Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project
Wołkow

Samouczek

Czy chcesz, aby samouczek został zmodernizowany?  

22 użytkowników zagłosowało

 1. 1. Czy chcesz, aby samouczek został zmodernizowany?

  • Jest mi to obojętne, mam samouczek dawno za sobą.
   3
  • Nie, jest dobrze tak jak jest.
   1
  • Tak, samouczek pozostawia po sobie wiele pytań, które nowi gracze zadają w miejscach do tego nieprzeznaczonych.
   18


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy coraz więcej Graczy w grze, a co za tym idzie - coraz więcej pytań w nieprzeznaczonych do tego miejscach. Czy samouczek nie powinien uczyć od początku do końca? Samouczek kończy się w miejscu, gdzie Gracz ma pojęcie jedynie o opiece nad szczeniakiem. A co dalej? Przecież dorosły pies musi zaliczyć komendy, wystawy, konkursy... Poza tym w samouczku nie ma nic o kryciach, wystawiania pokryć, opiekowaniu się suką podczas ciąży... A przecież Doggi-game jest grą o hodowaniu psów, czyli reprodukcja odgrywa tu znaczną rolę. Proszę o głosowanie w ankiecie i komentarze pod postem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A gdy chce ich się tam przekierować to uznają, że gracze są wredni i niemili. Bo my starzy bywalcy jesteśmy naprawdę źli.

Jestem jak najbardziej za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Niech się nauczą zaglądać w odpowiednie miejsca. Samouczek mówi niewiele, ale już pytajniczki, faq, pomoc... Na lenistwo nic nie pomoże ;) Podejrzewam, że część graczy w ogóle nie czyta samouczka i tylko wykonują zadania, a potem nie mogą trafić nawet do ZK :D Niech dorzucą wielkimi literami pod koniec gdzie szukać informacji i jak dla mnie w zasadzie wystarczy :) Ale róbta co chceta. Już mnie to nie dotyczy, więc nie będę się sprzeciwiać ani popierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie pamiętam już co było w samouczku, ale uważam, że samouczek nie może prowadzić gracza przez wszystkie etapy. Powinien wprowadzać gracza w początkowe zadania po to, by oswoił się z interfejsem gry. Przecież możliwość rozmnażania i hodowania psów jest dostępna po zaliczeniu prostszych zadań i osiągnięciu określonej rangi. Nie można prowadzić gracza "za rączkę" przez kilka rang. To po pierwsze nie miałoby sensu, a po drugie gra nie jest tak skomplikowana, by nie dało się samodzielnie grać. Natomiast w samouczku mogłoby być ewentualnie wskazanie miejsc, w których można uzyskać pomoc, czyli "kliknięcie w pytajnik", wejście do kafejkowej Pomocy czy do FAQ na forum.

A i tak wiadomo, że część z graczy albo w ogóle nie korzysta z samouczka, albo nic z niego nie zapamiętuje.

Może w zadaniach do rangi pierwszej i drugiej dołożyć umiejętność znajdywania odpowiedzi na pytania...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jestem za. Samouczek powinien zostać uaktualniony już dawno. Przede wszystkim nie powinien kończyć się tak wcześnie (z tego, co pamiętam, to kończy się chyba na tym, jak pies ma rok, nie?), ale trwać aż do osiągnięcia przez jednego z psów gracza wieku rozrodczego. Przydałyby się też wskazówki gdzie szukać podpowiedzi (pytajniki, "Pomoc" i FAQ na forum). No i o wiele więcej wyjaśnień co, jak, kiedy, gdzie i dlaczego, szczególnie, jeśli chodzi o hodowlę psów (rozmnażanie, płodność, konkursy, wystawy, nauka komend i genetyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, pozostaje Wam się tylko uzbroić w cierpliwość. Lwia część nowych graczy nawet nie podchodzi do samouczka, a go ignoruje. Rozbudowywanie go na aktualnym etapie wydaje mi się to bez sensu. Dodatkowo bazując na doświadczeniu wiem, że większość graczy i tak zignoruje przekierowanie do pomocy czy FAQ. Jakby nie było - mamy leniwe społeczeństwo. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności