Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Recydywa na czacie


Kamina

Knebel na czacie  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy osoby notorycznie łamiące zasady przyzwoitego zachowania na czacie powinno się karać podwojeniem czasu mute przy kolejnym przewinieniu?

    • Tak! Porządek musi być!
    • Nie! Wolność przed wszystkim!
    • Tak, ale mam inny pomysł na karanie takich osób (proszę opisać w poście)
      0
    • Nie interesuje mnie to, nie mam zdania.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł, czy tam propozycja nasunęła mi się po tym jak osoba ukarana poprzedniego dnia za brak kultury na czacie, w dniu następnym zachowywała się tam dokładnie tak samo. Jak widać kara niewiele ją uczyła, albo po prostu była za mało dotkliwa.

Do brzegu... Otóż pomysł jest taki, żeby ktoś, kto został raz ukarany w przypadku gdy powtarza swoje grzechy (w dodatku robi to bezczelnie i z premedytacją jak to miało miejsce w sytuacji, którą obserwowałam) kolejną karę miał nałożną na czas dwuktotnie dłuższy niż poprzprzednim razem. Może takie podejście nauczyłoby nieco kultury tych, którym jej ewidentnie brak.

Dodaję ankietę, żeby każdy mógł wyrazić swoją aprobatę dla tego pomysłu, bądź też dezaprobatę.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie oczywiste jest, że żadnych resetów. Jeżeli ktoś mimo kary i potem podwójnej kary nadal z uporem maniaka nie pojmuje co robi nie tak to niechby mu nawet kara się rozrosła do tygodnia to i tak się takiemu należy. Niby dlaczego reset? Wielokrotnie napominanie, bo nie czarujmy się, ale mute na godzinę czy dwie czy nawet na cały dzień, to jedynie łagodne upomnienie, nie przynosi skutku to trudno, niech nie ma dostępu do czatu. Ja bym w ogóle za każdym razem czas bana mnożyła przez 2, tzn. pierwsza kara 1h, druga 2h, trzecia 4h, czwarta odpowiednio 16h itede.

Albo powiedzmy po trzeciej karze już tego nie mnożyć, ale do mute dokładać mandacik :P np. mucik na xh + 200 dgl :P wyczochrane z konta. Tym co nie mają liczyć zadłużenie

 

Bosz... jednak jestem straszna despotka chyba :D  

Koteczko i Danonek lubią to
Odnośnik do komentarza

Pomysł z mandatami brzmi okrutnie, ale mógłby być skuteczny. :P Tylko co w przypadku, gdy gracz nie ma z czego go spłacić? W przypadku jednej stałej kwoty (myślę, że już pomnażanie kary będzie wystarczające) można odejmować ją od dziennego kieszonkowego. Wtedy byłoby ono pomniejszane automatycznie o karę.

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze jedno... to że nie ma z czego spłacić i nalicza się takiemu dług, to jego problem. Jak nie chce otrzymywać kar (jakichkolwiek) to niech zachowuje się jak należy.

I w świetle tego co obserwuję od jakiegoś czasu na czacie i nie tylko, bo bezczelne i orognackie odpowiedzi poddające w wątpliwość kompetencje moderacji ów gracz, którego zachowanie skłoniło mnie do założenia tej ankiety, ma czelność umieszczać nawet jako komentarze (głupawe zresztą) do uwag zwracanych mu przez moderatora, na swojej prezentacji. 

Szczerze mówiąc, to ja jestem pełna podziwu dla cierpliwości jaką wykazują moderatorzy do tej osoby (sądzę, że większość z nas tutaj wie o kim mowa), bo z mojej strony już dawno poleciałby banik. Najpierw taki ostrzegawczy, tygodniowy, żeby dzieciak miał czas przemyśleć sobie swoje zachowanie, a gdyby to nie pomogło to perm bez miłosierdzia.

Zabawa w kotka i myszkę, jaką ten gracz uprawia z moderatorami na czacie, o ile na początku można ją było uznać za zabawną, na chwilę obecną jest już mocno irytująca. W dodatku zachęca innych równie bezczelnych i aroganckich do podobnych zachowań, bo praktycznie osoba pozostaje bezkarna. Mutek na godzinę, jak wskazuje omawiany przykład, to żadna kara, spływa po delikwencie jak woda po kaczce.

Odnośnik do komentarza

Dałam nie, ponieważ pragnę przypomnieć, że modzi wymierzają "sprawiedliwość" a modzi też mogą nie lubić pewnych osób, więc nie oceniają przewinienia obiektywnie, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Myślę, że zamiast blokować, może lepiej wytłumaczyć? Co, w jakiej ilości konkretnie jest zaliczane do spamu? Ogółem z tego co zauważyłam, to modzi czepiają się o byle co, nie zawsze, ale często owszem. Może zamiast wyżywać się na innych dając im mute lepiej wypić meliskę? Jesteśmy tylko ludźmi, każdy z nas ma ograniczoną wytrzymałość na głupoty, ale czepianie się o rzeczy niełamiące regulaminu tylko dlatego, że nie przepadamy za daną osobą jest mocno... infantylne. 

Odnośnik do komentarza

Wiele razy pisałam już, że nie rozdzielam graczy na lubianych i nie i nie karzę tych drugich przez widzimisie. Bo gdzie w tym sens? Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek zrobiła coś "bo tak" czy to na czacie czy w innym miejscu w grze, a już ostatnio spotkałam się z komentarzem, że usuwam graczom wątki, bo tak mi się podoba. Na moje pytanie czy dostanę jakiś dowód na to, jedyne co dostałam to "Hahaha". Innego dnia padły też takie słowa jak "osoby zadufane w sobie" w temacie regulaminu gry, "kłopoty ze wzrokiem" i "kłopoty z głową" pod adresem jednej z moderatorek. Albo to, że moderatorzy mają paranoję, bo nie da się na czacie napisać nazwy wiadomej gry. Czy to jest to nielubienie innych graczy przez modów czy raczej odwrotnie? ;)

 

Co do ankiety - zagłosowałam na nie. Uważam, że kary jakie można nałożyć wystarczą. Graczy, którzy łamią regulamin notorycznie można policzyć na palcach jednej ręki, a jak już tłumaczyłam, czasem takiego gracza wystarczy przestać nakręcać.

Odnośnik do komentarza
Dnia 28.07.2018 at 15:40, dreamynatalie napisał:

Ogółem z tego co zauważyłam, to modzi czepiają się o byle co, nie zawsze, ale często owszem. Może zamiast wyżywać się na innych dając im mute lepiej wypić meliskę?

Obserwuję czat sporo i jeszcze nie widziałam żeby modzi interweniowali bez powodu. Za to ile można mieć cierpliwości, jak się komuś tłumaczy, a jest codziennie to samo. A było tłumaczone, bo nawet w wymienionym już przypadku sama zaliczyłam upomnienie pisząc o słowo za dużo w poirytowaniu, gdy tona moich słów tłumaczenia była ciągle sprowadzana do jednego infantylnego, błędnego stwierdzenia. Bo tłumaczenie ma tyle sensu co mówienie do ściany w przypadku niektórych osób.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności