Skocz do zawartości
Centrum gier Lion Project

Nowe wystawy


Czake

wystawy psów  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz zmiany w sposobie oceny psów na wystawach?

    • tak, chcę aby to się zmieniło
      20
    • nie, pasuje mi obecna wystawa
      10


Rekomendowane odpowiedzi

A może po prostu dodajmy 5 nowych kategorii:

1. Border collie - juniorzy, suczki

2. -II- pieski

3. Border collie - kategoria otwarta, suczki

4. -II- pieski

5. Border collie - championi

 

Więcej zarobku dla nas, bordery nadal będą wygrywać (ich hodowcy nie będą mieli na co narzekać) ale inne rasy różnież zaczną wygrywać :D Hmm?

Odnośnik do komentarza

Wiem, że są minusy mojej propozycji :/ Ale według mnie na razie jest to jedyna propozycja, która rozwiązuje problem z dominacją bc na wystawach. W innych zawsze był problem z tym, że bc i tak będą na samej górze. Niezależnie od tego czy nam się to podoba czy nie (a mi się nie podoba) - burdelki mają naprawdę wywindowany charakter i to im daje oczywistą przewagę na wystawach.

To tylko jedna z propozycji ;) Chociaż moje łajki zaczynają wygrywać wystawy, więc nie jest według mnie tak źle :P

Odnośnik do komentarza

Ale jeśli weźmiemy samo doświadczenie, to raz że nie wiadomo jak właściwie sortować psy w juniorach - bo 3/4 ma 0.00, dwa że zaraz znajdzie się ktoś z bólem tylnej części ciała że tyle windował charakter a teraz on kompletnie się nie liczy :C

Możnaby zrobić średnią ważoną, niech 70% to będzie doświadczenie a 30% charakter i niech ona decyduje o miejscu na wystawie.

Odnośnik do komentarza

Ale rasy z wysokim charakterem i tak by nabierały szybciej doświadczenia. To w sumie dobrze. Bo nadal by się opłacało zwiększać char. Tylko może Juniorzy by byli do trzech lat a nie do dwóch? 

No w sumie ta opcja z "ważniejszym doświadczeniem" jest całkiem dobra. Tylko można by pokazywać więcej gwiazdek. W sensie, żeby nie było do 500 tylko do np 800, a charakter do 600

Edit

Też jestem za średnią ważoną :D Tylko może 90% dośw i 10% char :P

Odnośnik do komentarza

Czyli podsumowując:

  • średnia ważona z ważniejszym doświadczeniem niż charakterem, dokładne proporcje do dogadania
  • juniorzy do lat 3?
  • więcej gwiazdek charakteru bo teraz kończą się na 500
  • jedna wystawa = jedna kategoria = jeden pies na gracza (przy wyrzuceniu wystaw z koniecznych do osiągnięcia dobrej jakości krycia)
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak, Pafsie. Tylko teraz pytanie co z tą średnią ważoną. Chodzi mi o proporcje pomiędzy doświadczeniem, a charakterem. 50: 50 ? Czy też lepiej by przeważało doświadczenie? Np. 70:30? 

Tak w ogóle to dobrze było by to podsumowanie wstawić na forum w grze, bo tutaj mało osób zagląda. :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 months later...

Hmmm... myślę że miałabym fajny, ale dość rozbudowany pomysł jak zwiększyć wpływ różnorodności na wygrane w wystawach - zamierzam go napisać, jeśli to możliwe, w nowym temacie, ponieważ ci którzy mnie znają wiedzą, że jak się rozgadam to wychodzi ściana tekstu

W każdym razie myślę że podchodzicie do tego nieco nie od tej strony - zakładając że ograniczenie liczby wysokocharakternych psów czy psów jednej rasy cokolwiek rozwiąże. A nie w tym problem - problem był zawsze, i od początku (kto widział te pierwotne wystawy jeszcze zanim weszły te obecne ten wie, haha.) w lenistwie głosujących.

W obecnym układzie jest dużo lepiej niż było kiedyś, bo wyjątkowy pies może wygrać i w 2 czy 3 wierszu - ale ciągle sprowadza się to do jednego wniosku - pies wygrywa jeśli go widać na pierwszej stronie, jeśli rzuca się w oczy. Bo mając przed oczami marchewkę 20 doglarów za głos nie mamy zwykle na tyle entuzjazmu żeby chociaż przewinąć ten głupi suwak, no chyba że jesteśmy tym małym procentem któremu się na tyle nie spieszy że szuka psa który mu się podoba.

 

I jak pisałam, myślę że mam pomysł na to jak rozwiązać problem patrząc właśnie na jego źródło - ale jest za długi żebym mogła go napisać w tej chwili teraz już... ale jeszcze dziś się go spodziewajcie :)

Odnośnik do komentarza

1)Jeden pies na całą wystawę - stanę się emo i pójdę się pociąć. Hodowle by umarły :P

Jeden pies z danej rasy na wystawę - hodowle znów umierają, bo trzeba 6 dni na parkę zamiast 3

Jeden pies na jedną kategorię - jestem w stanie zaakceptować.

Po wyrzuceniu wystaw z jakości krycia można by zrobić wszystko, ale bądźmy szczerzy, nie bardzo mamy je czym zastąpić, a przynajmniej dotąd nie padła propozycja, która by mnie przekonywała. Wystawy dalej są jedynym sensownym wyjściem w podbijaniu jakości kryć.

2) Więcej gwiazdek charakteru- świetna sprawa. Nie musiałabym już sprawdzać przez obrazek strony psa, żeby policzyć ile muszę wbić doświadczenia danym psem, żeby być przed nim na wystawie :D

3) Juniorzy do 3 lat - nie wiem do końca co o tym sądzić. Miałoby to sens, biorąc pod uwagę, że wiek rozrodczy zaczyna się od 3 lat. Muszę to jeszcze przemyśleć do końca.

4) Przewaga doświadczenia nad charakterem - w sumie charakter i tak w dużej mierze determinuje ilość zdobywanego doświadczenia, więc jakiekolwiek proporcje by tu nie ustawić, i tak burdle byłyby na przedzie :P Jedyna różnica byłaby taka, że trzeba by było czym prędzej posłać psa na kilka konkursów, żeby utrzymać się tam, gdzie i tak by się było bez tej zmiany. 

5) Moim zdaniem nie należy szukać problemu w samej wystawie, a raczej w graczach i rasach. Bordery i onki nie są tak wywindowane bez powodu. Są przydatne, wygrywają konkursy, więc opłaca się je hodować. Jest duża konkurencja, więc lecą ludzie na legowiskach, byle nie wypaść z rankingu. A reszta ras nie ma szans bo są mało atrakcyjne (oprócz ewentualnego wyglądu), więc nie opłaca się ich tak hodować. Może znajdzie się ktoś, kto ma sentyment dla danej rasy, ale przy braku konkurencji w hodowli może sobie spokojnie robić 2 pokolenia na pół roku, a i tak będzie miał ciepłą posadkę w rankingu. 

Moim zdaniem, żeby zwiększyć liczbę innych ras na wystawie trzeba zapisywać doń więcej charakternych psów tych ras, a żeby tak się stało, trzeba dać graczom motywacje do hodowania ich i wybijania im charakteru i prędzej skłaniałabym się do rozwinięcia dyskusji na temat tego jak to uczynić. 

Widziałam wcześniejszą propozycję dotyczącą bonusu do dziedziczonego charakteru po nabiciu doświadczenia. Nie jestem do tego do końca przekonana, bo byłoby to mało sprawiedliwe względem osób, które faktycznie co pokolenie od tego 200 nabijały ten charakter. Wolałabym dodanie nowych konkursów z nowymi rozkładami cech tak, żeby każda rasa mogłaby być w czymś dobra, bo póki co niektóre są beznadziejne w absolutnie wszystkim i nic z tym nie da się zrobić :P Można też dodać nowe osiągnięcia np. z posiadaniem psa rankingowego. Wtedy może stare rasy trochę by odżyły, bo potrzebnych byłoby więcej rankingów do zasiedlenia. Mam też śmieszny i dość absurdalny pomysł, w sumie bardziej dla żartu, ale kto wie, może kogoś zauroczy tak samo jak mnie xD Otóż nie wiem czy kojarzycie taką grę jaką jest Heroes of Might and Magic III. Były tam takie.... jakby to określić, tygodniowe eventy, w których np. zwiększała się liczba danych stworków, które można zrekrutować. Co by było, gdyby na doggi wprowadzić coś podobnego? Może nie z ilością rodzących się psów, ale innymi rzeczami np. "ZK ogłasza tydzień mopsa. Każdy posiadacz mopsa dostaje 1 darmową ringówkę" można by to było nawet wzbogacić (tak w temacie wystaw) np. bonusem +ileśtam (np. 100) w wystawach. I taki mops z charakterem 240 byłby przez grę na wystawie traktowany jak 340 i mógłby się czasem pokazać na pierwszej stronie ;) 

Dobra, to ostatnie było głupie, ale urok tej propozycji sprawił, że po prostu musiałam ją napisać XD

 

Odnośnik do komentarza

Hmmm, a jakby miejsce, na którym pies się znajdzie na wystawie nie był zależny od punktów charakteru i doświadczenia, tylko losowo?

Charakter byłby do rankingu psów, doświadczenie ważne w konkursach, a na wystawach każdy miałby szanse być na pierwszej stronie, także początkujący ze swoim "lichym przydziałowcem". 

A ten pomysł z "Tygodniowymi eventami" bardzo mi się podoba. Też myślałam o czymś podobnym, ale bardziej jako urozmaicenie gry.  O, i zaraz dam propozycję :) 

Odnośnik do komentarza

O nie, jestem całkowicie przeciw usuwaniu doświadczenia i charakteru z wystaw. Nie po to ktoś wydaje kupę kasy na krycia wysokocharakternymi psami, szkoli toto i wrzuca na konkursy, żeby mu jeszcze profity z wystaw zabrali. No i wtedy, bądźmy szczerzy, wszystko wywróciłoby się do góry nogami. Ludzie "przejedzeni" borderami i wysokocharakternymi srebrno-złotymi trimerle głosowaliby na wszystko inne co tylko się pojawi. I nie docenią na przykład zwykłego puchacza, który może nie jest piękny, ale na przykład przy charakterze 550 ma jakąś rzadko spotykaną cechę w tym przedziale. A wyhodowanie takiego wymaga więcej nakładu niż pokrycie byle 220 jakimś 300 i uzyskanie takiego samego psa. No i będzie więcej roboty z wyszukiwaniem potencjalnych reproduktorów poprzez wystawy, co robię w zasadzie każdego dnia. Jakieś uszeregowanie musi być i nie demonizujmy tak tych charakterów. Niech się ludziom zwraca to, że włożyli w to grube hajsy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając tą stronę akceptujesz naszą politykę prywatności. Przeczytaj więcej: Polityka prywatności