Czyli zgarnialiby te wcześniej luksusowe/mało dostępne przedmioty. I te przedmioty straciłyby w końcu na wartości i atrakcyjności. Bo mają je właśnie dlatego, że można je zdobyć tylko w pewnych okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Danonek napisał:

A widziałaś aby w grze byli sami miliarderzy? I dlaczego nie, doglary można łatwo stracić - wystarczy zrobić większe zakupy w sklepie/kupić psy, i już milionerem nie jesteś. (Poza tym, ilu mamy milionerów? 30? 40? Na grubo ponad 200 000 graczy.)

To nie agresja, a wytknięcie pewnych rzeczy w sposób dosadny, i ukazujący braki w pewnej logice oraz różnice wynikające z różnej długości pobytu w grze.

Zapominasz chyba, że obecnie istnieje coś takiego jak schronisko. I że możemy oddawać tam psy bez względu na wszystko. A gdy ktoś ma za dużo psów może napisać do Administratora z prośbą o usunięcie całych kojcy. W stopce o tym nie ma, ale coś mi się wydaje, że Admin ma przygotowany plan na to w 2.0. Albo będzie tam schronisko z taką samą opcją, albo inna możliwość.

No nie wiem. Wczoraj na czacie sobie tak ładnie dyskutowaliśmy nad tą ankietą, szkoda, że Ciebie tam nie było. Zobaczyłabyś, jak bardzo starsi gracze potrafią stracić swoje fundusze w chwilę, bo w coś inwestują, tworzą rasy (przykład: gracz miał jakieś 400 tysięcy tydzień temu, obecnie spadł do 80 tysięcy, bo inwestuje w nowe rasy/maści). I odbieranie im możliwości zarobku tylko dlatego, że mają więcej stażu niż inni, to podejście nie fair. Zresztą, spójrz na kieszonkowe graczy z mniejszym stażem i na kieszonkowe dla rang 4-6. Obecnie to młodych się wspiera, owszem. Ale nie odbiera się przy tym starszym wszystkiego.  A Ty chcesz im zabrać coś, czego nawet nie będą mogli przez chwilę "mieć", bo są za długo w grze. A to starsi gracze są tym trzonem, który często-gęsto utrzymuje nowych graczy. Gdyby starszych nie było - kto pomagałby nowym osobom? Tłumaczył wszelkie wątpliwości, pomagał w błędach? I jasne, wspierajmy nowych graczy, bo to oni są "siłą" gry, że nadal trwa. Ale nie odbierajmy przy okazji tym, co "młodość" w grze mają za sobą.

Obecnie nie widzę nic, co byłoby lepsze niż fundusze. Idąc tokiem rozumowania wcześniej, że "ktoś ma milion to co mu tam 100 dgl". Przecież ten gracz ma MILION, może sobie kupić wszystko w sklepie, nawet to, co najdroższe. Jedyne przedmioty, które miałyby jakąkolwiek "wartość" dla takiego "milionera" to coś, co jest do zdobycia w eventach lub po prostu pakiety bonów. Ale wtedy dochodzimy do czegoś innego. Nowi gracze w którymś momencie zaczną być tymi "starymi", więc zmienią doglary na "coś lepszego". Czyli zgarnialiby te wcześniej luksusowe/mało dostępne przedmioty. I te przedmioty straciłyby w końcu na wartości i atrakcyjności. Bo mają je właśnie dlatego, że można je zdobyć tylko w pewnych okolicznościach.

No dobrze, dajmy już starszym graczom te doglary, nawet nie o tym dyskusja. Ja chcę tylko wiedzieć, dlaczego jesteś przeciw.

Odnośnik do komentarza

A ja tym razem zaznczyłam zdecydownie "nie" dla tego pomysłu. Po poerwsze w grze praktycznie od samego początku istnieje możliwość pozbycia się nadmiaru psów. Do tego właśnie służy schronisko. Gracz w dodatku dostaje za to zrobienie sobie porządku w kojcach niewielką rekompensatę w dglarach. Dodam, że w zupełności wystarczającą. Argument o tym, że "starsi gracze" nie potrzebują jest kompletnie nietrafiony, żeby nie powiedzieć absurdalny. Stan konta nie zależy bynajmniej od stażu, ale od umiejętności zarządzania swoimi finansami w grze.

 

Odnośnik do komentarza

Mhm. Ale jakoś nikomu nie chce się pozbywać psów do schroniska. Argument bez sensu, wystarczy spojrzeć na ilość psów u niektórych. Nie wierzę, aby wszystkie był im potrzebne. A co do tych nieszczęsnych starszych graczy, to już Dante pisała, nie musisz kopiować jej słów. To miało być większą motywacją do oddawania psów, ale widzę, że zawalony serwer również ci nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Bez sensu to jest argument o jakiejś motywacji. Zwłaszcza jeśli zakładasz w swojej propozycji żeby z tej "motywacji" wykluczyć tych, uu których są największe "magazyny" zbednych pikseli, czyli tych z najdłuższym stażem. Naprawdę, trudno się oprzeć wrażeniu, że po prostu frajde sprawia Ci nabijanie sobie licznika postów. Większość pomysłów, jakie tu wrzucarz nie nadaje się do wzięcia pod uwagę, a z każdą sensowna krytyką wojujesz z zapałem godnym lepszej sprawy. Gdybyś zamiast bezrefleksyjnie pakować w temat na forum każdą myśl jaka przyjdzie Ci do głowy, troszkę przemyślała co i jak, pewnie tych nietrafionych pomysłów byłoby mniej. No, ale byłoby też, co oczywiste, sporo mniej postów i mniej okazji do udowadniania swoich  "racji". I to chyba w tym tkwi główny problem. Pomysły na "usprawnienie" gry to taki produkt uboczny w produkowaniu nowych... pomysłów.

Pozdrawiam, życzę też przy okazji miłej zabawy w grze, której brakuje przecież tak wiele do ideału :)

Nie będę więcej się wypowiadać w Twoich tematach, bo to nie ma sensu.

Danonek lubi to
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kamina napisał:

Zwłaszcza jeśli zakładasz w swojej propozycji żeby z tej "motywacji" wykluczyć tych, uu których są największe "magazyny" zbednych pikseli, czyli tych z najdłuższym stażem.

Nic takiego nie powiedziałam. Czytać ze zrozumieniem.
A poza tym nie rozumiem co jest złego w zwyczajnej dyskusji. Jak narazie widzę sporo agresywnych komentarzy, nO Bo pRzEcIeŻ jAk ŚmIaŁaM SiĘ BrOnIć. Ja w przeciwieństwie do większości nie podlizuję się moderatorom. To, że daje jakąś propozycję nie oznacza, że koniecznie musi ona być najlepsza i najwspanialsza, przynajmniej możecie się ze mnie nabijać, bo widzę jaką radość wam to daje :) Nie wypowiadaj się, nie będzie mi to przeszkadzało. Preferuję osoby szanujące innych.
Nie będę cię sarkastycznie pozdrawiać, bo to żałosne.

Odnośnik do komentarza

A no widzisz. Mówisz "wystarczy spojrzeć na kilka kont", a ja pytam - to ile tych kont. Rzucasz danymi i chcesz na nich oprzeć swoje argumenty. Ale nawet nie zastanowisz się czy ci gracze o których mówisz, nie oddają psów. Znam graczy, którzy systematycznie wrzucają psy do schroniska, ale psów jest sporo, a pojedyncze pozbywanie się ich jest długotrwałe i męczące. Dlatego czasem prościej jest zebrać ileśtam psów w kilka kojcy i hurtowo pozbyć się ich u Admina. Ale przecież nadal mają dużo psów. ;) 

I nie. Przyznawanie racji moderatorom to nie podlizywanie się. W tym przypadku, rzekłabym, to umiejętność wyciągnięcia logicznych wniosków i stwierdzenia, że coś jest do tyłka.

Kończę, jak i Kamina, tę bezsensowną dyskusję, bo do Ciebie i tak nic nie dociera mam wrażenie. I również poprę jej słowa (tak, skopiuję jej słowa, bo MOGĘ, jak to jej wytknęłaś) - trudno nie odnieść wrażenia, że każdy Twój pomysł wrzucasz bez poprzedniego pomyślenia dwa razy czy ma on sens, byle nabić sobie licznik postów. A potem dziwi Cię to, że ludzie je negują. A określanie innych osób jako żałosne, samemu nie prezentując zbyt wysokiej kultury osobistej, również pozostawia wiele do życzenia.

Sparkle lubi to
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Danonek napisał:

Twój pomysł wrzucasz bez poprzedniego pomyślenia dwa razy czy ma on sens

Wiesz, to tylko gra. Raczej nie planuję zbyt dużo główkować nad każdym pomysłem. Zgadzasz się - spoko. Nie zgadzasz się - spoko. I tyle. Ale ja nie muszę się z wami zgadzać. Po prostu nie potraficie prowadzić dyskusji, jak się nie zgadzacie to od razu kłótnia.

Odnośnik do komentarza
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności