Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Dodatek do wystaw rasowych?


Hentala

Rekomendowane odpowiedzi

*- Remake in progress -*

 

Witam Administratora, jak również innych, nowych oraz tych znanych mi współgraczy

Jako że poprzedni pomysł będący w miejscu tego postu miał poważną wadę, lepiej było w ogóle usunąć go z pierwszego posta - 

Tymczasem jest część tego pomysłu której ta wada nie obejmowała, aczkolwiek też dyskusyjny - a mianowicie, możliwość personalizowania wyglądu rasowców na wystawach (ale tylko na czas wystaw)

- Chodziłoby o akcesoria które byłyby widoczne tylko w obrazkach na wystawie - coś w stylu "wypożyczalni" - nie mogłyby być nijak przeniesione na stronę psa, a płaciłoby się pojedynczo za "nałożenie" akcentu na jedną wystawę - nie byłby w ekwipunku gracza, ani na stronie psa - tylko w obrazku na wystawie. Te akcesoria, to coś w rodzaju małych akcentów - to nie mają być cuda niewidy zasłaniające wygląd psa - tylko akcenty odróżniające jednego od drugiego. Pozwoliłam sobie stworzyć przykład na bazie mojego CAO i Kelpie:

example CAO.pngexample Kelpie.png

 

Aby uzyskać takie ozdoby w obrazku psa na wystawie należałoby (jest to jedynie propozycja procedury)

1. Zapisać psa na wystawę.

2. U zapisanego na wystawę psa w okienku w którym się go zapisuje na wystawę byłby guziczek - "Personalizuj" czy jakoś tak. Trzeba by było w niego kliknąć.

3. Załóżmy że przeniosłoby nas to do strony działającej nieco podobnie do konstruowania konkursu - dostępne by były różne ozdoby które możnaby było złapać myszką i przeciągać na obrazek psa.

Z zastrzeżeniem że: dozwolone by były jedynie 3 ozdoby na każdego psa na jedną wystawę. jedna kosztowałaby np. 200 dgl - druga 400 - a trzecia - bon.

4. Kiedy rozpoczęła by się wystawa obrazek psa na wystawie zawierałby umieszczone przez gracza ozdoby - TYLKO obrazek na wystawie. Nie dołączałoby się to do obrazka na stronie psa, jedynie do generowanego obrazka wystawowego. A z zakończeniem wystawy znikałoby to na zawsze, i tylko po zapisaniu psa na kolejną wystawę można by było dobrać i opłacić ozdoby od nowa.

 

Jeśli chodzi o aspekt graficzny ozdób - mogłyby być dostępne w kilku ogólnych wersjach - dla określonych długości sierści. Poprzez ręczne nakładanie ich zadaniem użytkownika byłoby dopasowanie ich do maści, budowy czy wielkości psa. A co do wielkości: załóżmy że od wyjściowej wielkości ozdoby (która nie może być z resztą duża) - stworzonej na bazie psa dużego - możnaby ręcznie ją zmniejszyć, albo byłaby automatycznie zmniejszana w zależności czy naklejamy na dużego psa czy wersję małą masywną lub jamnika.

 

Przy czym jeśli pomysł miałby zostać wprowadzony, proponowałabym podwyższenie nagród w wystawach dla rasowców względem mieszańców. Mieszkańców i tak jest więcej i tak samo więcej jest różnorodnych motywacji żeby je hodować, a ciągle utrzymuję zdanie że wyróżnienie w czymś rasowców za sam fakt że są rasowe poprawiłoby, nawet jeśli nieznacznie, sytuację wielu ras na Doggi. 

 

Teraz, zdaję sobię sprawę że znajdą się ludzie, zwłaszcza spośród starych bywalców Doggi, którzy mają z jakiegoś powodu niezrozumiałą dla mnie awersję wobec mienia na pikselowym psie czegokolwiek poza futrem (Która to awersja magicznie wyłącza się w trakcie tematowych eventów, warto by dodać, kiedy wszyscy radośnie przebierają psy w przebrania zasłaniające znacznie więcej psa niż te mogłyby w jakimkolwiek wypadku - a niektórzy je nawet zatrzymują na obrazku strony psa na stałe)

Zgaduję że za tą awersją stoi pewien tytuł niesławnej gry o kopytnych - ale zapewniam że nie miałoby to nic wspólnego z tym co jest tam - żadnych tęczowych maści czy generalnych alteracji wyglądu - a poza tym, żadna z tych ozdób nie pojawiałaby się nigdzie poza wystawą (nawet nie byłoby możliwości ustawiania ich sobie do obrazka na stronie psa) - i ich obecność trwałaby tylko tę jedną wystawę na którą zostały ustawione.

 

Poza tym przy projektowaniu i nakładaniu takich ozdób, musiałyby one spełniać określone warunki:

- być na psie, bez niczym nieuzasadnionej lewitacji

- być przedmiotem który możnaby względnie rozsądnie umieścić na ciele psa tak, że by się na nim trzymało przynajmniej do momentu w którym prawdziwy pies nie zacząłby się drapać/tarzać czy zdarłby to zębami.

- Nie kazać grafikom rysować czegoś tak kiczowatego że wywoływałoby odruch wymiotny.

 

Jeśli Administrator to przeczyta i uzna że ma to choćby cień sensu, to poproszę o założenie ankiety? Bo zapominalska Hentala zapomniała.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ups. Zapomniałam xD
Ale myślę że pomysł i tak wymaga najpierw dyskusji, można zawsze poprosić Admina żeby wstawił ankietę jak się pomysł dopracuje do końca :)

No właśnie, dużo pracy... ale skoro doggi wytrzymało tyle czasu ze starymi wystawami, to jeśli na następny update trzeba będzie poczekać - jestem gotowa czekać :)
Zabawne, bo obecna forma wystawy też była przerobioną przez Doggi wersją mojego pomysłu, kiedyśtam kiedy bez przewijania na stronie wystaw można było zobaczyć jedynie 1 psa z najwyższym charakterem i on bezwarunkowo wygrywał...

Odnośnik do komentarza

Hahahah. Forma ewentualnych upiększeń na wystawy mogłaby zależeć w pełni od upodobań użytkowników ;) mogą być bardziej naturalistyczne jeśli tak będziecie woleć, chodzi tylko o to żeby dać możliwość personalizacji rasowców na czas wystaw, bo tylko wtedy ten system miałby dla nich jakiś sens ;)

 

A w tej kasie za oddawanie głosu cały problem - po co zadawać sobie trud wybierania psa jak ma się 200 doglarów za kliknięcie pierwszych lepszych w każdej kategorii? Chociaż szczerze mówiąc, kasy lepiej szukać w konkursach - nabyć albo wypożyczyć jakiegoś dobrego psa i zacząć je organizować. A myślisz że w jaki sposób takiej ekonomicznej beznadziei jak ja nigdy nie brakuje doglarów? xD

Odnośnik do komentarza

I właśnie dlatego trzeba uczynić wystawy, zwłaszcza rasowców, bardziej interesującymi. Może nawet by się dało uczynić borderki bardziej atrakcyjne taką nową opcją.

 

// Nah, ale jak już gram to na całego... wczoraj miałam 11 kawałków xD a dzisiaj to prawie nic + jednego insta-dorosłego psa xD + x szczenów i rocznych xD

Odnośnik do komentarza

Przeczytałam wszystko, niektóre fragmenty to nawet po kilka razy bo chyba coś ta godzina mi nie służy, i bardzo możliwe że nie ogarniam i sorry jak zderpię. 

Nasunęły mi się cztery wnioski:
- nie potrafię sobie wyobrazić jak mają wyglądać miniatury zdjęć piesków. Takie malutkie, 100x100 pikseli i po 50 na stronę? Oczopląs. I na takich malutkich i tak nie będzie widać ewentualnych dekoracji rasowych  - chcąc zagłosować na najfajniejszego burdelka musiałabym się przeklikać, oczywiście czekając pięć sekund za każdym razem, przez wszystkie kundle tej maści żeby sprawdzić który ma najfajniejszą kokardkę?
Zresztą, ten limit czasowy możnaby spokojnie ominąć, bo już nasunął mi się pomysł otwarcia wszystkich kategorii naraz i klikania pierwszego możliwego pieska. Zanim skończę klikać wszystkie na pierwszego już będzie można głosować :P
- nawet gdyby te suwaczki i miniaturki i w ogóle, to co miałoby determinować kolejność psów na wystawie jeśli nie charakter + doświadczenie? Na samym początku tej litanii piesków i tak bedą burdele, lappy, carolina dogi, bosy, owsiki i cała reszta 400+. Boerboel, mops i shih tzu i tak będą na końcu, z mniejszą szansą na głosy.
- miniikonki które się powiększają + suwaki + czas oczekiwania + doggi tnące na telefonie - borze nie. Już teraz wystarczająco ciężko mi trafić na to 'głosuj' bo doggi działa jak chce, z jakiejkolwiek przeglądarki bym nie korzystała. Dopóki nie będzie porządnej wersji mobilnej średnio mi się to podoba.
- szykuje się kolejna gunwoburza, bo zaraz przybiegną hodowcy mieszańców którzy przedstawią ci argumenty że hodowla miksów przecież kosztuje tyle samo co rasowych, więc czemu mają wygrywać mniej.

Idea hazardu sama w sobie fajna, tym bardziej biorąc pod uwagę skłonności doggowiczów do przepuszczania pieniędzy w schronie na loterii. Co do zniesienia hajsów za głos, to w sumie jest mi to obojętne, bo 200 wtą czy 200 wtamtą niewiele daje. Ale dla nowych tudzież biednych graczy to nadal stałe źródło zarobku, nie wyobrażam sobie tak obcinać im dochodów z 500 do 300 dziennie. Wystarczająco ciężko się wybić w tej grze, może nie kopmy leżących :P

A i kazano mi dodać, że kokardki bolą w oczy ludzi którzy wyrośli już z przedszkola ;_;

Odnośnik do komentarza

Może nie 100 x 100... a może w sumie takie jak są by były wystarczające - tylko żeby się np. przewijały jak długa lista zamiast konieczności klikania w następną stronę.

Prawda, doggi na wersji mobilnej nie działa najlepiej (na swoim tablecie musiałam przełączać w "wersja na komputer" mode żeby normalnie działało - chociaż z drugiej strony nie mnie osądzać krytyczność takiego zgrzytu - ponieważ nie jestem zbyt mobilną osobą i najmniejsze urządzenie mobilne jakim posługuje się do przeglądania internetu to tablet z możliwością obsługi stron w wersji niemobilnej. - Ale oznacza to mniej więcej tyle że Doggi jest skonstruowana jak na razie - do działania na urządzeniach które obsługują wersje niemobilne - i dopóki nie dorobią do tego dogodnej mobilnej wersji, ci którzy przeglądają Doggi w czysto mobilnych urządzeniach będą musieli się z tym pogodzić.

 

Co do determinacji miejsca charakterem i doświadczeniem - nie mogę tu wiele wymyślić będąc jednocześnie fair dla graczy którzy włożyli wiele pracy w nabijanie swoim psom charakteru i doświadczenia - Co więcej, nie wiem czy problem różnic charakterowych między rasami można w ogóle rozwiązać w samej kwestii wystaw - bo to jest coś rozlewające się na wszystkie sfery gry. Ten pomysł nie ma derangować pracy ludzi którzy nawbijali takie wysokie charaktery rasom które najbardziej się nam znudziły (że też im się chciało...) - ale ma zmusić ludzi do myślenia, na co zagłosować.

 

Tak w krótkiej wersji:

1. Jeśli bonus za głos jest mały (5 - 10 dgl.) lub w ogóle go nie ma, a jednocześnie za oddanie głosu na zwycięskiego psa jest nagroda większa niż to nieszczęsne 200 dgl. - bardziej naturalną reakcją wydaje się zastanowienie się nad tym na którego psa chce się głosować, na którego inni prawdopodobnie by zagłosowali... itp. zamiast wychodzić z siebie żeby oszukać system i kliknąć pierwszego lepszego szybko. Bo to po prostu by było bez sensu - W tym momencie obecność na szczycie listy byłaby bez znaczenia jeśli generalna większość uznałaby że skoro ten tam jest tak mało oryginalny, to pewnie nagroda za dobre wytypowanie zwycięzcy leży gdzieś niżej - a prawdziwa nagroda byłaby wtedy na dla tych głosujących na tego psa który ostatecznie zbierze głosów najwięcej - więc podejście "I don't care, jestem leniwy, zagłosuję na cokolwiek" stałoby się bezsensowne - równie dobrze można by zamienić je od razu na "Jak nie chcę tych doglarów to po co mi w ogóle głosować"

2. Poza tym jeśli liczba głosów na poszczególne psy nie byłaby widoczna, już mogę sobie wyobrazić jak zawiązywałyby się koalicje fanów danych ras, czy danych psów, które postanawiałyby sobie na którego psa będą wszyscy głosować... Bo ludzie już tacy są i nie lubią pozostawiać takich rzeczy szczęściu.

3. Dlatego właśnie dałam ten pomysł pod dyskusję xD pisząc taką ścianę tekstu samemu można się poplątać we własnej logice czasem, i dobrze że są ludzie zdolni się przez to przedrzeć i zredagować ;)

A swoją drogą, do zamykania tych okienek bez głosu nie trzeba by było czekać 5 sekund - czy iletam by pasowało. Zamknąć okienka głosowania bez głosowania można by od razu ;)

 

A guwnoburz się nie boję. Ciężko mnie wkurzyć czymś tego pokroju :) A ciężko o guwnoburzę jak jest jednostronna, nie? xD Z resztą, to tylko propozycja. Ta propozycja jednak, jakkolwiek delikatna, miała mieć lekki efekt inżynierii społecznej - który, jeśli udany, naprawiłby nieco sytuację w jakiej znajdują się rasy na Doggi - sytuację w której mieszaniec wystawowy - to znaczy mający jakąś większą szansę -  jest obecnie hiperrasą o określonym wzorcu, skupiającym się na pędzeniu charakteru w górę przy zaniedbaniu różnorodności - co bardziej intuicyjnie powinno być cechą rasowców, i z całym szacunkiem dla pracy włożonej w wypracowanie takiego charakteru u mieszańców - obecny stan rzeczy przeczy całej idei mieszańca - bo temu co zwykle wygrywa wystawy bliżej do rasy fikcyjnej - z dawno wyczyszczonym rodowodem - niż do mieszańca. A przecież tą samą decyzję o windowaniu charakteru można było podjąć z rasowymi, mieszańcom zostawiając to co do nich należy - różnorodność i samą radość z eksperymentowania nad mieszankami.

Kiedyś długo i namiętnie się dyskutowało o tym jak uatrakcyjnić psy rasowe na Doggi - a prawda jest taka że tego nie da się zrobić nie naruszając zasady równości wszystkich psów - Nah. Przy idei takiej równości jaka teraz istnieje na Doggi, i systemie genetyki jaki gra oferuje - samo istnienie ras ma niewielki sens - nowe rasy i maści są traktowane jako osobiste osiągnięcia raczej niż część gry, ogólnodostępne rasy już dawno się wszystkim znudziły. Od czasu do czasu jakaś nowa rasa to ożywi, ale jeśli nie będzie jakaś cud miód - szybko się nią znudzą.

I tak to rzeczywiście wygląda że w imię nieuprzywilejowywania rasowców (choć za próbę szerzenia takiej filozofii w realu linczują) tak na prawdę nie są one zrównywane z mieszańcami - są spychane pod dywan i to pod każdym względem. Bo zawsze rodzą się takie same - to znaczy szybko się nudzą, nie ma elementu wyczekiwania, czy zaskoczenia przy ich dorastaniu - nudne. Na wystawie wyglądają tak samo - nudne - nie ważne jak bardzo kombinujesz w zakresie jednej rasy ich genetyka jest przybita w miejscu gwoździami.

Tymczasem mieszańce mogły od początku wyglądać jak ludziom się podobało, poza głównymi liniami tworzonymi dla charakteru sama ich hodowla była frajdą - bo zawsze się czekało z niecierpliwością i ciekawością co takiego z tego wyrośnie. W dodatku niejednolitość składu procentowego cech pozostawiła im miejsce na adaptacje znacznie szersze niż rasom - i to wtedy kiedy szliśmy jeszcze starym treningiem, kiedy ręczna adaptacja nie była możliwa.

Aż w końcu kiedyś zadano pytanie: czemu nikt nie chce kupić rasowca za czterocyfrową liczbę doglarów?

 

Bo jakkolwiek drogie mogą być dla tego kto je hoduje, sam system gry Doggi czyni je obiektywnie bezwartościowymi w porównaniu do mieszańców. A traktowanie mieszańców jak rasowców przez głównych nabijaczy charakteru stawia nowe rasy w jeszcze cięższej sytuacji - bo różnorodność genetyczna wymagana do ich tworzenia (zakładając że nie mówimy o nowych maściach border collie) jest znacznie poniżej jakiegokolwiek rozsądnego poziomu charakteru mieszańców.

 

Więc jakkolwiek gorzko to zabrzmi - to właśnie nieuprzywilejowanie ras od początku, tak jak i nasze własne decyzje we wczesnej grze, a nie jacyśtam okazjonalni złośliwcy - zaniżacze - doprowadziło do crachu giełdy rasowej na Doggi. Gdyby rasy były warte coś obiektywnego poza sentymentem i przywiązaniem ich twórców/wielbicieli (Tu zwracam honor rasom dobrym do różnych konków - ale i tu byle mieszaniec o odpowiednim rozkładzie cech też ich pobije) - rynek rasowych nie byłby nawet w połowie tak beznadziejny, a zaniżacze mogliby w ogóle nie powstać - bo pies o ekonomicznej wartości skłoniłby ich do pomyślenia nad ceną o wiele bardziej niż szacunek do kogoś, czego najwidoczniej było im brak.

 

No i pamiętajmy że w najwcześniejszym etapie bezmyślne granie w loterię czy kupowanie karm ADHD to jedyna forma bankructwa - bo mając na określoną ilość dni stażu wyłączoną opcję dokupowania nowych psów, a później rozmnażania ich, ma się mniej wydatków niż hodowca rozdarty w kilku hodowlach który już ma mniej więcej stałe źródło utrzymania (Pro tip dla tych którzy mają rangę III i ciągle mają kłopoty z pieniędzmi - rozmnażanie niepotrzebnych psów bez szkolenia ich i szczepienia i właściwie żadnych wydatków jest mniej efektywne, ale nie niemożliwe - a każdy szczeniak to 100 dgl w schronisku - my tej opcji nie mieliśmy startując)

 

Poza tym ten pomysł ma uatrakcyjnić ideę wystaw, nie od razu sam jeden naprawić gospodarkę pieniężną Doggi - Na to mam jeszcze kilka innych pomysłów ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przeczytałam post wstępny, tego drugiego wywodu jeszcze nie :P, ale i tak na tę chwilę wydaje mi się, że to chyba najlepszy pomysł na usprawnienie i urozmaicenie wystaw

Obawiam się tylko jednej rzeczy, wprowadzenie tego w obecnie klikanej przez nas wersji gry nie będzie możliwe, bo chociaż propozycje są ciekawe, to wymagają zbyt wielkiego nakładu pracy. Ale jeśli podobny system mógłby być rozważony w nowej, jestem jak najbardziej za eksperymentami :D. I tak, szkoda że nie ma ankiety ;).

Odnośnik do komentarza

Sam pomysł nieźle przemyślany i brawo za napisanie takiego eseju :) To się ceni, ale wydaje mi się, że te zmiany przyniosłyby więcej złego niż dobrego. 

Teraz, kiedy dostaje się doglary za sam głos, ludzie mogą faktycznie wybrać psa, na którego głosują. Owszem, 80% głosów zawiera się w 1 rzędzie, ale udało mi się zająć 3 miejsce w kategorii psem z ostatniego rzędu 1 strony, więc nie jest tak źle. No i nowi gracze mogą prosić o głosy na swoje słabe psy, żeby zaliczyć zadanie. Jak komuś wszystko jedno na co głosuje, to może kogoś w ten sposób wspomóc. Jeśli trzeba by było obstawiać wygranego i ryzykować przegranie kupy kasy, nie sądzę, żeby znalazło się zbyt wielu altruistów, którzy pomagaliby nowicjuszom. Ci musieliby kupować drogie psy, specjalnie pod wystawy, żeby mieć jakiekolwiek szanse, a przypominam, ze zadanie z zebraniem 5 głosów na wystawie blokuje rangę umożliwiającą rozmnażanie psów, czyli tą, bez której w zasadzie nie bardzo da się grać na doggi. Wiele świeżaków mogłoby zrezygnować z gry z powodu trudności ze zdobyciem jej. 

No i chyba przeceniasz ludzką chciwość i leniwość ;) Zbytnia z ciebie idealistka. Sądzę, że nie tylko powstałyby kółeczka umawiające się na oddawanie głosów na konkretnego psa, co powstałaby cicha, niepisana zasada, że wszyscy będą głosować na jednego psa, najpewniej pierwszego jaki się pojawia, bo wtedy będzie 100% pewność, że takowy wygra i każdy dostanie swój "zakład". A to nie tylko nie pomoże reszcie psów, co całkowicie zaprzeczy wszelkiej idei wystawy. Jedynym sposobem byłoby wymieszanie psów i pokazywanie ich losowo, ale wtedy znów bardzo skrzywdzimy osoby nabijające psom charaktery i doświadczenie. Takiego przewrotu bez poważnego buntu byśmy nie przetrwali. Sama stałabym z widłami i złorzeczyła :D

Rasowe psy działają na doggi tak jak działają. Nadają się w zasadzie tylko do podbijania rankingu i konkursów. I te, które dobrze radzą sobie w konkursach są chętniej hodowane, bo po prostu część wkładu się zwraca. Ludzie kupują, żeby zarabiać, samemu też chcę się trochę zarobić. A reszta ras leży i gnije. Sama miałam ochotę wziąć się za porzucone mopsiki, ale rozkład ich cech nie nadający się absolutnie do niczego mocno mnie zniechęcił. Podniesienie atrakcyjności ras upatrywałabym raczej w zmianach w konkursach. Zrobieniem większej ilości kategorii, żeby można było wykorzystywać więcej układów cech, albo nawet podzielenie konkursów na podkategorie dzielące psy rasowe od mieszańców, choć osobiście byłabym za pierwszą opcją, na którą cichutko czekam.

I błagam... żadnych kokardek. Nie róbmy z doggi ubieranek dla dzieci. To świetny krok do wprowadzenia maści limitowanych we wszystkich kolorach tęczy i innych rzeczy, na których widok ucieknę z krzykiem... Nie wystarczy już, że można ubierać psu obroże za bony? Że z okazji eventów można dostać przebrania i czasem tła? 

 

Tak więc ogólnie jestem na nie, choć przyznam, że musiałam dobrze temat przemyśleć, żeby wyrobić sobie konkretne zdanie :)

Odnośnik do komentarza

No i plebs mje wyprzedził, teraz będe się musiała odnieść do niego też ;/

1&2
Koalicje już istnieją, wystarczy dobra konferencja z kilkoma graczami i każdy rzuca swoim psem jak potrzebuje głosów :P Bonusowe punkty za vipa na składzie, wtedy dodatkowe dwa głosy lecą.
Martwiłoby mnie bardziej że powstanie koalicja graczy głosujących na pierwszego psa. Wystarczy że się dogadają kilka dni z rzędu, reszta podłapie i z pomysłu nici. Ale o tym już wspomniano wyżej, powtarzam się.

Apropo 3 i ściany tekstu, to byłoby fajnie to skompresować jakoś, nie każdy ma czas i chęci brnąć przez takie eseje. A i rzuciłam linkiem na doggi, może więcej osób zajrzy.

16 godzin temu, Hentala napisał:

Aż w końcu kiedyś zadano pytanie: czemu nikt nie chce kupić rasowca za czterocyfrową liczbę doglarów?

No nie wiem, w ciągu ostatnich trzech dni sprzedałam dwa xD Wszystko zależy od tego jakie to rasy i co z tym można zrobić, poza rzucaniem na wystawy. I nie jest tak, że mieszańce są lepsze pod każdym względem, bo każdy lepiej zaznajomiony z grą szybko ogarnie, że malamuty, lappy, onki, braque Malto, Estrele, cziły czy podhalany są świetne w konkursach. Problem jest w tym że za dużo ras było wyhodowanych z mieszańców a do tego mają charakter niższy niż 300 - nadają się tylko do agi, a tam zostaną kompletnie zadeptane. Takie rasowce faktycznie, sorry, ale do niczego się nie nadają. 

 

Odnośnik do komentarza

O właśnie. Tu też fajnie sprawdziłoby się, gdyby ktoś odgórnie komponował charaktery psów zgłoszonych ras. Bo potem się okazuje, że każda rasa to jest zwinna, towarzyska i inteligentna, a tylko te wprowadzone odgórnie mają jakiś zróżnicowany charakter. Z dodatkiem nowych konkursów mogłoby się to naprawdę fajnie sprawdzić :) (Już pomijając niezgodność charakteru psów z encyklopedii z tymi naprawdę występującymi w grze)

Ale to nie o tym wątek :P

 

Plebs przeprasza :(

Odnośnik do komentarza

Bazylia, Krzyżak:

Cóż, myślę że... niestety macie rację. Szczerze nie pomyślałam o tym że możnaby po prostu niepisanie zmówić się na głosowanie na pierwszego psa z rzędu - i to niestety praktycznie eliminuje ideę pomysłu, nie tylko wystaw... hah. Nawet w ścianie tekstu nie da się zawsze pokryć wszystkiego, nie?

 

Szczerze mówiąc w tym pomyśle próbowałam odpowiedzieć na problemy wykryte w poprzednim wątku o wystawach - jednakże problem nagłośniony był taki: że wystawy wygrywają psy z ogromnym charakterem, a mało zróżnicowanym wyglądem, co na rasowcach odbija się najbardziej - bo u nich żadne próby zmiany wyglądu nie przejdą jeśli nie wyczyści się nowej maści - a i tak maść ta musiałaby być zgodna ze wzorcem.

Ale to na co zwróciliście uwagę jest fatalną wadą całego pomysłu dotyczącego zmiany systemu wystaw. 

Oczywiście akcesoria i zabiegi pielęgnacyjne dla aktualnego zróżnicowania wyglądu wobec jednej rasy mogłyby być wzięte oddzielnie... No ale użyłam zakazanego słowa nie? "Kokardka" to brzmi tak strasznie xD

na początek wspomnę że w pisaniu krótko i zwięźle mam spory problem, ale spróbuję:

- Chodziłoby o akcesoria które byłyby widoczne tylko w obrazkach na wystawie - coś w stylu "wypożyczalni" - nie mogłyby być nijak przeniesione na stronę psa, a płaciłoby się jednorazowo za każdą wystawę. Poza tym, nie rozumiem tej awersji do ubieranek - to nie mają być cuda niewidy zasłaniające wygląd psa - tylko akcenty odróżniające jednego od drugiego. Pozwoliłam sobie stworzyć przykład na bazie mojego CAO:

example CAO.png

Czy suczki Kelpie:

example Kelpie.png

 

Które miałyby zadanie ściągania uwagi na poszczególne psy danej rasy. (Swoją drogą, jeżeliby dało się tak lub w inny sposób personalizować wygląd rasowców na czas wystawy, nie miałabym nic przeciwko oddzielnym kategoriom dla konkretnych ras - albo oddzielne kategorie dla ras rzadkich, czy też podział na rasy (bez podziału na płci) dla ras które mają powyżej określonej liczby żywych przedstawicieli, i jedna zbiorowa dla ras rzadkich (czyli tych poniżej tej liczby) - Oczywiście nagroda za jeden głos musiałaby być od nowa przeliczona... ale co tam.

W każdym razie, te ozdoby nie mają być ubieranką ala "naćpać żeby psa nie było widać" - tylko zadaniem - odpowiedni dobór akcentów do maści, budowy i sierści psa mógłby stworzyć coś na co miło patrzeć - a ktoś kto by naćpał ozdóbek bez sensu (chociaż, od tego ten limit i podwyższające się ceny każdej kolejnej ozdóbki) - stworzyłby tylko negatywne wrażenie dla głosującego, z podobnym efektem jak powiedzenie "kokardka" xD

 

Ale ostatecznie, jeśli pasuje wam tak jak jest, wiecie, mnie też to specjalnie nie zawadza - pomysł próbowałam wysunąć dla tych którym jednak coś nie pasuje :)

 

// Follow... tak jak już kończyłam pisać posta się wbiłaś xD ale masz rację w sumie 

Odnośnik do komentarza

Mi też się to nie podoba, bo po prostu nie :P Wolę psy w "gołym" wydaniu i takie z piórkami i kokardkami omijałabym na wystawie, zamiast na nie głosować :)

Poza tym nie jestem pewna, czy ludzie by z tego korzystali. Spójrz na aktualną sytuację. Można ustawić psu zdjęcie z obrożą za jeden bon. W każdej chwili, każdemu psu, który ma jakąkolwiek obrożę i będzie ją miał po kres swoich dni. Zakładając nawet, że ktoś pośle psa na wystawę 3 razy, żeby zwiększyć płodność to i już ma "strój" na 3 razy. Czy komuś chciałoby się kupować takie duperelki na jedną wystawę? Weź pod uwagę to, że musi to odpowiednio kosztować. I co, wyda gracz 400 dgl tylko i wyłącznie po to, żeby zwiększyć atrakcyjność swojego psa i... zajmując trzecie miejsce wyjść na zero? A jeśli te ozdóbki będą tanie, to może być ich wysyp i wcale nie będzie to motywowało graczy do przeglądania i podziwiania każdej "kreacji", tylko do leniwego kliknięcia w pierwszego lepszego psa. Żeby coś faktycznie zadziałało mocno zachęcająco, musi psa wyróżniać już na pierwszy rzut oka. Prędzej skłaniałabym się do udostępnienia teł w sprzedaży całorocznej, a nie tylko odświętnej. 

Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz jest według mnie godna uwagi. Mianowicie wyższe (np o 100-200dgl) nagrody w wystawach dla rasowców. Niesprawiedliwe? Może na pierwszy rzut oka.

Hodowca mieszańców może kryć repkami z ciekawym wyglądem, inną sierscią, maścią itp. itp. Poza tym jeśli chce podwyższyć charakter psom w hodowli - wystarczy pokryć repkiem z o wiele wyższym charakterem. I to jest jednorazowy wydatek. A żeby podwyższyć charakter rasowcom to trzeba mozolnie klikać pokolenia albo wyhodować nową maść. Co jest o wiele trudniejsze. A niektóre rasy mają tylko jedną maść. Poza tym w realu psy rasowe są droższe nie? :P A to ma być jak najbardziej realistyczna gra.

To może zachęci też graczy do hodowli lub chociaż kupna psów rasowych.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - nie były. Nie pamiętam czy też zaczynały od 200 pkt, ale wyraźnie pamiętam czasy kiedy char 400 był tym najwyższym u miesszańców :) I był wyklikiwany, ale  mimo wszystko hodowcy kundelków mają jednak łatwiej. Ale nie o to chodzi. Te większe nagrody dla rasowców zaproponowałam (a właściwie ktoś przede mną) po prostu po to aby psy rasowe były atrakcyjniejsze  ;) To usprawni grę odrobinę. Przesadą to by było jakby mieszańce były za darmo jak w realu :P

Odnośnik do komentarza

Wiem, że nie były. To sarkazm ;) Startowały z charakterem 200 jak wszystkie inne psy na początku gry. Pierwsze mieszańce to były te startówki, które dostawało się przy rejestracji. 

Idąc twoim tokiem myślenia bordery, onki, lappy, owsiki też powinny dostawać niższe nagrody jak mieszańce, bo ktoś je wyklikał na 500+ i inny ktoś może sobie podnieść charakter swoich, kupionych na giełdzie rasowców i też będzie to inwestycja jednorazowa ;) 

Zwiększając nagrody w rasowych spowodujesz tylko większy wysyp burdelków i onków, które jeszcze bardziej stłamszą rasy o niższych charakterach, bo te i tak nie mają większych szans na zwycięstwo i zapisywane są głównie z racji podnoszenia płodności. A takie monokultury to jedna z tych rzeczy, których właśnie chcemy uniknąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 19.01.2017 at 20:04, Bazylia napisał:

Wiem, że nie były. To sarkazm ;) 

Zwiększając nagrody w rasowych spowodujesz tylko większy wysyp burdelków i onków, które jeszcze bardziej stłamszą rasy o niższych charakterach, bo te i tak nie mają większych szans na zwycięstwo i zapisywane są głównie z racji podnoszenia płodności.

A to przepraszam ^_^ Jestem kiepska w wyczuwaniu sarkazmu ;) Najsmutniejsze że niektórzy nowi gracze to pewnie na serio tak myślą :( 

A co do drugiej części - rzeczywiście. O tym nie pomyślałam... Zawsze te bc eh

Myślę, że ogólnie problem wynika z tego, że bc i ON-ki to również w realu dość popularne rasy. No i ich budowa powoduje, że łatwiej wyhodować nową maść.

 Ale ostatnio inne rasy też zaczynają się wybijać na wystawach. Więc może nie jest aż tak źle :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności